Roswell

• USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Jason Katims

Predloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (viac)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiálny text distribútora)

mirkath1

Max a Liz mě neuvěřitelně štvali. ty jejich unylé pohledy jsem málem nezvládla a celý seriál pohřbila. Jenže tam taky hraje mladý Hanks a Katarina Heigl, takže jsem to nějak vydržela. ()

DandaPiper

První série je hodně nadprůměrná, ostatní dvě už jen průměr. Takovej Dawsonův svět pro mart'any. I tak dám 4 za nápad a za Majandru.. ()

Belerofon

Průměrný seriál jenž neměl zas tak špatný nápad. Příběh 4 emzáků, jenž přežili havárii dokola omýlaného přistání v USA v roce 1947 byl prvních pár dílů zajímavým. S přibívajícími díly to šlo ale z kopce a zůstali jen hezounké tvářičky a nacvičené škleby...škoda. ()

Lipps...

Tak tenhle seriál mám asi nejradši. Zajímavý děj, vcelku dobré obsazení a hlavně krásně napínavý pocit na konci každého dílu typu "co bude dál". Možná chvílemi přeslazené, ale jinak je námět skvělý. A navíc, spousta vtipných až směšných scének a pár hlášek od Michaela taky není k zahození. Zkrátka nemá chybu. :) ()

sydney

Seriál, který je zjevně určený teenagerům. Asi proto, že jím už nejsem,otravovaly mě scény typu -"máš mě rád, nemáš mě rád", "nechci s tebou být, nemůžu bez tebe být" a "hlavně mě líbej", kterých tam bylo na můj vkus opravdu, opravdu hodně a zabíraly značnou stopáž. ()

numan

Roswell je bohužel mnohem víc romantická vztahová telenovela pro dospívající děcka typu Beverly Hnis než sci-fi seriál. Čas od času se objeví díl, který stojí za to, ale je přímo nervy drásající prohrabávat se k němu balastem neustálého kňourání a pičičand typu: "Vona ho má ráda, von jí má taky rád, ale strašně se bojej, ten druhej sice má rád tamtu, ale jinak, než vona by chtěla a blááááá blááááá blááááááááá......" Epizody s podezřelými názvy jako Maturitní ples nebo Las Vegas (a je jich bohužel mnohem víc) doporučuju všem fandům sci-fi přeskočit a radši mrknout někam na net na stručný obsah, jinak by se z toho adolescentního žvanění a "romantických chvil" mohli vopupínkovat. Jo, a největší Ufon z celýho seriálu je Jesse, velepyskatý a ultrabělozubý hispánský manžel švarné mimozemšťanky Isabel, protože zhruba v polovině třetí série jako úspěšný právník prohlásí, že nikdy v životě nelhal a má obrovské potíže s tím, že by snad probůh měl něco tajit. No a takovejch "komédií" je tam povícero, počínaje tou hlavní děvenkou a "speciálními efekty" konče. Šranda muší bejt, ale pochybuju, že to tak autoři chtěli. :) ()

aliajas

Z veľkej nudy ( a niekdajšej posadnutosti ) som si stiahla Roswell a konečne som si ho mohla pozrieť celí až do konca. Pretože nech som sa svojho času snažila akokoľvek, nikde som sa nedozvedela, ako skončili Michael a Maria. A nechápala som, prečo som len ja taká posadnutá práve týmto párikom. Alebo je to len mojou čudnou záľubou vo vedľajších postavách? Popravde, scénky, ako sa z tvrďasa Michaela stáva zamilovaný, žiarlivý a trpiaci chalanisko patria k mojim najobľúbenejším a tie si budem pozerať stále dookola. Tvorcovia si tiež dostatočne pohrali s tým, ako nám dokázať, že tu ide skutočne o mimozemšťanov a nezapadnúť pri tom do sotva uveritelného klišé. Jediné, čo mi trochu vadilo bola na môj vkus trochu uponáhľaná tretia séria, kde ten koniec nastal akosi prirýchlo a odrazu. Akoby sa už tvorcovia skutočne nevedeli dočkať, kedy sa tohto seriálu zbavia. A je to obrovská škoda. Perfektný seriál, kde partnerská vernosť nie je len odporným slovom ako v mnohých dnešných mládežníckych seriáloch, v ktorých sa hlavné postavy predháňajú v tom, kto vystrieda viac milencom. Hotový balzam pre moju dušičku. A hoci aj tu by sa našlo zopár chybyčiek, pre tentokrát nebudem bazírovať na maličkostiach a dávam 5. ()

