Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa choze k tomuto seriálu (6)

Báječná léta (1988)

Seriál o dospívání, který se stal nedílnou součástí mého vlastního dospívání. Zásadní i nenápadné životní okamžiky a pravdy s nadhledem načrtnuté na pozadí obrazu přelomu 60. a 70. let, kdy v Americe doznívalo květinové hnutí, Američani dobyli Měsíc, ale nedobyli Vietnam, a podmalované dlouhou řadou dobových šlágrů. A tím vším se jako červená nit vine roztahaná romance hlavního hrdiny Kevina s jeho osudovou dětskou láskou Winnie. Byl jsem do ní tehdy zamilovaný jako všichni a když se s Kevinem rozešla, bylo to jako by se rozešla se mnou. Seriál měl výborné obsazení v čele s představitelem Kevina Fredem Savagem. S odstupem na mě ale působí hodně pateticky a humor je na jedno brdo, v podstatě to celou dobu valí jeden a ten samý fór a vy přesně víte, co bude po každé narážce následovat. A dneska mi přijde Winnie jako po lobotomii. ()

Rozchod (1991) (S04E11)

"V tu chvíli jsem věděl, že ta dívka od vedle je pryč. A že život už nikdy nebude jako dřív." Jeden z mých osobních televizních milníků. Pokud bych si z celého seriálu pamatoval jeden díl, tak tenhle. Odcizení a rozchodů s Vinnie bylo víc, ale z tohohle jsem byl stejně v šoku jako Kevin a i díky tomu, že k němu hrál božský slaďák God only knows od Beach Boys (který jsem slyšel poprvé právě tady), jsem byl hodně na měkko. Jako by se Vinnie rozešla se mnou. Jestli já nejsem romantik... ()

Pohled zpátky (1991) (S04E23)

Sestřih Kevinových dosavadních eskapád, kdy vzpomíná na více či méně důležité a vtipné momenty a postavy a tradičně k tomu hrají skvělé písničky, v čele se závěrečným In my life. Vzhůru na střední! ()

Jezero (1991) (S05E01)

Před nástupem na střední stihne Kevin ještě prožít letní lásku na rodinné dovolené u jezera. ()

Zlomená srdce s oblohou (1992) (S05E24)

Další střihový díl, tentokrát rekapitulující Kevinovy dosavadní vztahy (nebo spíš nedorozumění a konflikty) s něžným pohlavím, především s Winnie, samozřejmě. ()

Den nezávislosti (1993) (S06E22)

Poslední díl přinesl rozuzlení krize s otcem i Winnie, ale žádné překvapení se nekoná. Scéna ve stodole během deště mi přišla jako z červené knihovny. ()