Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

hrumsrt

Za kolik let si na tohle ještě vzpomeneme, až bude film s tématem youtuberů zcela běžnou až tuctovou žánrovkou.. Je to originální nápadité a protkaný tolika odkazy na skutečný svět těhle internetových hvězdiček. Dvojice Kozub a Štáfek je pro sebe tak nějak stvořená, perfektně jim to ladí. Neříkám, že to chci, ba naopak, ale tohle je tak nějak budoucnost.. Není to sice nějak ultra vtipný, ale neurazí to. Jediná výtka ta závěrečná sekvence ve sklepě, to už byl přece jen trošku bizár a trikově odfláklé. Nicméně ten fakt  předposlední záběr byl za odměnu! Otázka, jak moc velkou masu může tenhle poměrně specifický a netradiční snímek oslovit. 50% ()

Marcas

Já jsem actually docela spokojenej. Sice první půlka byla určitě lepší než ta druhá a postupem času tomu trochu docházel dech, ale mnohokrát jsem se slušně zasmál. Asi nejvíc mě na filmu bavily narážky na real youtubery, zejména tedy "Rádi" Kováře (kdo by neznal, existuje "známý" youtuber Jarda Kovář). Tomáš Magnusek ho zahrál fantasticky a skvěle tak doplnil Kozuba se Štáfkem. Takže jo, mně se to líbilo a nebránil bych se dalšímu dílu. ()

blondboss

Tento snímok beriem ako ťažký komediálny úlet a podľa toho to budem aj hodnotiť. V rámci svojho žánru to bolo ozaj podarené s brutálne plytkým humorom, ktorý mám rád, a s doslova trápno skvelými hereckými výkonmi. Paradoxne ma mimo ústrednej dvojice viac bavili Radomil so svojim svojským priblblým humorom a Sára so svojou tupo milou slovenčinou. Je vidieť, že Štáfek nabral chuť na podobné komédie po Vyšehradu a určite urobil dobre. Ja som sa pobavil a tú štvrtú hviezdu pridávam v rámci úletu. 70 % ()

smarkus

Bolo to fajn na 3* našli sa aj vtipné momenty ale čo ma najviac sralo, bola Daňková. Dpči to bolo na facku jej "slovenčina" rezalo mi to uši, otras. ()

DonBraso

Nechal jsem se zlákat hlavním duem a to byla obrovská chyba.Andy Fehu natočil příšernou slátatinu,která vypadá doopravdy jak lepší amatérský film.Dva youtubeři točí pranky a pak chtějí natočit nějakou krvavou nevěstu.Nějaký Devíti kříze,který si hodí ještě cameo Roman Štolpa.WTF.On tam někde hrál Roman Skamene,že je napsaný,že hrají.Nejspíš hrál ducha nebo jsem to nudou přehlídnul.Prý to má být skvělá komedie.Inu asi jo,ale ne v tomhle filmu.Absolutně nulové,kdy aspoň minus padesát kilo Magnusek občas vyperlí něco.Bohužel Kozub nedává a Štáfek přehrává co mu Andy Fehu vlastně řekne za kamerou.Symbióza dvou hlavních herců je spíše hospodského střihu,ale tam by pořád vlastně ještě nebylo to nejhorší,když musíte sledovat to příšerný zpracování,který se snaží být tak cool.To,že trefuješ youtuberskou komunitu,cílíš na tento produkt a pak z toho natočíš absolutní bláto.Hrozně neschopný režisér,když má takovou látku,která přímo křičí po gagech a humoru až by jednomu vyskočil i hrtan na plotnu.Jenom bohužel ne v tomhle filmu.Komu tohle sedne nevím.Fans Tří Tygřů to jen suše nadhodnotí,protože Kozub evidentně si moc neprosadil a vše jede v nějakým řádu dialogů,který i končí úplně do prázdna.Nápad je jedna věc,zpracování a zkloubení druhá.Možná si tam někdo najde gore na konci.Takže nejlepší je ve filmu Magnusek.TVL kam se ta česká tvorba poděla.Radši netočit změnu a hodit tam romantickou komedii třeba s Mádlem,až se přesytíme.15% ()

