Policajný odznak

• Česko Policejní odznak (viac)
USA, (2002–2008), 87 h 14 min (Minutáž: 44–72 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Kamera:

Rohn Schmidt

Michael Chiklis, Walton Goggins, CCH Pounder, Catherine Dent, Jay Karnes, Benito Martinez, Michael Jace, Kenny Johnson, David Rees Snell, Cathy Cahlin Ryan (viac)

V nejhorším policejním okrsku v L. A. šéfuje drsný Vic Mackey, velitel jednotky proti gangům. Ve světě, kde neplatí hranice mezi dobrem a zlem, se řídí vlastními pravidly a neváhá se zločinci obchodovat a zároveň je podrazit. Nový kapitán Aceveda chce situaci změnit, ale brzy zjistí, že proti němu stojí skupina zkorumpovaných, ale výkonných policistů, bez jejichž pomoci se neobejde. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (96)

Strays (2004) (S03E11)

„Alwas thought when I went undocover, I’d be a hooke.“ „Don’t loose that dream.“ Lema vidíme prvýkrát v akcii bez brokovnice. Zoznámime sa s slovami runner alebo dr. Feelgood, soccer mom, 51/50 v Kalifornii. Zaujímavá epizóda o vzťahu sériového vraha a jeho závislej ženy (potešia ich herci a britský prízvuk), rodinných hodnotách, jednej napínavej akcii, kde Shaneove inštinkty narážajú na Vicovu chamtivosť. Dôjde aj ku dlho očakávanému rozvinutiu psychózy u jednej z dôležitých postáv. Epizóda viac na rozvinutie charakterov postáv s pár akčnými momentmi, ktorá poteší kritikov aj fanúšikov. ()

Riceburner (2004) (S03E12)

„Look, do you feel like taking your hand out of my ass now?“ „No and if this tip is a wash out, I’m gonna make it fist.“ Trochu ťažko nadviazať po minulej epizóde, kde sa skoro všetky dejové línie buď ukončili alebo utlmili, The Shield to však zvládol svojimi tradičnými metódami. Epizóda sa začína srandičkami a rozdelením úloh, pokračuje krvavou akciou a pátraním. Poteší Daniel Dae Kim, známy z neskoršieho Lost, tu však na rozdiel od hentej svojej postavy rozpráva viac než plynulo po anglicky. Napriek vyššie uvedeným plusom to vyzerá na najslabšiu epizódu seriálu doteraz, keďže nedvíha adrenalín do výšin, na aké je tu sivák zvyknutý, postavy a dej sa vyvíjajú očakávane a nezdá sa, žeby táto epizóda nejako mala pomôcť hlavného deju. „My man, my man, my man. Is she hooked up with somebody?“ „I don’t know.“ „You know, man, I never ever hit a cop before. You think she takes charge in bed or I’ll have to break her down a bit?“ ()

Fire in the Hole (2004) (S03E13)

„You that new nurse here for my sponge bath, right?“ Vicovi doslova zhorela nádej na bližšie spoznávanie sa s Canine Unit. Tavon is back. A s ním aj napätie. Rovnako je to aj s Decoy Squad, čiže Strike Teamu sa pracuje v tejto epizóde výrazne pod tlakom, pričom Vic rieši 3 prípady naraz, teda aspoň v hlave a musí dohliadať aj na osobné spory kamarátov a sledovať zvedavého Dutcha. Poprit strachu z arménskej mafie je to veľmi náročná úloha, na ktorú sa, na rozdiel od minulej epizódy, omnoho lepšie pozerá. „Guy’s an asshole with a rap sheet ad long as your sad little face.“ –„And wash your hands.“ „What?“ „You just took a piss, man. Wash your hands. What? That’s disgusting.“ –„Any luck with the hookers?“ „Me and my boys got laid. But no O’Brien.“ ()

All In (2004) (S03E14)

