Reklama

Reklama

Ženy z rodu Gilmorovcov

(seriál)
  • Česko Gilmorova děvčata (viac)
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Hrajú:

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (viac)
(ďalšie profesie)

Série(7) / Epizódy(153)

Ženy z rodu Gilmorovcov nás zavedú do malebného mestečka Stars Hollow, kde sa stále deje niečo nové. Miestni obyvatelia sa nijako zvlášť nelíšia od ľudí z nášho okolia, napriek tomu sú svojím spôsobom kúzelní. Nájdeme tu starostu Taylora Dooseho posadnutého skrášľovaním mesta a usporadúvaním najrôznejších slávností, roztomilo zvláštneho Kirka, večnú umelkyňu slečnu Patty, výškovo extrémne rozdielny pár Babette a Moreyho, kórejskú rockerku Lane Kimovú so šialene pobožnou matkou, sympatického majiteľa bistra s najlepšou kávou Luka Danesa a predovšetkým Lorelai a Rory Gilmorové. Lorelai Victoria Gilmorová prišla do Stars Hollow keď mala šestnásť a práve utiekla od svojich rodičov Emily a Richarda aj so svojou malou dcérkou Lorelai Leigh, ktorej nikto nepovie inak ako Rory. Pod svoje krídla si ich vtedy vzala majiteľka miestneho hotela... (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (868)

tron 

všetky recenzie používateľa

„Ja by som si na nich dala dobrý pozor, kopanie do záhradných trpaslíkov o ľuďoch veľa povie.“ Je nespochybniteľné, že herecké obsadenie dvoch hlavných rolí - dlhonohej Lorelai a jej okatej dcéry Rory Gilmoreových (Havajčanka Lauren Grahamová a Texasanka Alexis Bledelová) - je mimoriadne vydarené, pôvabné a kúzelné. Herečky dokážu premeniť na zlato nielen vtipné dialógy, ale aj časté pokusy tvorcov o melodramatickosť. Veľmi príjemná je rodinná atmosféra zaspatého mestečka a stopercentne pozitívneho príbehu, pričom problémom nebude ani zžitie sa s matkou a dcérou, ktoré pochádzajú z bohatej rodiny, ale ony samotné sú dve malé chudobné pivá, riešiace typicky babské veci (problémy doma, v škole, so srdcom). Napriek tomu, že sa na „Ženy z rodu Gilmorovcov“ pozerá skutočne dobre a veľmi ľahko sa vytvára tzv. seriálová závislosť, nevidím v nich žiadny výraznejší nadpriemer, na čom majú podiel nenápadité zápletky a slabé podporné postavičky, ktoré časom zakrpateli v počiatočnej charakteristike. ()

Marek1991 

všetky recenzie používateľa

Keby boli všetky seriály takéto, tak by som televíziu nikdy nezapol alebo keď už tak len omylom alebo zo zvedavosti. Dej tu býval celkom dobrý, avšak tie reči, tie reči. Som sa z toho skoro zbláznil. Tento svojský štýl humoru, irónie, cynizmu, ukecané, bizardné, upískané, afektované s dávkou klišé. Už ani neviem aké prívlastky slov z cudzieho slovníka by sa tomu hodili, možno keď si ho raz prelistujem, tak k tomu nájdem správny výraz, ale tieto babské veci sa mi nepáčili. Keby nebolo šarmu Alexis Bledel a zopár racionálnych postáv, tak by ma porazilo. Ani neviem prečo som to toľkokrát videl, možno to bolo z dôvodu, že pri poobedňajšom odpočinku sa mi nechcelo prepínať program. Hodnotím to ako zlý seriál, ktorý zachránili maličkosti. ()

Reklama

kleopatra 

všetky recenzie používateľa

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row). ()

Mahalik 

všetky recenzie používateľa

Na světě jsou pro mě dva seriály, které si za žádnou cenu nenechám ujít. A to jsou Gilmorky a Simpsonovi. Snad žádný seriál ve mě nevyvolá tolik pocitů (smích, smutek, strach, nenávist...). Výborně napsané dialogy a k tomu ten nejlepší humor jaký jsem poznal, stvořil můj nejoblíbenější seriál. Dvě hlavní protagonistky jsou krásné, chytré, vtipné, roztomilé a navíc řeší problémy, které jsou těm našim hodně podobné. Ubohé, normální, a trapné? Ano, Gilmorova děvčata se nemusí líbit všem, ovšem napsat něco podobného?... Zkuste se podívat alespoň na jeden díl až do konce a zjistíte, že i za pár měsíců si toto dílko budete pamatovat. Ať už v dobrém slova smyslu nebo špatném. Ale určitě vám navyprchá z hlavy... ()

petaspur 

všetky recenzie používateľa

Stars Hollow je idylické městečko, ve kterém není potřeba přítomnosti policie ani justice, protože nejhorším zločinem je neúčast hříšníka na městské schůzi. Taková schůze však nikdy nemůže proběhnout bez účasti Lorelai a Rory Gilmorových, které jsou snad schopné dělat si legraci i z tak závažného tématu, jakým je umístění semaforu na liduprázdné ulici. Rozhovory matky s dcerou jsou tím, co činí tento seriál zábavným. Princip spočívá v tom, že jedna obviní druhou z čehokoliv a druhá na obvinění reaguje vymyšlením absurdní situace. Dále už nikdo neřeší původní problém, nýbrž obě dolaďují detajly nesmyslné možnosti až do chvíle, kdy jsou s absurditou dohnanou do maximálního extrému zcela spokojeny. A spokojený život ospalého městečka rozvážně pulsuje ke stále stejným zítřkům. ()

Galéria (870)

Zaujímavosti (83)

  • Podle tabule na náměstí má Stars Hollow 9 973 obyvatel. (Dolores Haze)

Súvisiace novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (viac)

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni

11.03.2014

Komediální hvězda Melissy McCarthy stoupá dál. Sookie z Gilmorových děvčat se nedávno mihla ve Čtyřicítce na krku nebo Pařbě na třetí, její kariéru ale nakoply především dva velké komediální hity.… (viac)

Reklama

Reklama