Prubner

Pánové tvůrci, když už točíte komedii, tak by měla být aspoň trochu vtipná, ne ? Zaregistroval jsem asi dva průměrné vtipy, dva nepovedené pokusy o vtip a spoustu hluchých míst, kde by se nějaký vtip hodil, ale scenáristy žádný nenapadl. Scénář je prostě naprosto marný, bez nápadu, stejně jako režie. Kozub a Štáfek by mohli být dobrá komická dvojka, ale tady se neměli čeho chytit. Andrea Daňková je jako vždy tragická. A u Magnuska je těžké poznat, zda hraje tak dobře blbce, nebo hraje tak blbě. Zkrátka: 103 minut humoruprosté nudy. ()

Alden_Larson

Jako parodie tzv. "douche-tuberů" to funguje docela dobře. Zápletka není nic extra a film místy zapomene na fundamentální pravidla storytellingu, ale dá se sledovat a pochopit i za střízliva. Film vypadá moc dobře, prezentačně je kromě několika otrvných zvukových efektů velmi povedený. Hudba je skvělá, obzvlášť v poslední scéně v lese je perfektní. Herecké výkony všech herců a hereček jsou výborné, i Magnusek si dal záležet, což se nedá říct o každé jeho roli. 7/10 ()

Cibulka_C

Ježiši tenhle film mě úplně vrátil do doby YouTubu v roce 2016, kdy všichni jezdili na Youtuberingy, milovali svoje tvůrce, bavila je jejich tvorba, která byla místy ostřejší a většinou tvořili po více a společně spolupracovali. 🤩🫶🏻 Tenhle film parodoval tuhle scénu za těchhle let skvěle. I toho Jardu Kováře a jeho umělé 💩. Bavilo mě to, ke konci už je to dost virální, ale na tom největším vrcholu se tvorba občas vždycky zvrhla do extrému. Herci všichni super, hlavně Jakub Štáfek a Štěpán Kozub, kteří si tu YouTube scénu docela nastudovali. Kozub o tu ruku pak na konci fakt přišel, přesto, že si z toho na začátku dělal pr… 😃 Docela fajn nápad v dnešní době, kdy je internetu všude moc a nikdo zatím něco podobného nevytvořil. Takže tohle se i docela povedlo, jen to mohlo být ještě o něco ostřejší 🚀 a parodie bych tam přidala ještě trochu víc, protože lidi, co sledovali YouTube ještě před rokem 2020 si to pěkně vychutnají. 🙌🏻 ()

Novko

Shokymu a Morthymu jsem od začátku moc nevěřil. Trailer na mě působil, že snímek bude jen průměrná nebo podprůměrná komedie, jediné co ve mě vzbuzovalo naději byli Štáfek s Kozubem. A nemohl jsem se mýlit víc. Film od začátku do konce má kvalitní a přesný humor a pocit smíchu a humor, který sdíleli spoustu dalších lidi v kino sále mě dlouho chyběl. Titulní dvojice je skvělá a mají báječnou chemie. Kozub tu trochu zastiňuje Štáfka, protože má vdečnější roli v podobě afektovaného šílence Shokyho. A pak je tu Magnusek. Ten se mi touhle rolí vykoupil po jeho hitparádě v Bastardech. Ale největší hvězdou je Andy Fehu. Vtipný a chytrý scénář, který má humor, drama a romantiku. A samozřejmě režie, která šikovně kombinuje právě komedii a hororové pasáže, které funguji. Doufám, že Fehu zůstane svůj jako do teď a za pár let bude patřit do elity originálních českých režisérů. 8/10 ()

