The Twilight Zone - Season 2 (1960) (séria)

The Mind and the Matter (S02E27)

(epizóda)

xxmartinxx

Jednak v kontextu Twilight Zone velmi ošuntělý námět, jednak je ve své ošuntělosti líně aplikovaný. Rád bych, kdyby tohle někdy TZ vyzkoušela s protagonistou, který není úplný idiot - kdyby postava využívala své božské= schopnosti nějak zajímavým způsobem a inteligencí, hned by se otevřely nové motivy a nové výzvy. Koukat se po Xté na tohle je nuda. ()

Anderton

Muž v strednom veku menom Archibald sa dostane cez kolegu ku knihe s názvom The Mind and the Matter a tá ho naučí vďaka koncentrácii si splniť všetky želania. A keďže ide o večného bručouna, tak si to odskáču ľudia v jeho živote a nielen tí. Pochopiteľne veci nebudú tak dokonalé, ako si chlapík predstavoval a ďašlie splnené želania vedú k jedinému možnému výsledku. Záver však mohol byť predsa len o niečo cynickejší, ako sme už boli svedkami v TTZ. Osobne mám za to, že by som s touto schopnosťou vedel naložiť lepšie a urobila by ma skutočne šťastným :) ()

PetrPan

Díky skvělému Shelley Bermanovi je tahle vcelku tuctová povídka o získání nadpřirozených, zde až božských, schopností přece jen o něco lepší. Jeho nesrsta, bručoun a netykavka Archibald Beechcroft  celou dobu vyvolává úsměv a vy tušíte, že za tou jeho fasádou je vlastně úplně normální chybující člověk a jen potřebuje nastavit zrcadlo. A vzhledem k tomu, že jsme v Zóně soumraku, ponaučení se mu samozřejmě brzy dostane.  Pohodová a nenáročná jednohubka, tak akorát za silné tři. ()

honajz2

Celkem to ušlo, ale je to jedna z těch výplňových epizod, která je hrozně lehce zapomenutelná a která se ani nesnaží být lepší než je. A ani se nesnaží trochu víc využít svůj nápad, protože to, na co ho použije, je vlastně hodně laciné a příliš obyčejné. Chtěl jsem dát hodně slabé tři, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mám jasno v tom, že to není ani na ně... Lepší 2* ()