Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské pranky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na "poslednú veľkú akciu". Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov. (Magic Box)

borohub

Ze Shokyho & Mortyho mám smíšené pocity. 3/4 filmu byla vtipná. Dokonce mi i přišlo, že Magnusek hrál docela obstojně, no dobře pro srdcaře, kteří "vyrostli" na bastardech či jedlících to bude docela šok, ale Magnuskovi fakt komediální role sedla. Kozub a Štáfek dobré duo. Co ale zanechalo takovou pachuť je konec filmu, který je zkrátka divný. Škoda.. 50% ()

nula87

Upřímně, měl jsem zt toho trochu strach, byť vím, že Kozub i Štáfek mají talentu na rozdávání. Ale byl jsem příjemně překvapen, protože od příjezdu partičky do hotelu je to slušná jízda plná povedených vtipů a nakonec i slušné řezničiny. 65% ()

ostravak30

I kdyby nic jiného na tomto filmu, tak jednu věc ocenit musím: tvůrci parodují mnohdy choromyslné a magorské youtuberské a influencerské osobnosti. A to se cení. Štěpán Kozub a Jakub Štáfek už v minulosti dokázali, že jim sranda jde, vedle toho ale oba umí i vážné role. Spolupráce jim evidentně ladí, zřejmě jsou nastaveni na stejnou humoristickou vlnu. Tenhle film má to štěstí, že funguje v obou rovinách. Jednak jako samostatná dějově vcelku zajímavá komedie a jednak i když si ho rozdělíme na jednotlivé scénky, které k sobě zdánlivě nepatří. Je to komedie trefná (co se vymytých mozků youtuberů týče zcela jistě), nesmlouvavá, mnohdy černá a dost ostrá. Kdo sleduje Like house tak ví, že pro ostré slovo taky nejdou daleko a ve filmu najdeme nakonec i nějakou tu krev akční momenty. Velmi povedené jsou dialogy, ve snímku se najde dost dobrých hlášek. Tomáš Magnusek svou rolí předčí všechny, ve kterých si předtím zahrál. A častokrát svými výstupy zastíní i všechny ostatní. Pravda ale je, že závěr to přeci jen trochu pokazil, protože tam se ztratila ta nadnesená lehkost humoru . I tak jsem se ale opravdu zasmál a to je u komedie vlastně to nejdůležitější. Nakonec právě sranda často ani nemusí dávat hlavu a patu a u tématu influencerů to platí dvojnásob. ()

Hyperbolic

Na české poměry paráda! Ze začátku to vypadá jako místy černější komedie o dvou jůtůberech, pak se ale začne rozehrávat duchařský příběh a nakonec dojde i na gore. Efekty solidní, Kozub a Štáfek jsou super dvojka a příběh i prostředí ("Hostelu" ;) ) se mi líbily. Vůbec bych se nebránil pokračování. ()

Nathaniell

O tomhle filmu se nedá říct, že by ztratil tempo. On totiž ani žádné neměl... Příběh je o dvou přestárlých blbštajnech, což je sice fajn a mohlo by se do toho pořádně obout... ... jenomže scénáristům šlo zjevně o něco jiného. O co? Asi o nic konkrétního ani oduševnělejšího než je skeč za skečem, chatrný příběh a tak dál. Vrcholem je zjištění, že Martina Babišová neumí mluvit a její repliky jsem musel vracet, abych jim rozuměl. Být v kině, asi bych k..rva odešel. A všichni ostatní museli bejt na zvukových zkouškách taky zp..čeně zfetovaný, že si nevšimli!!!  ... ... Na druhou stranu cením p..čování do jůtůbéééérů, což bylo fajn a za Stejka přidávám jednu hvězdu k dobru, páč jsem fakt grant... 2* ()

Romulaa

No co, chvilkama to sice byl docela brutus, to je pravda, ale zase proč ne. Trocha legrace ještě nikoho nezabila. A za Radomila to stálo, dokonce si vysloužil hvězdičku navíc. ()

PlayEasy

Ten film je neuvěřitelně stupidní, a to od začátku až do konce. Jenže taky morbidně vtipný, trefně se pouští do youtuberů (velké plus) a navíc Kozub je jednoduše geniální komik, který si spolu s Magnuskem a Butkem svou roli vychutnal a zastínil zbytek osazenstva. Závěrečná lázeň je potom takový dáreček - 3 a 1/2 * ()

