Losers

všetky plagáty
Dokumentárny / Športový
USA, 2019, 4 h 14 min (Minutáž: 25–37 min)

Trevor

Jeden príbeh je veľmi emotívny, 5. epizóda a stratený v púšti. Klobúk dole pred vytrvalosťou a odolnosťou tohto človeka. Rovnako druhá epizóda ma ako veľkého futbalového priaznivca zaujala, aj keď sa točila iba okolo klubu ktorý v tom čase pôsobil v štvrtej najvyššej anglickej ligovej súťaži. Rovnako ešte príbeh o curlingu Stone Cold o športovci, kvôli ktorému musel tento šport zmeniť svoje pravidlá a preteky psích záprahov v epizóde Aliy boli pomerne dobre spracované (aj keď v šestke už bolo cítiť povinný feminizmus a obrovskú krivdu večne druhej či tretej ženy) ostatné príbehy boli pomerne veľkým sklamaním a osobne mi chýbal príbeh o hokeji, baseballe či americkom futbale a nejaká dlhšia séria prehier vo finále či neúspešných sezón bez postupu do vyraďovacej časti. Bolo to však hlavne o jednotlivcoch. Zo Slovenska by si účasť v dokumente zaslúžil basketbalový tým z môjho mesta, ktorý v našej najvyššej súťaži nezvíťazili v 52 po sebe idúcich zápasoch až si konečne poradili s vysokoškolákmi z Bratislavy... ()

Maura

Výborný námet na sériu dokumentov o ľuďoch, ktorým nechýbal talent, ale šťastie. Diel o maratóncovi stratenom v púšti by zapadol aj do môjho obľúbeného seriálu Shouldn't Be Alive. Páči sa mi, že každá epizóda je iná, prekvapivá a zakaždým zaujímavá. ()

Lukin413

První díl o boxerovi, co vlastně nechtěl boxovat, a stal se mistrem světa, druhý o fotbalistech, co nesestoupili jen díky tomu, že jednoho z nich pokousal při zápase policejní pes. Oba vynikající. Třetí díl o černošské krasobrulařce výrazně slabší, přece jen její hodně připomíná příběh Tonyi Hardingové, aniž by přidával něco výrazně zajímavého navíc. Čtvrtý díl o hráči curlingu, který se z prohry oklepal a od základu změnil celý sport (aby ho během toho málem zahubil) je asi zatím tím nejlepším. A už neni, pátý díl o ultramaratonci, co se ztratí v poušti a živí se syrovými netopýry, je prozatímním vrcholem. ()

Blazis34

Zajímavé příběhy o malých či velkých prohrách. Nejvíce mě zaujal příběh s běžcem v poušti. To bylo drsné, ale naštěstí se šťastným závěrem. Líbil se mi na konci dílů odkaz na realitu a dobré zprávy. Hodnotím za 65%, tři hvězdy. ()