Sedem dní

USA, (1998–2001), 46 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Scott Gilman

Jonathan LaPaglia, Don Franklin, Justina Vail, Nick Searcy, Alan Scarfe, Norman Lloyd, Sam Whipple, Natassia Malthe, Gary Graham, Michael Bailey Smith (viac)

Chceli by ste niekedy vrátiť čas o týždeň? Volá sa Frank Parker a robí to bežne. Pracuje na tajnom vládnom projekte, v ktorom sa experimentuje s cestovaním v čase. Keď sa niekedy stane nejaký vážny problém, pošlú ho späť, aby dal veci do poriadku. Problém je, že sa môže vrátiť len o sedem dní. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa majo25 k tomuto seriálu (66)

Brother, Can You Spare a Bomb? (2000) (S02E18)

Epizóda prvýkrát zameraná na Ramseyho a musím povedať, že šlape dobre. Flešbekmi z detsva sa rozbaľuje aj jeho psychológia. Humor medzi Parkerom a Ramseym je ešte zvýraznený a dobre zabaví. Len škoda, že Parker je viackrát nehodný svojej povesti a nejaký starší mariňák vo výslužbe mu až ľahko uniká či ho jednoducho premáha. ()

Pope Parker (2000) (S02E19)

Z dielu, kde sa Parker stáva pápežom, nemôže vzísť nič iné, len humor. A hoci je to celé preexponované (ako pápež Parker chŕli jednu nadávku za druhou, ako nevie vydržať ani chvíľu bez porušovania aj tých najjednoduchších protokolov), lacné (pápeža v Ríme víta cca 10 ľudí s trasparentami, nemohúcna ochranka), atentátova zápletka je podružná, postupom ma ten humor dostal. Ako si pápež Parker neodpustil štipnúť Olgu do zadku alebo keď od Ramseyho očakáva pobozkať nielen prsteň na ruke, ale aj svoje nohy, dobre pobaví.  Takúto srandu z pápeža si môžu urobiť len v protestanskej Amerike. ()

Witch Way to the Prom (2000) (S02E20)

Nadržané pubertálne čarodejnice križujúce Parkove plány. Zápletka a návrat späť je iba podružný, s prvoplánovo vymysleným (bez)zmyslom. Zlý vtip, ktorý čiastočne napravuje iba humor, hlavne ten medzi Parkerom a Ramseym. ()

Mr. Donovan's Neighborhood (2000) (S02E21)

Síce je fajn, že sa jedna epizóda venuje aj Donovanovi, ale zápletka skĺzáva do riešenia drogového kartelu v černošskej štvrti. So seriálom to má pramálo čo spoločné. Ešte do toho pošahaný náboženský fanatik. ()

Playmates and Presidents (2000) (S02E22)

Aj keď Parker znova rieši problémy na vlastné tričko a so seriálom to má pramálo čo spoločné, samotná zápletka osve funguje celkom dobre. ()

The Cure (2000) (S02E23)

Na seriál netradične vážna epizóda, ktorá rieši silné morálne hodnoty. Udeje sa tu toho dosť, medzi inými aj vôbec prvé romantické opätovanie Olgy k Parkerovi, aj keď cestovateľovi z budúcnosti sa venuje trochu málo. ()

Stairway to Heaven (2000) (S03E01)

Celkom zaujímavá sci-fi zápletka s presahom k metafyzickým dimenziám, ktorá síce končí štandartne, ale aj tak patrí k seriálovému nadštandadu. Aj vďaka záverečnému dojímáku. ()

Peacekeepers (2000) (S03E02)

Mierová jednotka. Po nejakom čase opäť návrat do Juhoslávie, resp. Srbska. A opäť nič moc. Hlavná linka seriálu je nepodstatná, hor sa na boje niekde mimo stanice i mimo štátu. Ešte keď sa Parker nechá nachytať ako úplný zelenáč. Príliš to nenapravuje ani akčnejšia poloha epizódy. ()

Rhino (2000) (S03E03)

To, čo vyzerá ako bežná misia zásahu proti atentátu, sa mení na netradičné a celkom fajn vtipné stretnutie dvoch niekdajších "kamošov". Takže aspoň vieme, že aj Parkera niekto pomyselne ponáral do záchodovej misi. Odhliadnuc od toho, koľko veľa práce majú až dvaja chlapi s jednou najatou vrahyňou, a na to že ide o odľahčenejšiu zápletku, to príjemný fíling, dobré hlášky a navyše pekne akčný dej. ()

