Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

Tjaden

Čekal jsem nenáročnou zábavu na pozadí mé oblíbené pověsti o Devíti křížích a přesně té se mi dostalo. Chemie mezi buldozerem Kozubem a umírněným/dospívajícím Štáfkem funguje skvěle. Ve vedlejší roli překvapil Magnusek - jeho momenty patří k nejvtipnějším v celém filmu (Bratři Nedvědi rulez). Přece jen jsem ho doteď měl spojeného s nepříliš úspěšnou sérií Bastardi. Potěšilo mě i obsazení Petera Butka (jednoho ze tří protagonistů znamenité divadelní inscenace Lordi) do role provozního motelu. ()

klukluka

Ani krvavá, našlapaná závěrečná čtvrthodina á la Pulp Fiction (1:1) mě nezbavila pocitu zklamání. Štáfek, Kozub i Fehu se mi nezávisle na sobě v minulosti postarali o kopec zábavy, společně jim to ale neladilo. Děsná nuda, kluci… Navzdory všem těm vykrádačkám. ()

bari68

Shoky a Morthy je niečo, na čo typický konzumný divák snáď ani nenarazí.  Je dobre že český rybníček znovu trošku rozvíril hladinu filmík, ktorý sa nebojí byť iný, ísť vlastnou cestou. Mám pocit, že keď Fehu ešte trošku filmársky dospeje, (toto bol trošku punk-možno, snáď určite, to bol zámer) tak na jeho ďaľšie  počiny sa rád pozriem. Kozub a Štáfek sú super, jejich symbióza je prirodzená, vtip nenásilný, ale že Magnusek bude bodovať ešte viacej, tak to som teda nečakal... :) ()

Zagros

Tenhle snímek mě moc nelákal, rozhodně nejsem cílovka, přesto jsem se k němu v rámci odreagování a rozšiřování obzorů odhodlal. Nakonec proč ne? Štěpán Kozub je výborný herec. Jakub Štáfek sice ne, ale podobná role mu sedí a jde to. Musím se ovšem přiznat, že nejvíce mě zaujal Tomáš Magnusek. Našel tady svoji životní roli. :-) To svědčí o tom, že je něco hodně špatně. Všimla si toho taky Cena České filmové kritiky, což taky o něčem svědčí. :-) Celé je to toporné (místy záměrně), často trapné a především hodně utahané. Čert vem všechny mé stížnosti. Jednoduše je to komedie, mělo by to bavit a to se bohužel nestalo. Zasmál jsem se asi jen třikrát a v první půlce jsem uvažoval, jestli to nevypnu. Nakonec jsem to dal a nechám slabé dvě hvězdy bez doporučení. Jen přemýšlím, jestli se v tom třeba youtubeři najdou a lidi, kteří je sledují, se budou více bavit... nemyslím si to. Chybí tomu lepší tah na bránu, dovedněji vypointované vtipy, zajímavější děj a místo hoven povedenější humor. ()

Wally

Čekal jsem něco hodně vtipného...za celou dobu jsem se ani jednou od plic nezasmál...bylo to trapné...Jedna * za Magnuska ()

Hanys_

Bylo to šílené, ale ne v tom smyslu, aby to pro mě zkultovnělo jako např choking hazard. Každopádně to mělo asi víc světlejších momentů než bych čekal, vidět znovu to můžu taky, a takový spin off s Magnuskem bych si dal třeba z fleku. 6/10 ()

Michnak

Český pokus o propojení komedie a hororu. Jinak to dopadnout ani nemohlo... Svým provedením a kvalitou to připomínalo první semestr na filmovce, kdy se mladý študenťík pyšní spolužákům svým prvním filmem. V danou chvíli se študák cíťí velkolepě. Natočil svůj první velký film. Jeho kamarádi ho dokonce byli schopni dokoukat až do konce. Po uplynutí 10 let už ale študák na svůj první film radši ani nevzpomíná, jelikož pořád nechce uvěřit tomu, jak kdysi mohl točit takové hovna. Kdybych rozdával hvězdy jako nějaký Zdeněk Pohlreich, tak bych dal jednu Tomáši Magnuskovi, a to za jeho zpestření celého filmu. ()