„Show us what you‘re doing, we tell you why it’s a crime.“ Vic a Shane sa efektívne dopĺňajú vo vypočúvaní. Tavon aj Lem cítia výčitky, Vic sa tvári, že má situáciu pod kontrolou. Aceveda rozbieha veľmi zaujímavé intrigy a Dutch si dupne pred Claudette kvôli správnej veci. Vic podáva snáď najvtipnejšiu hlášku svojej kariéry v jednej z najnapínavejších situácií seriálu, kde musí riešiť navyše výčitky svojho kamaráta. Drsné scény, kvalitný nepriateľ a zdá sa, že prehĺbenie dlhodobých sporov, kde sa vo vypätých situáciách dozvieme viac nielen o každom členovi Strike Teamu, ale aj o dvojke Homicide či kapitánovi. Kvalita, ako sa patrí. „Hey man, you ready for that sponge bath?“ „I thought that I asked for a nurse without the hairy knuckles.“ -„Can I interest you in a little smack, anyone?“ „A rug?“ „Yeah, with horse rolled up inside it.“ –„You have the right to remain silent. But I wouldn’t recommend it.“ –„These assholes didn’t get our names and pictures to send us Christmas cards.“ ()

On Tilt (2004) (S03E15)

„You saved your bullet-„ „Cost him a pair of tighty whities.“ Vic opäť vykopal vojnovú sekeru s Dutchom. S Arméncami to stále vyzerá zaujímavo a Strike Team im nedá spávať, tak ako oni Strike Teamu. Vzťahy medzi oddlením vrážd a Strike Teamom, či Strike Teamom navzájom sa vyostrujú. Záverečná scéna zjavne pochovávajúca veľké priateľstvo je efektnou bodkou za kvalitnou napínavou a dramaticou sériou. „He sounded strange. He wanted to a one-way ticket to- Where would someone go to hide from Margos?“ „Hell. Venezuela.“ „Good.“ –„Hope you picking up tips on how to reattach body parts.“ ()

Season 4 (2005) (S04)

Potešilo herecké obsadenie nových dôležitých postáv, ako Glenn Close, Michael Peña a Anthony Anderson, pričom v lepších úlohách som ich nevidel (čo ale platí aj o starých známych tvárach). Nová šéfka, Billings, DA, rozbitý Strike Team. Personálne sa to premiešalo, vzťahy sa vyostrili. Monica Rawling sa stáva hlavnou ženskou postavou a upozadí tým aj Claudette a Danny. Dutch rozmýšľa, že sa odtrhne od Claudette, rieši nový vzťah a svoju pozíciu beta samca, Shane si užíva samostatnosť, street credit a nového latino kolegu. Bývalý Strike Team rozohráva nebezpečnú hru s nedôverou k jednému svojmu členovi, pričom sa snažia tutlať všetky prešľapy. Homicide Squad rieši nedôveru voči sebe aj okoliu. Captain to be v podaní Glenn Close dáva ponuky, Aceveda nevie udržať manželstvo, rozvíja svoj pracovný aj súkromný život a v Barn robí poriadky. Hlavný záporný hrdina série nie je najviac diabolský, aký kedy v seriáli bol, možno je však najrozumnejší a vzhľadom na postavy seriálu má najlepšie kontakty. Julien je výrazne konforntovaný so svojimi postojmi ohľadom novej politiky v práci a musí si vybrať, na ktorú stranu sa postaví. Séria končí veľmi zaujímavými očakávaniami ohľadom tej ďalšej, s prísľubom veľkého napätia. Aj v tejto sérii sa dočkáme policajnej súdržnosti, kultových scén, adrenalínovej akcie a ďalšieho rozvoja postáv a príbehu, čo posunie seriál opäť na ďalšiu úroveň. Všetky epizódy série = 100%. ()

The Cure (2005) (S04E01)

„Welcome back to Farmington.“ Ide asi o druhú najdlhšiu epizódu seriálu, a to 47 minút. Úvodný mexický song poteší. Druhé meno za úvodnými titulkami je prvýkrát Glenn Close, ktorá si dáva načas so získaním si diváka. Pri výsluchu s Vicom sa jej to čiastočne podarí. Po Acevedovi je ťažšie nájsť vhodného adepta na kapitána a jej neurčitosť jej v tom nepomáha. Strike Team už nie je medzi nami. Vracajú sa známe tváre Vica a najobľúbenejšej dvojice pochôdzkarov, a všetci v drsnom podaní a hneď v menšej nevinnej akcii. Hromadná vražda latino rodiny so zaviazanými rukami vracia diváka po personálnych zmenách opäť do hry. Prvýkrát máme na scéne aj DA či O.G.-ho s prednáškou. Hviezdou večera je Shane, predvádzajúci samostatnosť. Skvelá epizóda na úvod, aj keď napríklad druhá séria sa blysla oveľa napínavejšou a dramatickejšou. Táto si necháva ešte nejaké esá v rukáve, no s novým usporiadaním bude na čo pozerať. „We got a needle. All we need’s a haystack.“–„Hey, big man. You wanna get into it? Come over here. What's your name?“ „T-Gun.“ „Turn around, T-Gun. Put your hands on your head.“ „Still joustin' and roustin'.“ „Yeah, well, I wouldn't be surprised if I ran in your old man.“ „I never knew my pop.“ „Yeah, well, I bet I did.“ „What's this right here? Are you on probation, T-Gun?“ Hmm?“ „Yes, ma'am.“ „And you're carrying a knife? Then are you gonna get it right?“ „Never. He'll be a shithead his whole life, which, at this rate, will be a couple of months.“ –„My moms used to bring me to church here as a kid. Sorry to see it's gone to shit.“ -„Respect.“ –„Looks like Lompoc.“ –„ Named him Jackson. As in Michael? As in Stonewall.“ ()

Grave (2005) (S04E02)

„Raping a minor- Doesn't that break some pimp code of ethics?“ Dutch je šikanovaný, Danny pozitívne naladená na šéfku, ktorá nebude vyžadovať toľko paperwork. Prekvapením epizódy je žena Bena Gilroya, ktorú hrá Katey Sagal, známa zo SoA, kde si s Michaelom Cichilisom tiež neskôr spolu zahrali. Vic by aj vyšetroval, no teraz sú jeho ruky spútané predpismi a šéfmi, no ak musí, vracia sa k drsným metódam, pretože sľúbil službu starému známemu. Shanea vidíme opäť v akcii, tentoraz šéfujúceho latino kolegovi, ktorého učí aj nepísané pravidlá presadenia sa na ulici, pričom ustanovuje aj nové pravidlá street game, aké sme ani u Vica nevideli. Epizóda, ktorá vyvinie Vicovo chápenie reality aktuálnej situácie, aj jeho pozíciu, sa zaoberá aj súvislosťou autizmu a očkovania, ku čomu by si divák zvedavý na danú problematiku mal prečítať vedecké štúdie, lebo toto nie je lekársky seriál. Záverečný soundtrack od Dropkick Murphys (tiež v SoA) už len podčiarkuje kultovosť seriálu a nové možnosti príbehu. „Ha-yea. Pimp's in the barn, and we havin' a hoe down. Look, it's the Lord of the Vice. Just here to brighten up your day, you bunch of sad, little desk monkeys.“ –„How do you like running with Wild Bill?“ „Beats going door to door in Baghdad. Now it's hick and the spic.“ –„Some bodies in blue should show respect.“-„What are you building, Antwon? „Are you here to pitch in?“ „Forgot my tool belt at home. Still got my cuffs though.“ „House was in foreclosure. Crackheads took it over, so we took it back. Help the owners get back on their feet.“ „M.L.K. to Jimmy Carter.“ -„I want to eradicate the crack epidemic as much as you, man. -[Phone Rings] -But my relationship to dealers...“ „Hold that lie.“ –„That the kid you almost choked out with a bottle of mustard?“ „Who ratted? The condiment weasel?“ ()

Bang (2005) (S04E03)

„Witnesses?“ „Oh, yeah, they're just falling all over themselves. Černoch vypína rap a 3/5 Strike teamu šlo konečne na pivo, bohužiaľ, debata je pracovná. Ronnie je opäť nekompromisný a odhodlaný na všetko, avšak necháva si priestor na to, aby niekto spravil robotu zaňho. Vic ako neformálny vodca a centrum spoločenského diania pomáha novej šéfke s prejavom a zbiera začudované a nenávistné pohľady ohľadom jeho nových kompetencií, síce rozmotať oaktuálny prípad vojny gangov nie je úplne jednoduché stíha sa však aj pripojiť ku Shaneovi a jeho kolegovi vo vyšetrovaní a presviedčať ho o spolupráci. Šéfka ukazuje nekompromisnosť a zmeny oproti Acevedovi a nie je ešte jasné, či to bude pre policajnú stanicu pozitívne alebo negatívne. Intrigy, akcia a kvalitná dráma, opäť v jednom balíku od The Shield. „Sherman's march through the hood.“ –„Trouble hits, these assholes always run one of two ways. To the pussy they're getting into or the pussy they came out of.“ -„Tough getting up with out a prison guard banging your cell door?“ „Roug h night.“ „Busy running a gang war, Antwon?“ „Too busy trying to find out what started it. Shootings scare away customers, huh? Slows down your drug trade?“ „Somebody's gotta keep the peace.“ „Trust me. I'm on top of it.“ „I'm sleeping better already. Why you here?“ „Figure out how we're gonna keep that peace. I don't know what they're warring about. If I did, maybe I could stop it, but I don't. „Today's the one day I don't give a shit whether you're Pablo Escobar or Bishop Tutu.“ –„ The Vice king strikes again. He could smell the sin out of a nun's crack.“„I learned from the best. It's all about the intel, brother. How you choose it, how you use it.“ –„Always separate your blood stains from your delicates, asshole.“ –„Only six months into our unflinching moral stand... already the results are devastatingly effective.“ –„What, Samuel Goldwyn meets Seymore Butts.“ -„Do you know what federal asset-forfeiture laws are?“„Skipped that course at Harvard, huh?“ –„Get assigned a simple robbery,cause a crime wave. Remind me never to put you guys on a murder case.“ ()

Doghouse (2005) (S04E04)

„Suvuto. How'd you and your thorns like to play deputy for a day?“ „ God's work ain't cop's work, homey.“ „I think Jesus'll loan you out for this one. Name's Oscar Ruiz.“ „He who persecutes my brother persecutes me.“ „Yeah? How about he who rapes my mother or my sister? At least five that we know about. After he's done...he makes them call their husband or their boyfriend, tell'em how good he was. Ruiz escaped from your hood this morning.“ „We'll check it out.“ „Good. Look for flowers. He poses as a delivery guy to get in the house.“ „Allright, homes.“-„Someone sees him, I want a call." "Hey. aren't you gonna swear us all in?“ „Blessed is he who delivers this asshole unto me.“ V súboji Vic vs. rapist sa Vic napriek kvalitnej street game nedokáže zaobísť bez Dutcha. Shane prináša v novej pozícii aj nové gestá, ktoré obohacujú jeho herca Waltona Gogginsa. Jedna z postáv neprechádza testom dôvery, na druhú padá podozrenie a tak sa postavy uchyľujú k ďalším krokom. Aceveda si buduje nový súkromný a pracovný život a môže to s ním byť ešte napínavé. Vicova hra v závere budí dojem skvelej pripravenosti herca, no jeho kvalitný herecký dojem budí nepresvedčivosť postavy. V epizóde sa rozoberá aj prísny trest pre človeka, čo mal zasadené 3 rastliny marihuany a zaobchádzali s ním ako s väčším kriminálnikom, čo pripomína Slovensko 2020, kde súd udelil 6 rokov synovi, čo zasadil 6 rastlín u otca v sade a otcovi 10 rokov. Jazykové okienko: throw a curve ball a bull’s eye „Ooh. Crushing crime one blunt at a time.“ –„Enjoy the show?“ „Deputizing vigilantes. I gotta write that one down.“ ()

Tar Baby (2005) (S04E05)

„Hey, press conference hasn't started yet. Still got plenty of time to figure out how to take credit for all this.“ Epizóda nezačína zločinom, ale posunom vo vývoji vzťahu postáv, ktorý sa dal z minulej epizódy očakávať. Zdá sa, že Dutch svoje baličské techniky sériami necibril, preto si vyslúžil vtipný posmech kolegov. Chystá sa poriadna akcia, ktorá nalomí dôveru obchodujúcich strán. V akcii sa opäť prejaví Lethal Lem. Zatiaľ najdrsnejšia epizóda série končí brutálnym vyrovnaním si účtov a vytvorením skvelej páky na vydieranie. Jazykové okienko: soul brother; mend fences; jack shit. ()

Insurgents (2005) (S04E06)

Spoilery. Lem vyjadruje svoju nespokojnosť, Vic sa snaží prísť na koreň veci a spolu s Ronniem narazí na DEA agenta. Pohľad jeden na druhého pri peniazoch v kufri hovorí za všetko. Ďalší záťah voči drogovému impériu hlavného záporného hrdinu nesie znaky nedôvery, ktorú rieši aj dvojka z oddelenia vrážd. Julien je nespokojný so zásahom voči cirkvi a je postavený pred voľbu, či si bude radšej konať na oddelení svoju povinnosť alebo sa nechá preložiť. Opäť napínavá epizóda, ktorá namiesto zamerania sa na akciu ponúka kvalitné dramatické scény, čo posúvajú dej. Jazykové okienko: sheet head; greenbacks. ()

Hurt (2005) (S04E07)

Opäť napínavá epizóda, kde sa rozhoduje o personálnych zmenách výmenou za nepoškodenú prestíž, čo sa mieša s kompletnou stratou dôvery v bývalého kamaráta. Julien zase šikanuje bielych pre poctivé napĺňanie príkazov, aby vyrovnal rasové skóre. V poslednej tretine epizódy sa asi najlepší kriminálny mozog seriálu uchyľuje hneď ku niekoľkým zločinom, aby vyrovnal skóre so všetkými nezdarmi, ktorým čelil, pričom sa s nami lúči v závere efektnou, drsnou chôdzou po ulici, vyjadrujúcou jeho charakter za skvelého doprovodu songu. Jazykové okienko: take your pick; soapbox; go toe-to-toe. ()

Cut Throat (2005) (S04E08)

„Police! Antwon, get your ass out here!“ „You better have a warrant.“ „Warrant? I just saw your door busted wide open. Wanted to make sure you were okay. You okay? One-Niners got a campaign against police informants?“ „I'm donewiththis.“„Thinkyoucanjustgoafteranyone?-You think you're indestructible?“„I don't know what you spitting.“ „If you've given the word and some informant... or some citizen or some cop gets hurt......you're gonna be spitting teeth.“ „I'm going back to bed.“ „Make sure you get that door fixed. Anyone could just walk right in.“ Názov epizódy znie tak, akoby si to 2 najkonfliktnejšie postavy série a seriálu konečne medzi sebou vyriešili nožem anebo sekerou. Epizóda začína tam, kde minulá prestala, Vic sa dostal z pešibusu do auta a jeho brázdenie nočnými ulicami L.A. môže pokojne niesť názov No Country For Old Men. Ku vizuálu, dopĺňajúcom charakter hlavného hrdinu sa mieša citlivá hudba, ktorá jeho blúdenie ešte viac zdôrazňuje. V epizóde ukazuje len a len dobré vlastnosti a spytuje si svedomie pre zlé skutky. CI sú v ohrození, rieši sa leak, na ktorý majú Aceveda aj šéfka iný názor. Šéfka však chystá úskok, ktorý tu už raz bol, tak sa dá očakávať ešte viac zvýšené napätei v ďalších epizódach, ako teraz je. Danny asi prvýkrát pozitívne využíva svoje presvedčovacie schopnosti pri riešení prípadu a prispôsobuje sa Vicovým vypočúvacím metódam. Dutchov vzťah s Claudette sa konečne zlepšuje, je to však pre inštinkt a obetavosť práci. Shane rieši riadne zamotanú existenčnú krízu a musí dávať pozor aj na horkokrvného Armyho. V závere sa dočkáme kultovej, emočne vypätej scény, ktorej dialóg sa zareže divákovi pod kožu a minimálne posledné 2 vety z hlavy určite nepustí. „I told you to wear your vest.“ -„Hey ,I been looking fo ryou all day. I don't know why the helping-out-kids angle wasn't my first stop. Hop in. Ihave something you're gonna wanna hear.“ „I'll hear right here, man. I ain't forgot what happened last time. I conferenced with you two.“ –„ Look, I need you. Will you help me?“ Jazykové okienko: cut corners; make one's bones; running numbers; spin one's wheels. ()

String Theory (2005) (S04E09)

„Pissed off a lot of people, not being with the captain.“ „He's got a right to take a stand.“ „And the right to remain silent.“ Rozoberá sa Julienov postoj aj problémy bývalého Strike Teamu. Jeden z najväčších hriešnikov série sa stáva kajúcnikom. Začiatok epizódy v noci a pátranie veľmi dobre nesú so sebou predošlými epizódami perfektne vybudované napätie. Súperi sa partneri sa preskupujú v boji o prežitie a The Shield doručil ďalšiu skvelú epizódu. „You can do the digging.“ –„Can't find the Don, you go visit Fredo.“ ()

Back in the Hole (2005) (S04E10)

„Yeah.“ Záporný hrdina je zahnaný do kúta a bráni sa útokom. Vic klasicky strategicky premýšľa, Shane je outsider, no vyhútal cestu von, avšak s následkami, v čom ho podporuje Lem. Riadne hustá a napínavá situácia pre bývalý Strike Team. Danny a Aceveda si vylievajú srdce, ich dejové línie sú slabšie, nič to však nebráni hlavnému deju dokonale diváka ohromovať. Jazykové okienko: slim pickings; cut house. ()

A Thousand Deaths (2005) (S04E11)

„Screw.“„What? You already got Antwon sittin' down.“ „That deal we were discussin' prior to your accident? It's back on the table.“ „What is it with you guys? I look like I got a pork chop around my neck?“ Strike Team sa viac ako v plnej sile vracia do ulíc a robí poriadky komplimentami pre súperiace strany. V druhej polovici epizódy po predošlej výsluchovej epizóde poteší diváka plnotučnou akciou, kde si zastrieľajú minimálne traja členovia tímu rozdelení kvôli závažnosti situácie na 2 skupiny. Medzi nimi aj Lem. Billings konečne, prvýkrát od začiatku série ukazuje svoj charakter. Ronnie viditeľne špekuluje pri Armyho nervóznych odpovediach. Dutch dopláca na svoje klamstvá beta samca. Vic si berie robotu domov tentokrát až príliš. Epizóda potrasie oddelením, no na výsledok si musíme počkať v ďalších epizódach. „Who?“ obvineného znie ako „Who?“ Kamaru Usmana, na čom sa nedá nezasmiať. „Not your most ingenious prank.“„Nah, but it felt good.“ –„ Any connection to the Niners?“ „Haven't seen one, but he's on a Homeland Security watchlist.“ „So is every African that's entered the country since 9/11.“„What's the big deal? You could fit 'em all in a phone booth.“ Jazykové okienko: hissy fit. ()

Judas Priest (2005) (S04E12)

„You're not a cop. You never were.“ Divák prekvapivo hľadí na to, kto komu povedal záverečné 2 vety, ale hneď sa stávajú kultovými. Stopy vedú k Rusom a Vic opäť stráca nervy. Na kapitánke vidieť manažérske prešlapy. Karhá (dokonca nadriadeného) pred svedkom a ospravedlňuje sa mu osamote. Hra s C4 sa nevypláca, čo Strike Team zažije na vlastnej koži. Acevedu dobieha najhorší zážitok jeho života. Dutch vyzýva hneď na 2 pästné súboje a najznámejšia dvojica pochôdzkarov prelieva krv v službe. Istá postava sa rozhodne pre deal, ktorý ju definitívne hodí do morálneho bahna, z ktorého sa už ťažko vyhrabe. Dnes málo akcie, ale veľa drámy, ktorá sa zaryje pod kožu k tým ostatným z tohto seriálu. Skvelý podklad pre záverečnú epizódu a vyzerá to tak, že aj ďalšiu sériu. Jazykové okienko: rubber stamp. ()

Ain't That a Shame (2005) (S04E13)

„Help Danny through this trial. Guide her, Lord. Give her strength in adversity.“ „Oh, Jesus, Julien.“ Divák ľahko príde k myšlienke, že udalosť minulej epizódy, čo sa týka dvojice pochôdzkarov, sa stala len kvôli hláškam v tejto epizóde. Monica Rawling vysvetľuje smutnú novinu, ktorá rozbúri nálady zboru. Strike Team tak dostáva novú zákazku a obracia kameň na kameni. Vic však spraví hrubú chybu, čo sa týka rozmiestnenia síl, tak sa dočkáme aspoň kvalitnej akcie proti presile. Vic a Shane spolu pri vypočúvaní nemajú chybu. V epizóde sa hrá zaujímavá intrigánska hra a dočkáme sa aj očakávaných personálnych zmien. Záverečná scéna je asi najpohodovejšia v seriáli. V budúcej sérii to bude podľa tejto epizódy vyzerať zaujímavo, otázkou ostáva budúca situácia v uliciach. „Let me talk to him, man-to-scum.“ Jazykové okienko: key (narcotic term); burn coal. ()

Season 5 (2006) (S05)

IAD a jeho Forest Whitaker v úlohe Kavanaugha poteší charakterom postavy a nádejou, že hlavný hrdina dostáva adekvátneho súpera. Whitakera nemám kompletne napozeraného, táto úloha hlavného antagonistu série s jeho excentrickosťou, zákernosťou aj zbabelosťou a pocitom moci veľmi pristane a je pre mňa jeho najlepšia. Pri tejto postave však zamrzí jej reálnosť, opäť kvôli jej vlastnostiam, ktoré z nej robia nekontrolovateľného maniaka, ktorý si dokáže znepriateliť každého. Medzi nové postavy patrí aj Tina, ktorú zaúča Julien a pôsobí jemu aj oddeleniu dosť starostí. Do deja zasahuje aj šikovná právnička, pričom to medzi ňou a Vicom iskrí. Lem dostáva väčší priestor a Aceveda sa vracia ku starému sporu. Zamrzí telo Michaela Chiklisa, ktoré už vyzerá menej na telo fitnessáka s nesprávne vycvičeným bruchom, ale na chlapa, čo si namiesto cvičenia radšej dá 2 fľašky piva denne. Každopádne, ubralo to len dôveryhodnosti jeho fyzických výkonov, tak potrebných pre jeho prácu, nie jeho herectvu alebo postave, čo stvárňuje. V sérii sa dá badať posun napätia k lepšiemu od záveru epizódy S05E08 Kavanaugh, ktorá sa bližšie pozrie na hlavného antagonistu série a je v nej comeback významnej postavy tej minulej. Zamrzí menší priestor pre Shanea, ktorý nie je taký veľký, ako po minulé série. Spoznávame však viac ako doteraz Lema a Corrine a Aceveda tu má napriek všetkým jeho príbehovým posunom stále miesto. Séria končí emočne najhorším záverom pre postavy doteraz a divák zostáva napätý na dianie v tej ďalšej. Hodnotenie epizód je znova 100%. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)