MartinTerran

Ale jo, je to sice šílené (jak jinak s Kuzubem), ale nakonec s dobrým rozuzlením. Vtipné to je, herecky dobře obsazené i zahrané a téma je záhadné až mysteriózní. Cameo pár youtuberů potěšilo a že tam bude i Česťa jsem nečekal. Hodnocení: 65/100. ()

JosefTomas

Po Nenasytné Tiffany opět zajímavý filmařský počin. Andy Fehu dokáže elegantně prolínat žánry a v rámci české scény dělá něco, co nikdo jiný. Dává českým filmům naději na nový proud, kombinuje zahraniční postupy, moderní prvky a ještě zůstává pořád český. V tom filmu je všechno a funguje to. Spokojenost a obdiv takové práci, stejně jako fantastickému výkonu Tomáše Magnuska. ()

W.Goldfinch

Nejlepší český film od Kober a užovek. Kozub se Štáfkem hlaškují ostošest, Magnusek hraje geniálně a Martina Babišová je rozkošná. Fehu rulez a jeho další projekty budu muset bedlivě sledovat. ()

PTomA

Vývoj postav a jejich chování je na pováženou, to stejné platí o líném napsání ženských postav a romantických linek. Čert to ale vem, projekt je fest sympatický svým střídáním žánru a výkony herců, ze kterých nejvíce vyčnívá Tomáš Magnusek. ()

Slezan123

Vrátil jsem se z kina nadšený. Nenapadlo by mě, že to bude až tak dobré. Film střídá žánry jak na běžícím páse, jednu chvíli se směju a za chvíli mě smích přejde a jenom žasnu. Podle traileru jsem čekal úplně něco jiného. Chválím herecké výkony obou hlavních protagonistů. Ovšem největší hvězda filmu je Tomáš Magnusek. Perfektní!! Narážky na Jardu Kováře mě dostaly. Konec filmu mě taktéž dostal a jenom mi spadla brada. Pravda film má své chyby, ale oproti českým romantickým komediím byl tohle skvost.  Chválím perfektní zážitek. 80% **** PS: je to má první recenze, omlouvám se za nedostatky 😉 ()

ZHODNOTITEL

Nikdy bych nevěřil, že bych to opravdu řekl, ale ten Magnusek to zahrál skvěle a dokonce se mi v té roli i líbil .. fakt nevím, co se to děje .. Jinak - cílovka je asi jasná no. ()

White-Man

Stylem natočení mi to připomělo období, kdy jsem chodíval na studentské filmy na FI MU. Nic jsem od snímku nečekal, takže jsem se i celkem dobře pobavil. Štěpán Kozub rulez! :-) ()

blazma

Kdy jindy se po dlouhé době podívat na český film než v případě tohoto snímku. Youtube je můj skoro každodenní život, honba za duchy a podobné mysteriózní příběhy taky. Samozřejmě chápu, že tohle je zkrátka komedie a parodie na obě podstaty filmu. Udělat si srandu s youtube a mysteriózního příběhu. Stupidita v tomto filmu prostě nechybí, bohužel pro mě, ani občasné zajímavě trefné vtípky nevynahradí celkový dojem z filmu. Reálně jsem tomu chtěl dát 1 hvězdu, nakonec dávám dvě, protože ideální český film, který využil dnešního trendu. Docela bych se nedivil, kdyby tohle mělo pokračování a narovinu, bych ho rád zkouknul. ()

Charvy.666

Tři tygři jsou pecka. Kozub a Štáfek k sobě pasují jak prd*l na hrnec. Ale tady sem musel sundat růžové brýle co si většina uživatelů nechala na očích. Pořád si Kolzub krade všechny scény pro sebe, což je v pořádku, perfektní (nikdy sem nemyslel že to řeknu) Magnusek, Štáfek taky v pohodě ale celý je to takový...český(bez urážky) Slovenština Andrei Daňkový trhá uši ale asi nemáme v Praze dost slovenských hereček. Dějově sem vlastně spokojen ale není to úplně ono... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD