Na konci 24. století a 14 let po odchodu z Hvězdné flotily žije Jean-Luc Picard (Sir Patrick Stewart) klidný život na své vinici, Chateau Picard. Když ho vyhledá tajemná mladá žena, Dahj (Isa Briones), potřebující jeho pomoc, brzy si uvědomí, že může mít osobní spojení s jeho vlastní minulostí. (Prime Video)

RobinPM100

Famózní, musim říct, že hned pilot se mě líbí mnohem víc, než celej Discovery seriál (už žádnej neustále štkající, věčně přehrávající otravnej Majkl). Hlavně velká nostalgie, Picard, vzpomínky na Data ... no a to celé v parádní AAA produkci, má to vizuál jak regulérní film, evidentně kvalitní rozpočet. ()

jirka25

Tak on nakonec Z Data vzniknou Borgové... :) To by bylo zajímavé. Ale to jsem předběhl o 1000 světelných let a zatím se to děje jen v mé hlavě :) Už mlčím. Je to tajemné, je to nenucené a je to trošku jako Blade Runner. Za mě pilot 4* ()

tele.kom

Připomíná to spíše Abramsův Star Trek než TNG a kombinace Jean Luc Piccarda a hi tech sci-fi přestřelek a výbuchů na mě působí dost zvláštně. Z technického hlediska to vypadá dobře (snad krom některých dost krkolomně sestříhaných scén), ale TNG pro mě nikdy nebylo o akci, srdce Nové Generace je někde úplně jinde. Nicméně mě to zatím neuráží. Patricka Stewarta i Brenta Spinera si užívám a jsem zvědavý jakým směrem se seriál vydá dál. ()

BloomGeorge

Tak po tolika letech, kdy jsem hltal NG jsem se nemohl dočkat. Picard, Dat, no prostě ukázky skvělé. A ono se to povedle :-) Je to boží. První díl je úžasný. Doufám, že u toho vydrží a budu si zase vychutnávat Star Trek jak má být. Mňamka na začátku tohoto roku. Smekám a děkuji. Hlavně vydržte a už nekurvěte značku Star Trek. Mám radost jak malej kluk co dostal poprvé zmrzlinu :-))))))))))))))) ()

RoyBatty444

Aj keď tu máme veľa referencií na Star Trek a jeho svet. Nemal som pocit akoby som pozeral Star Trek seriál. Odklon od Roddenberryho poňatia je zrejmá. Ako už pri Discovery ide o temnejšie a filmovejšie podanie. Toto je asi ako jeho tvorcovia a CBS chce predať seriál väčšej mase. Herecky je to vyrovnané. Čo sa príbehu týka je to až moc tajomné. ()

kudryj

Na konci 80ých a přelomu 90tých let, jsem jako kluk na západoněmecké stanici ZDF, se zrnitým černobílým obrazem od pondělí do pátku sledoval Star Trek: Nová generace. Nerozuměl jsem ani slovu, ale věděl jsem kdo je Dat, Picard, Romulan, Klingon a další. Jako dítěti socialismu, mi to přišlo neuvěřitelné a mé srdce se zamilovalo do party, kterou mi částečně vynahradil po té jen Star Trek: Vesmírná loď Voyager a krásná Sedmá z Devíti. Návrat Picarda mi přijde naprosto úchvatný, díl byl naprosto úchvatný a až nečekaně mě nostalgicky nepustil ani na sekundu. A co víc, Picarda by měla doplnit i Sedmá z Devíti a na tento okamžik se těším absolutně. Ať už se seriál bude vyvíjet jakkoli, za tuto epizodu bych dal nejraději 10********** a ohodnotil jí 1000% ()

Kaucukovnik

Síla Star Treku vždycky spočívala v tom, že prezentoval vysněné, idealizované lidstvo budoucnosti, a to poté podroboval výzvám, v jejichž světle stejně nevypadalo až tak perfektní. Moderní Trek federaci degraduje na současné lidi umístěné do vesmíru, aby mohl nikoliv polemizovat, ale kázat o současných společenských a politických konfliktech. Taky to nesmí být "nudné", takže je důchodce Picard odhazován výbuchy a holky kopou lidi do hlavy. Seriály se samostatnými, uzavřenými epizodami dnes neletí, a tak je pilotní epizoda v podstatě prvním aktem nataženého filmu. Chápu, že Star Trek nikdy nebyl žádné vědecké hard sci-fi, ale věci jako nenadálá supernova nebo klonování androidů do lidských těl (aby pak skákali dvacet metrů do vzduchu), to je už fakt moc. Jedna věc jsou klasické technožvásty, ale tohle jsou scénáristické ekvivalenty vysvětlení "může za to čaroděj" s tenkým nátěrem futurismu. Nedává to smysl a ani u srdce to nezahřeje. Kde je můj Star Trek? ()

hmyzovrah

Picard sice není u mne nejoblíbenější kapitán ST univerza, ale vidět ho opět v akci, je jako rozdmíchat ST kolotoč a ku*va rozjet ST seriály vodznova. První epizoda jen taká nakopávací, ale přesto to má svou atmosféru a vidět Picarda a ostatní, to je to, co průjmu jménem Discovery, chybělo. Jsou tu androidi, vesmírny koráby, emzáci a tohle je sci-fi se vším všady. ()

MiniKluk

Jakýsi žalud tu pod hodnocením odpad hlásá něco o moderní politický agitce. Well, pověz mi ještě něco prosím. Očividná neznalost ST reálií a mnohogeneračního politickýho směřování a odkazu Tě vyřazuje z většiny diskuzí na téma Star Trek ()

ezop1012

Nie je to dobre, je to prázdne chyba náboj i, keď sa to tvári dramaticky absolútne chyba dobra filmová hudba (toto napríklad hviezdne vojny veľmi dobre vedia, nepíšem o dnešných, ale o starších ešte z minulého storočia) Do očí bijuca lgbti propaganda, miestami to pripomína nové hviezdne vojny, zle napísaný scenár, nič tajomne, prehnane a nepotrebne akcie, ale tak to je seriál pre hlúpejšiu generáciu, čo používa gugel... Picard sa ta len trápi a čakám kedy sa obesí, cele zle. Ved len porovnajte si dnešný star trek s napríklad z roku 1979 the montion picture, to bol tak dobre napísaný scenár tajomný a zaujímavý, posledný filmový star trek je z roku 1996 s picardom, ostatne, čo nesledujú po tomto filme sú všetko možné len nie star trek, to iste platí aj o star wars odkedy to prešlo pod disney... p.s. ten dunkirk bol podla picarda fakt masaker! samozrejme ze nemohol povedat napriklad kursk, ja neviem ale toto je fakt odporne a pokrytecke. ()