The Dunwych Madness (2000) (S03E04)

Po dlhšom čase príjemne mysteriózna zápletka s trilerovským spracovaním, ktorej v závere chýbalo lepšie, resp. temnejšie vyústenie. -Nejdem dnu, keď tam sú potkany. -Tu nie sú potkany. -Ááaáá, vidím potkany. -No možno tak dva-tri, ale tie sú priateľske. ()

Olga's Excellent Vacation (2000) (S03E05)

Dobrý úvod, keď má niekto erotický sen s Parkerom a Olgou a ukáže sa, že to nie je Parker, čo sníva. Komickejší úvod sa ale neskôr mení na trilerovskú zápletku niekde uprostred aljašských lesov a má to celkom fajn atmsoféru. Parker nebol ďaleko od toho, aby si s Oľgou zapichal. Smola na jeho pätách je však stále proti. ()

Deloris Demands (2000) (S03E06)

Smrtonosnú zbraň 3 sme tu už raz mali a preto Parkerove naháňačky + neľahké spĺňavačky úloh záporáka nie sú moc originálne a ani dvakrát zaujímavé. Pomer záporák 4 (behanie cez pol mesta, bitka v klietke, podpásové nakopnutie od barovej šlapky, potrasenie prúdom) Parker 1 (samozoskok záporáka) je teda biedny pomer. Toto ma nebavilo. Apropo, chytenie kôz barovej šlapky je na oznámenie policajtom? WTH. ()

The Fire Last Time (2000) (S03E07)

Minulý požiar. Parker sa mihnutím prútika stáva zmyslov zbavený, a diváci majú uveriť, že nočnú moru z dávnej somálskej misie zažíva znova a za dňa. Napomáha tým teroristom a hoci je dej svižný a akčný, o jeho logike-nelogike sa dá jedine pochybovať. ()

Tracker (2000) (S03E08)

Stopár. Čečenci, vitajte späť alebo Ukradnime Parkera a nepovedzme mu o tom, či nadruhýkrát - ukradnime Parkera a on s nami bude spolupracovať. Divoké, akčné, aj keď vďaka viacerým nelogizmom, a to aj na tento seriál, bohužiaľ pritiahnuté za vlasy. Že si Rusi nevšimli, že im chýba nukleárna bomba. A že vraj je Guľa len pre jedného pasažiera. ()

Top Dog (2001) (S03E09)

Nový šéf. Je sranda, keď sa Ramsey stáva novým šéfom projektu Krok späť, ako chce mať všetko presne podľa svojich regulí. Škoda, že so záverom prichádzajú nelogizmy už ale aj veci, ktoré sú pritiahnuté za vlasy a trochu aj absurdnosť. ()

Adam & Eve & Adam (2001) (S03E10)

Konečne (sci-fi) katastrofa, ako sa sluší. Z neškodného Huntera sa nečakane stáva záporák. Zaujímavá zápletka, ktorá mi silne pripomenula novozélandský film Ticho na Zemi. ()

Head Case (2001) (S03E11)

Prípad pre psychiatra. Parker opäť so skúsenosťami s psychiatrom, aj keď v ženskom podaní. Zápletka o provládnych intrikách je celkom fajn, aj keď to prepojenie s peruánskym prezidentom už trocha pritiahnuté za vlasy. ()

Raven (2001) (S03E12)

Trochu mix Mission Imposible a Pasce, kde vystupuje mužsky sa tváracia profi zlodejka. Niečo pre Parkera. Nič ohurujúce, ani sci-fi, ale ujde. "-On je doktor? -Nie, zverolekár, ale dobrý." ()

The First Freshman (2001) (S03E13)

Parker tentoraz ako osobný bodyguard prezidentovej slečinky. Zápletka nič moc, taká bežná ochranárska agenda, ale na druhej strane, vôbec nenudí a je celkovo dobre natočená. Dobrá hudba na diske. ()

Revelation (2001) (S03E14)

Zjavenia. Po dlhšom čase konečne vážna epizóda, s veľmi dobrou sci-fi zápletkou, s intrigami, krivým obvinením Parkera, ktorý má čo robiť, aby zvrátil nepekne sa tváriacu prítomnosť. ()