Ticho na zemi

• Nový Zéland The Quiet Earth (viac)
Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny
Nový Zéland, 1985, 91 min

Muž, Zac Hobson (Bruno Lawrence), se probouzí a zjišťuje, že je na celém světě sám. Podle jeho předpokladů v tom má prsty jistý vládní projekt, který podle všeho selhal a lidstvo tak zmizelo během jednoho lusknutí prstu. Vyvstává však otázka, proč právě on apokalypsu přežil a také, je-li opravdu jediným člověkem na Zemi... (3DD!3)

misterz

Námet je vskutku zaujímavý, to sa musí nechať. Ani koniec nie je zlý, pointové vyvrcholenie bolo fajn, ale celý stred filmu zaváňal nudou a povrchným spracovaním. Rozhodne sa dalo z tohto skvelého námetu vyťažiť viac. Chcelo by to prekopať scenár a pridať na post apo atmosfére. Ale aj napriek tomu celkom spokojnosť, silný priemer. 65/100 ()

ledzepfan

Pro mě naprosto neuvěřitelná záležitost a zdaleka to nejlepší co jsem za posledních pár týdnů viděl-přitom jsem od toho nečekal nic víc než staré sci-fi na zabití volného večera. Pro někoho, kdo by očekával něco zábavného, akčnějšího nebo jinak jiného to bude asi nuda, ale mě tahle pomalá, atmosférická a až filosofická pohádka plná uvěřitelné psychologie a optimismu(naděje a víry) -mimochodem s parádním soundtrackem-docela příjemně vyrazila dech. ()

Goldbeater

Velmi nápaditý film se skvělou myšlenkou a velmi dobrým zpracováním. Děj je plný zvratů, a i když se právě skoro nic zásadního neděje, napětí roste a roste až do úplného finále. Konec, některými nazývaný "Saturn rising", pro mě byl nečekaný a velmi oslňující. Hudební motiv je také povedený a do filmu se skvěle hodí. Opravdu hodně zajímavé scifi, které stojí za zhlédnutí. ()

GigaPudding

Zajímavá první polovina, kdy hlavní hrdina lítá po světě, kde není žádný člověk a pak z toho začíná trošku bláznit a hraje si, aby nějak zabíjel čas. Od druhé poloviny to už ale taková zábava není a s třetím pasažérem už je to docela i nuda. Konečné rozuzlení je pak takové nijaké, ale poslední záběr je pěkný. :) ()

Omnibus

Nezbylo ni koťátko, zcvoknu z toho zakrátko.“ Kde asi udělali soudruzi z Nového Zélandu chybu? Začátek s plešounem, zoufalstvím a starým známým „happiness only when shared“, ten měl koule. A tím nemyslím ty zapařené v kožených kalhotách (© JASON_X). Škoda. Mohlo to být zajímavé postapo, okořeněné smrtelnou úzkostí ze samoty i milostným trojúhelníkem. S tragickým vyústěním a konstatováním, že lidstvo je ztracené, páč i poslední tři lidi na Zemi si najdou důvod se povraždit. POSTAPO OKÉNKO: [][] Co má udělat poslední chlap na světě, potká-li zrzku s trvalou? ֍ Čapnout ji za ty nakadeřené vlasy a odtáhnout do jeskyně! ֍ Zahrnout ji květinami, básněmi a cynickou romantikou: „Miláčku, jsi pro mě jediná na světě!“ ֍ Věnovat jí klíčky, rovnou od několika aut i baráků (v postapo světě hračka). ֍ Znejistět a dohodit jí radši divocha, Maora s náušnicí z drápu varana. [][] Njn, místo fyzického či psychologického souboje o samici jsem dostal jen suchopárnou agitku: „Vědci, nehrajte si na Boha! A nestrkejte vidličku do elektrické zásuvky! ()

• Film je natočený na základe zážitku jedného amerického turistu na Novom Zélande, ktorý prišiel do centra Aucklandu v nedeľu ráno a nikde nikoho nebolo. Novozélanďania totiž majú vo zvyku na víkend odcestovať. (Karush)
  • Film byl natočen podle románu „The Quiet Earth“ od novozélandského spisovatele Craig Harrisona. (Haniczka)
  • Scéna, v ktorej Bruno Lawrence bezcieľne blúdi prázdnymi ulicami a hrá na saxofón, je odkazom na jeho detstvo, keď ukradol jeden saxofón a neskôr ho kvôli výčitkám svedomia vrátil. (Karush)