Trevize

Jako serial pro mláděž mě tento seriál nijak neurazil. Svojí potenci si ponechává po celém trvání, o co lepší je například než Smallevill, kde si hrdina vyplácal své schopnosti hned v prvnim dílu a pak už se tam jen kecal s Lexem Luthorem a smutně mžoural po Laně. Zajímavá je vize mimomezmského orgasmu... to chtělo asi velkou fantazii. Bohužel sám od sebe bych si tento seríál nestáhl. ()

pajuscherry

Pro mě je tenhle seriál prostě nejlepší co se týče seriálů o mimozemšťanech. Je tu vše co má být, láska, napětí a záhady okolo života lidí, kteří vypadají jako my, ale nejsou jako my. Moc sympatičtí herci a příběh pěkně udělanej, jen škoda, že není víc sérií.:/ ()

CatherineDL

Jako malá jsem tímhle seriálem byla unešená. Všeobecně mám ráda fantasy a sem tam i sci-fi, takže se mi seriál líbí i dnes. Ale! Na můj vkus je to málo propracovaný a záhadný. Mohlo se jít víc do hloubky jak v postavách tak i jejich vzájemných vztazích a hlavně víc si promyslet ufouny a pořádně je vyšperkovat. ()

Cigalone

Vo svojich 12tich som čítal knihy od Johannesa von Buttlara, a keď som v 14tich zhliadol tento seriál, bol som pochopiteľne uchvátený. Dej je zaujímavo zasadený do vtedajšej súčasnosti a prepletený s informáciami o páde meteorologického balóna alebo UFA alebo čohokoľvek, čo sa v 1947 v Roswelli skutočne stalo. Identifikovať sa s hlavnými hrdinami nie je ťažké. Mimozemšťania, traja mladí ľudia s ideálne zinscenovanými vzťahmi (jedináčik u pestúna v karavane (takmer ako Eminem) a brat+sestra v šťastnej adoptívnej rodine). Veľmi ma mrzí, že scenáristi sa rozhodli ukazovať schopnosti tria tak sporadicky. Ústredným motívom je celou líniou sa tiahnuca snaha všetkých, po záchrane života Maxovej tajnej, (doteraz) platonickej lásky, neprezradiť tajomstvo, ktoré vyšlo na povrch po záchrane Liz (áno, aj moja platonická láska to bola -> citlivá, seriózna, ambiciózna, chytrá). Niekedy sa to naťahuje a premieľa dookola, ale divák aspoň má pocit, že je v deji, a že seriálový život akoby šiel naozaj. Čítam tu o obľúbeých a neobľúbených postavách. Detsky povedané, nepáči sa mi tá slizká a ustráchaná, nevyzretá, neidentifikovateľná Maria, ktorá sa našťastie časom znormalizovala. Obrovským pozitívom je i hudba od Dido (a to nielen úvodná piesenka). Slovom, je to seriál pre pubertiakov korešpondujúci s ich vývinovým štádiom, ktorí s ním môžu prežiť pekných pár chvíľ. ()

Keledaia

Tenkrát mi to nevadilo, teď už by tomu asi bylo jinak. Přesto stále 3 hvězdy, neboť to vyloženě špatné není. (Možná místy nudné, trapné, stereotypní - ale tenkrát mě to prostě bavilo :-)) ()

Sasancca

Rozhodně jeden z nejpovedenějších teen seriálů, kterému se daří míchat sci-fi s romancí. Sice jen tři řady, ale v nejlepším se má přece přestat, no ne? ()

Kosir

Druhou, ani třetí sérii jsem neviděl. Jak tady zjišťuju, tak by se to dalo zkusit a snad se k tomu někdy dostanu. Moje hodnocení se tedy týká jen první série, kterou, přes všechny (hodně) viditelné slabiny, dávám absolutorium. Dívání mě připomínalo četbu Kinga. Toho z laskavější strany. * Pokračování: Tak mně to nedalo a sfouknul jsem i zbytek (s nějakými mezerami) a - hodnocení se nemění. Tím nechci tvrdit, že nechápu ty, co dávají bodíky z opačné strany. Tenhle cyklus se akceptuje líp, když čekáte nějaký čas na pokračování, protože, když si pustíte tři díly za sebou, tak při druhém začněte kutit něco v domácnosti. Ono to na sebe totiž navazuje a nenavazuje zároveň, logika prachbídná a nakonec se utvrdíte, že veškerý efekt je postaven na té antilogice. Jenomže ty klucí a holčiny vám zalezou pod kůži, zejména když je vám něco přes deset. Abych pravdu řekl, vydržel jsem, protože jsem si to uložil, ale postupně mně ty unylé dlouhotrvající psí pohledy Liz a Maxe lezly krkem.... ()

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (viac)