V blízké budoucnosti záhadná nemoc zabíjí dospělé. Civilizace, jak ji známe, zkolabovala. Na světě přežívají pouze děti. Sourozenci Tom, Klára a Viktor našli útočiště v bývalém internátě. Život jim ale obrátí naruby dětský gang v čele s Nikem, který se ohání pistolí. Vůdce domácí skupinky Viktor navíc pomalu dospívá a je jen otázkou času, kdy se mu na jazyku objeví obávaná skvrna – první příznak nemilosrdné nemoci, která má na svědomí i rodiče sourozenecké trojice… (Stream.cz)

DarkMatter

Super téma, které je velká výzva kvalitně zpracovat. Za mě to docela fungovalo a seriál mě bavil. Klidně bych si dal 2 sérii. Ano, byly tam nějaké nelogičnosti, ale těch je plný Hollywood :-) Dobrá volba hereckého obsazení - nejen hlavní obsazení, ale i celkový nápad obsadit seriál dětmi tomu celému konceptu za mě dost pomáhá. Score tady na csfd moc nechápu, asi to svědčí o tom, že průměrný divák potřebuje něco jiného. Za mě by možná pomohlo větší intro pro vtažení do děje a prostředí - aby to bylo více uvěřitelné. Jinak mi scénář a děj přišel poutavý se super finishem. ()

Ivoman

Kupodivu pěkný počin, samozřejmě může mít každý spoustu výhrad, ale celkově to funguje. Na tu spoustu postav nešlo v tak krátkém rozmezí rozehrát jejich detailnější charaktery (jak si každý myslí, že to jde rozehrát v pár minutách nebo co), ale celkově to fungovalo. ()

Dlo'h-osh

Nápad dobrý, někteří dětští herci celkem obstojní, jiní slabí. Problémem je příliš krátká stopáž dílů, kdy se nestihne pořádně rozvinout zápletka a rozehrát jednotlivé postavy a už je konec. Chtělo by to alespoň 20-25 minut jako u jiných minisérií. Časem by mohla vzniknout druhá série, asi bych jí dal šanci. ()

Kalda69

Tema zajimavy, vykony trochu slabsi ale to muze byt zpusobeno celkovou koncepci scen v kombinaci s kamerou. Taky dialogy trochu divny, k tomu si pripoctu par dulezitych nelogicnosti a cely to pak zabilo nutny rozdeleni na kratky epizodky, kdy se nic poradne nestihne ale dej se proste musi posunout. Nevim ale dost by tomu pomohlo lepsi sestrihani na alespon 25 minut. ()

koldoslav

Hudba krásně podkresluje scénu, nápad dobrý, realizace o kus horší. Herecké výkony by také mohli být lepší (Ale i amateří/začínající herci se musí někde řemeslu naučit). Kvalita hodně Lowcost filmu. Myslím, že šlo z dětí vytřískat mnohem více. Stačilo, aby se štáb více snažil. Občas film nepospíchá (dlouhé záběry zeleně), a občas pospíchá až moc, aby za cca 10 minut děj někam posunul. Bohužel nic moc kvalitního z nízko rozpočtového filmu nevzniklo, což se dalo očekávat. ()

Dalajlada

Nápad je to naprosto vynikající. Herecké výkony jsou trochu slabší a protáhl bych stopáž tak na 20 minut. Ale nízkorozpočet je holt nízkorozpočet a proto to odnesl i scénář. Navíc je to celé strašně uspěchané, protože je málo času na to, aby se něco stalo, ale stejně se něco stát musí. Jako pilot k nějakému většímu projektu by to bylo fakt super. ()

kriplozoik

Příliš hovnovité. Po několika epizodách jsem si uvědomil, že mě absolutně nezajímá, co bude dál; schématičtí a přehrávající hrdinové jsou mi ukradení, nevěřím jim ani dobrý den; zabitý potenciál; špatná kamera; hudba na pěst. Hraní horší než na školní besídce. Talentuprostý Josef Trojan. ()

martinicon

Krátkometrážní drama, které by mělo potenciál uspěch ve své podstatě, kdyby bylo dodělané, do hloubky propracované. Ani by mě nevadilo, že hlavními hrdiny jsou náctiletí a že bojují proti jiné skupině, která prahne po jejich zázemí a zbrani, ale nedovedu se přenést přes daný fakt, že všechno je řešeno okrajově, nemá to žádnou charakteristiku. Krom hudby a místem natáčení se mi film to paměti asi nijak zvlášť nevreje. Mělo by se to natočit znova a lépe, má to potenciál a s propracovanějšími dějovými linkami. I přesto hodnotím celkem kladně. Víc jak tři hvězdy dát nemůžu. ()