HanzoBureshi

Pokaždé, když vyšla nějaká česká komedie/parodie, tak jsem byl velice zklamaný a už jsem byl smířený s tím, že to tak bude navždy. Pak jsem ale zašel na Shokyho & Morthyho a bylo to něco neuvěřitelného. Já se bavil... Ta atmosféra mezi Kozubem a Štáfkem fungovala, byly tu TOP hlášky, chvíle napětí, dokonce i tu chvilkama byla hororová atmosféra. Toto filmové dílo se za mě vydařilo, bavil jsem se celý film. Sice je teprve srpen, ale za mě je to TOP komedie roku 2021. Dávám 70%. ()

davidpa

Do sedaček jsem usedal jako fanoušek Andy Fehu a celého sympatického projektu, na začátku jsem se smál i věcem, který vtipný nebyly, prostě jsem byl připravenej se vším všudy si nekriticky užít tuto jízdu. Ale nestalo se, kadence vtipů byla na mě teda velmi malá, milovaný zastaralý/nesmrtelý žánr "bromance na pokraji krachu" nepřišel s ničím novým. Jak říkám, projekt je mi sympatický, gore efekty, duchařina, bromance lovestory, ale pokud na něco budu opravdu s láskou vzpomínat, tak to bude pouze Magnuszek, ten je zlatíčko! V podobném žánru: Clerks 2, Jay And Silent Bob Strikes Back, Superbad a další jsou úplně jiná liga. Blaholibé hodnocení chápu akorát jako ústřelek tomu, že je to český a má to sympatický hlavní duo. ()

rigby

Černý humor se mi líbí, ale musí být inteligentní. Tenhle je prostě jen trapný a nevtipný. No, abych nekřivdil, asi pětkrát jsem se zasmál... ()

Franki69

Příjemně nadrzlá komedie o youtuberech začínajícího a pokročilejšího středního věku. Ústřední dvojice Kozub/Štáfek je dostatečně charismatická a přimeřeně nekorektní, aby tenhle morytár utáhla do závěrečných titulků. A vydatně jim pomohl Tomáš Magnusek, který našel skvělou polohu a jak jsem se jeho projektům vyhýbal, tak poprvé mohu s klidem prohlásit..jo, byl fakt dobrej! Jestli chcete zjistit, co mají společného pověst o Krvavé nevěstě, jídla co vypadají jako hovno, písničky bratří Nedvědů a influencerka v růžovém, jděte do toho. Český film má za sebou podařenou noir komedii nastupující herecké a filmařské generace. Vypadá sice trochu televizně, ale to třeba norský Jackpot taky… A ani v jednom případě to nevadí.. Dávám 80% a určitě se ještě jednou podívám. ()

PanJelen

Se základní znalostí, co jsou to youtubeři a že jistý youtuber, dělá realistická hovna z Nesquiku, jsem tomu dal šanci. Překvapivě jsem se bavil celou dobu i když to jde jinak mimo mě. Mix žánrů a nakonec pořádný horor, za zvuků písniček bratří Nedvědů pobavil. Říct že jsem viděl možná nejlepší českou komedii roku 2021 je smutné, ale Magnusek je prostě boží a film co umí jít za hranu a není úplně trapný se v českých končinách moc nevidí. ()

Maraboy

Je to taková píčovina, která kupodivu funguje dobře. Já bych tady vystřihnul Tomáše Magnuska, kterej mě v roli debílka do počtu opravdu bavil, Kozub má našlápnuto někam vejš, ale zahrát magora umí excelentně, se Štáfkem dobrá dvojka. 65% ()

HNTR

Kozub se Štáfkem mi jako dvojka docela sedí. Magnusek jako ultra starej boomer, aspoň tak se to snad dneska říká, no nevim, nevim. Docela jsme se s přítelkyní nasmáli... Ale nemá to žádnou přidanou hodnotu, prostě komedie, která má za účel hlavně nepřemýšlet a vypnout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD