Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Delaney

Naprosto famózní film! Když jsem ho viděl poprvé, zaujal mě, ale když podruhé, byl jsem z něho nadšen! Člověk pochopí hlubší smysl, pobere dalších pár detailů, všechny střípky si poskládá a uvědomí si, že sedí před filmem, který je jedinečný silou, která na diváka působí. Když se do něj člověk pokusí vžít a postaví se boji sám se sebou, válí se ve svých vzpomínkách a nemůže zastavit zánik vzpomínek jiných, udělá to v něm takovej bordel, že film ještě pár dnů napustí z hlavy:) Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který mě bude doprovázet do konce života. Navíc obdivuju režíséra za některé opravdu úžasné záběry (závěr - rozpadající se dům), i přesto že je, alespoň pro mě, naprosto neznámý. Jasných 100% ()

ekomo

Po druhém shlédnutí musím jako většina uživatelů zvednout hodnocení. Nesmírně citově zabarvený snímek v retrospektivním cyklu příběhu s výborným scénářem ze života, okořeněný příjemnou muzikou a fantastickými her. výkony., především nečekaně vážného J. Carryho a temperamentní K. Winslet. ()

r.deshain

Jeden z nejzajmavějších příběhů romantického dramatu, co znám. Carrey je samozřejmě úžasný, a jsem rád, že jsem ho mohl konečne vidět v takovéhle roli. Není to jistě první film zabývající se tímhle tématem, ale zpracování je velmi působivé, a těším se na další zhlédnutí. ()

AIMÉE

Povedlo se. Ostatně většina Gondryho počinů. Vize tohohle chlápka jsou zkrátka nadčasové ve všech směrech. Moc jsem si nedovedla Carreyho představit ve "vážnější" roli, ale naštěstí nezklamal. Kate Winslet je sázka na kvalitu a role celkem dost excentrické, ale i citlivé ženy byla uvěřitelná. Užívala jsem si taky tu zmatkovitost záběrů, kdy jsem na konci pochopila Clementininy změny barev vlasů, koneckonců slouží jako dobrý orientační bod. Výborný scénář... nejednou mi rozrazil ústa do široka. Je to takový kaleidoskop barvitých představ, který se odehrává uvnitř Carreyho hlavy. ()

sona123

Láska na první pohled. Originální myšlenka, ohromně citlivé zpracování, úžasné herecké výkony. Carrey dostal příležitost a využil ji na víc než 200%. Jsou filmy, u kterých jen pěji samou chválu - tohle je jeden z nich, právem v mé topce. ()

fredisek

Můžu nesnášet barevný vlasy Kate Winslet, můžu se v tom příběhu ztrácet (a pochopil jsem ho až den po zhlédnutí filmu), ale nakonec zjistím, že je to skvělý film, perfektně praštěný a přitom chytrý! ()

Pompaj

Geniální musel jsem se sakra snažit abych to vůbec pochopil. Dva naprosto odlišní lidé v osudovém příběhu. Brilantní herecké výkony, které podtrhl Jim Carrey, který je Pan Herec. Dvě promítání a je to za plný počet. "Změň své srdce...". 85% ()

Movie Gourmet

Krásný film s pro Jima Carrey(ho) netypickou rolí. Výborná, mladě vypadající a barvu vlasů neustále měnící Kate Winslet. Zajímavý vědec Mark Ruffalo s jeho krásnou přítelkyní Kirsten Dunst. Zelenáčsky působící Eliah Wood. Originální a neobyčejná love story. Verdikt: 5* a 85 %. ()

jarmik

Vše nádherně a srozumitelně propleteno. :) Jim a Kate hráli skvěle a potěšili i ostatní herci. Krásný film! Joel: "Constantly talking isn't necessarily communicating." ()

geimz

Film dokonalý formou, obsahovo blížiaci sa dokonalosti. Chvíľu mi trvalo zorientovať sa v myšlienkach a spomienkach a akceptovať mazanie pamäti, keďže som myslel, že idem do čistej romantiky, dej však po pár minútach dokáže strhnúť práve svojou nezvyčajnou vizuálnou stránkou a rozprávačskými postupmi. Film krásny preto, lebo si v ňom každý dokáže nájsť to svoje. ()

Ollie235

,,Clem? They're erasing you." Přiznám se, že jsem se tomuto snímku poměrně dlouho vyhýbal, ani nevím proč. Ve výsledku jsem ale nesmírně rád, že jsem se k němu dokopal, protože tohle je nepochybně jeden z filmů, které se musí vidět. První půlhodinu jsem se sice solidně ztrácel a pořádně nevěděl, co se vlastně děje, ale postupem času do sebe všechno zapadlo a zanechalo velmi příjemný pocit i důvod k zamyšlení. Na druhou stranu jsem ale čekal trochu víc a místy mi to přišlo zbytečně natažené. I tak ale věřím, že při příští projekci (která nepochybně přijde) půjdu s hodnocením ještě o ten jeden stupínek nahoru. ()

sweeta666

Tento snímek patří mezi mé nejoblíbenější "sci-fi" snímky. Kromě toho je to snad jediný romantický film, který na mě nepůsobí trapně a nezáživně. Myšlenka filmu patří mezi možná témata, kterými si člověk v dnešní době může zabývat zatím jen na úrovni představ, a vyplývají z ní témata další jako např. morální otázky a otázka, zda skutečně existuje něco jako osud. Jim Carrey i Kate Winslet si získali díky působení v tomto filmu další mé sympatie díky svému hereckému umění. Jim Carrey obzvlášť opět dokázal, že kromě komických postav umí zahrát i přemýšlivého, opatrného a přesto stále tak charismatického člověka. Kromě režie, scénáře a hereckého obsazení nemůžu zapomenout ani na to, jak je snímek doprovázen nádhernou hudební kulisou. Věčný svit neposkvrněné mysli se tak zapsal do mé mysli, že si jej ještě hodněkrát pustím. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz