The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózny / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Dráma
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvorcovia:

Rod Serling

Réžia:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (viac)

Predloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (poviedka) (viac)

Rod Serling (rozprávač), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (viac)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenzie používateľa Faustka k tomuto seriálu (10)

The Twilight Zone (1959)

Úspěšný a kvalitně natočený mystery seriál s hlubokým ponorem do jiných světů, který je i pro dnešní diváky velkou výzvou a zárukou nevšedních zážitků. A právě černobílá klasika tomu dodává ten pravý punc tajemna. Příběhy jsou nápadité a rozuzlení překvapivá. "To nejlepší bývá oku skryto. Je na každém jak dobře se dívá." ()

Time Enough at Last (1959) (S01E08)

Jako vášnivá čtenářka mám pro pana H. Bemise pochopení. Za touhu po vědění mu osud nachystal až příliš těžký úděl. Příběh, který mě hodně zabolel. ()

Perchance to Dream (1959) (S01E09)

Takhle protrpět návštěvu zábavního parku, to neznám. A to ani v tom nejhorším snu. Samozřejmě chápu, tak funguje TZ. A pro tohoto muže to byl až bolestně osudový konec. Setkat se s takovou kráskou, která si s vámi jen pohrává. To není hezký! ()

A World of Difference (1960) (S01E23)

Tam, tam, tam za tou duhou, za modrou horou a snad ještě dál. Tam, tam, tam za tou duhou, tam budu šťasten jak jsem si přál. ()

The After Hours (1960) (S01E34)

Přání se někdy plní. Jen tak si vystoupit ze stínu a alespoň na okamžik se stát někým jiným. Marsho, byl to zážitek pro nás obě! ()

A Penny For Your Thoughts (1961) (S02E16)

Aniž bych nahlédla na zdejší komenty (Mr.Apache) tak tam Jim Carrey prostě byl. Tedy bez jeho typických grimas, ale tady by stejně nebyly na místě. A kdyby byl Mr. Pool jen o něco menší nedovtipa (dost dlouho mu trvalo, než situaci pochopil a využil co mu osud nabízí) bez váhání hodnocení zvýším. ()

It's a Good Life (1961) (S03E08)

Není to dobré! Ty jeden spratku! Až všichni postupně zmizí ve žluté barvě nicoty a to se dřív, či později stane, nezůstane už nic. A ty nenávistné oči budou hledět do prázdna a žasnout. Možná té jediné přeživší síle zla něco dojde a možná taky ne. Jen doufám, že se s Ní nikdy nepotkám. ()

Deaths-Head Revisited (1961) (S03E09)

Škoda té angličtiny, v němčině by tento díl vyzněl ještě mnohem hrůzněji. A jsou temné události naší historie, na které by se nemělo zapomenout. ()

Kick the Can (1962) (S03E21)

Hru Kopni do plechovky neznám. Když jsem byla malá hrávali jsme Krvavé koleno. Nač čekat až do důchodu. Kdo se přidá? ()

Nightmare at 20,000 Feet (1963) (S05E03)

Letadlem jsem zatím nikdy neletěla, ale když vidím, co se tam courá po křídlech, tak jsem i ráda. To zjevení za okýnkem letadla mi připomnělo pouťovou opici na gumě z mého dětství (netuším proč). A to je na tenhle díl přece jen málo. ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (viac)