Foxhound#1

Nejsem si jist, jestli někteří uživatelé viděli ten samý film co já. Taková píčovina ... Ne teď vážně, pro Magnuska to asi bude nejlepší film jeho kariéry, občas jsem se zasmál, ale jinak to je fakt nuda a od uskupení Kozub/Štáfek jsem čekal mnohem víc. ()

xmatysekx

Druhá polovica filmu ovela lepšia. V tej prvej to naozaj neštálo za nič. Naprieklad ta poslovensky hovorjucí češka. To bolo fakt špatné. Ale celkovo to vizeralo pekně, mali to dobre spravené. ()

Asmodin

Konečně mladá česká tvorba, která zaujala svou jednoduchostí, ale rozhodně je to lepší než romantické komedie, které se poslední dobou točí, a postrádají vtip. Trochu mi to připomínalo Jedna ruka netleská apod. Tady někdo vykradl Hostel. ()

bobstock

vysajto.cz Magnuskovi kariéra stoupá strmě vzhůru jako kouř z trampských dýmek bratří Nedvědů a může za to poděkovat těmhle dvoum jůtůbovejm kokotům Shokymu a Morthymu. Parádní trapná komedie s vzorným kusem improvizace, hoven, tajemna a krve, přesně podle vkusu Štěpánových fandů.. doufám v pokračování 75% ()

Renfield

Když není dostatek views, musí se přitvrdit a to se potom i z "takového hodného člověka" může stát česká obdoba Dina V. Naštěstí jsou tu Shoky s Morthym a Radomilem, který díky svému vysavači najde problém. Protože nekoupit tak kvalitní stroj je samozřejmě velmi podezřelé. Andy Fehu ale netočí detektivní komedii, je to vlastně film o přátelství a pozdním dospívání, v němž se trefně prolíná hned několik žánrů a ještě se trefuje do těch, kterým jde právě o views nejvíce, tedy youtuberů, influencerů, ale i lovců duchů. Tři výše zmíněné postavy to celé táhnou, přičemž u Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfka to nepřekvapí, ale že zmíním i postavu Tomáše Magnuska, bych nečekal. Naopak ženské postavy by zasloužily více rozvést, obzvlášť Lucie mohla být podstatně zajímavější, vůbec když už tu má ten svůj lesní moment, za zpěvu Nedvědů. Nečekal bych, že někdy uvidím lesní honičku s psychopatem a k ní tuto hudbu, ale sedlo to. Andy Fehu je hold Copperfield, jenom trochu jiný než ve videu Beer Bear Brothers. 75% ()

zelvicka.

Nečekal jsem nic a dostal totální nářez. Nutno říci, že už půlnoční uvedení na KVIFF bylo podáno bezchybně a naladilo na správnou notu. Možná je to tím, že youtubery moc nežeru. Totální rozsekávka, u který jsem se fakt nasmál. Veľa! ()

mira007

Štěpán Kozub a Jakub Štáfek jako dva odkecaní jůtubeři, kteří se pokusí o poslední akci na téma krvavá nevěsta u devíti křížů. Jako jakýsi parodický náhled do světa yutuberů originální, ale nezábavné. Prvních osmdesát minut naprosto o ničem a to tak, že jsem asi třikrát zvažoval, zda to dokoukám. Nicméně ten závěr byl lahůdkový, životní role o sto kilo lehčího Magnuska, který si pouští Nedvědy ve svém karavanu s režijní jistotou Andy Fehua, u kterého ta láska k hororův prosvítá i do filmových postupů u každé páté scény. ()

mosnak

Smutný pohled na současnou generaci děti, ktere považuji YouTube za modlu a jeji posluhovače za krále. Dvě hvězdy davam za Kozuba a Štáfka. Zbytek byl těžký podprumer a místy snímek padal do těžkého trapna - 39% ()

Oralfabet

V porovnání s většinou českých komedií z posledních let rozhodně sympatické a osvěžující, ale to i rána pěstí do varlat. Kozub a Štáfek dobrý, Magnusek sice asi hraje líp, než režíruje, ale nadšen jsem z něj taky nebyl (a to zdejší vynášení do nebes nechápu). Mohlo se to vysrat na snahu o vážnější/romantické scény a radši trochu přitvrdit - v závěru se to pěkně utrhne z řetězu, ale už je trochu pozdě, protože jinak tomu v druhé polovině dost dochází dech. Každopádně rád vidím, že tady má v česku ještě někdo originální nápady. Jo a fanouškem Andrey Daňkové po tomhle fakt nebudu. Fanouškem pana Fehua třeba jednou i jo teorericky. 5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD