The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózny / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Dráma
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvorcovia:

Rod Serling

Réžia:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (viac)

Predloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (poviedka) (viac)

Rod Serling (rozprávač), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (viac)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenzie používateľa Omnibus k tomuto seriálu (47)

Nightmare at 20,000 Feet (1963) (S05E03)

"Opice po křídle šumuje, Serling mi hlavu gumuje." Chlupatej kostým, odulé pysky a neandrtálské rysy obličeje, při demontáži letadla šikovnej jako šimpanz... Co to je?! Coby bývalý parašutista (131 seskoků v Aeroklubu Šumperk) i pravidelný cestující letadlem ve 20.000 stopách (zejména na trase Ruzyně - Heathrow), navíc t.č. zcela duševně zdráv, nemohu jinak, než odborně zhodnotit tento díl Zóny slovy: Děsná opičárna! :-)) ()

A Kind of a Stopwatch (1963) (S05E04)

"Slzy, úsměv zmrazil, tím si život zkazil." Patrick Thomas McNulty. Ohledně důvtipnosti podobný čulibrk jako pan Hector B. Poole s mincí na hraně a čtečkou myšlenek v hlavě. Co mu šlo lépe, bylo to mrhání darem spadlým z nebe, oprava, spadlým z Twilight Zóny. I když, ruku na srdce, návštěva banky asi napadla většinu z vás. Přitom peníze de facto na nic nepotřeboval, cokoli by v obchodech chtěl koupit, si mohl prostě jen tak vzít. Já na jeho místě bych radši navštěvoval dívčí šatny v církevním gymnáziu, samozřejmě se stopkami v rukách a očima na stopkách. Pěkně vypečený příběh, s nečekaně drsným karmickým závěrem a děsivým trestem pro tlučhubu - teď už si ho opravdu NIKDO nebude všímat, i když bude mlátit pantem sebevíc. ()

Living Doll (1963) (S05E06)

"Talking Tina pikle kuje, smrtí drze vyhrožuje." Překvapilo mě, že tahle prababička známé hororové panenky, něžné a přátelské Anabelle, byla pěkná mrcha. Vyhrožovat hodné mamince, přímo světici, která nikomu nic neprovedla a ani stéblo panence přes cestu nepřeložila? Ta oprsklá hračka s černou duší, která odmítala odpustit polepšenému hříšníkovi Kojakovi :-), měla z plastové prdele kliku, že jsem u toho vyhrožování nebyl. Hned by šla hlavička znovu do svěráku! ()

The Old Man in the Cave (1963) (S05E07)

"Chytrej jako opice, z jeskyně nám radí, vezmem naňho palice, s tím si neporadí!" V této epizodě se dozvíme, jak rychle si to frčí po silnici postapo kabriolet a a kolik koňských sil má jeho motor. Také budeme, spolu s panem Goldsmithem, mnoho let věšet lidem jeskynní bulíky na nos a pak se divit, že se z nich stane nasraný dav. Troufalá myšlenka: A co kdyby (ne hned, ale po roce, dvou, kdy už starcovy rady byly prověřené, coby moudré a užitečné) pan Goldsmith obyvatelům městečka o "starci v jeskyni" prostě jen řekl pravdu? Nebo snad pravda je v postapo světě taky kontaminovaná, že je třeba se jí vyhýbat? ()

Number 12 Looks Just Like You (1964) (S05E17)

"Z katalogu vybírej, moc se holka nevzpírej!" Ostatně, slovy její hodné maminky, které leží na srdci blaho dcery: "Co je na tom hrozného, být krásná?"  V totalitní odnoži reklamně konzumní společnosti jedince nemilosrdně semele nejen reklama (proti té si člověk může zachovat svobodu ducha, ale jen za cenu značného úsilí), ale i naprosto odlištěné soukolí státní mašinerie. Toto zotročení svobodné vůle a povinné vymytí mozku bylo vysvětlováno se zářivými úsměvy, ovšem cynicky nekompromisně, takže celá tahle epizoda, včetně depresivního finále je až mrazivě bezútěšná. Zaplaťpánbů, že tentokrát to vizionář Rod Serlig časově netrefil, jinak jsme tady byli všichni na jedno brdo už 22 let! ()

The Masks (1964) (S05E25)

"Do půlnoci tváře skryjte, pak jak vepři závěť zryjte."  Velmi výchovná epizoda. Ačkoli... jak říkáme my sobci a morální svině par excellence: Je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný aneb co po ksichtu, hlavní jsou peníze a zdraví! :-) Mimochodem jediný, kdo mohl i po půlnoci zůstat v klidu, byl Wilfred junior, ten si nasazením masky spíš polepšil. ()

Stopover in a Quiet Town (1964) (S05E30)

"Ožralo vstávej, holčičce mávej!" Epizoda ze života aneb těžká jsou rána opilců. Chlap se ráno probudí v cizí posteli, naštěstí vedle své manželky, ovšem oba oblečení, dokonce ani boty si nezuli. Oba mají děsnou kocovinu a samozřejmě okno. Kde to jsou? Jak se sem dostali? Taky jsem takhle kdysi koukal jako vejr, blahé paměti v Praze, U Apolináře. Ale dnes už jsem hodnej. Tím pádem neriskuji, že bych dopadl jako naši manželé, Bob a Millie Frasierovi. A copak oni, ale chudák ta holčička... Být denně v kontaktu s manželským párem notorických alkoholiků, copak z ní asi tak může vyrůst? Galaktický spratek. ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (viac)