Príbehy zo záhrobia - Season 3 (1991) (séria)

Mršina (S03E02)

(epizóda)
  • USA Carrion Death

Bankový lupič a vrah po úteku z väzenia a práve spáchanom zločine uniká vyprahnutou Arizonou na ukradnutom Cadillacu. Smeruje ku mexickej hranici. Na odľahlom mieste v púšti má nehodu a príde o auto. Do Mexika mu zostáva len zopár míľ. Rozhodne sa, že to zvládne prejsť peši. V pätách mu ide jeden drsný policajt a oboch ich sleduje trpezlivý sup. (MM_Ramone)

Mr.Apache

(15.6.1991) Jeden sup, jeden mrtvý polda a jeden zločinec na útěku. V podstatě one man show Kyleho MacLachlana, tehdy dvorního herce Davida Lynche (Duna, Blue Velvet, Twin Peaks). Hodně kvalitní, na Tales from the Crypt až nezvykle prosluněný díl s nezapomenutelným gore efektem v závěru. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí druhá epizóda z tretej série nesie názov "Carrion Death" (Mrchožrút). V roku 1991 ju natočil režisér Steven E. de Souza. Bankový lupič a vrah po úteku z väzenia a práve spáchanom zločine uniká vyprahnutou Arizonou na ukradnutom cadillacu. Smeruje ku mexickej hranici. Na odľahlom mieste v púšti má nehodu. Príde o auto. Do Mexika mu zostáva len zopár míľ. Rozhodne sa, že to zvládne prejsť peši. V pätách mu ide jeden drsný policajt a oboch ich sleduje trpezlivý sup. *** ()

Omnibus

"Do Mexika úprkem, s mlsným supem za krkem." Chudák sup. Ten musel koukat jako vejr. Kdy a na co? No když se prokloval skrz oční důlek (výborná oční bulva, mňam), v očekávání lahodného mozku... a ono nic. Bodejť by taky jo, u naprostého bezmozka. Diggs, sériový vrah, který zabil už několik lidí ("...a to ještě nevědí o těch 5 v Kansasu"), včetně tří zdravotních sester, které navíc i zohavil, čili řezník, co se trochy té krve a porcování lidského masa nebojí. A napadlo ho mrknout se "dovnitř", kdepak asi ten klíček od pout po spolknutí skončil? :-)) Nebo useknout ruku. Mrtvole, ne sobě, vole! Místo toho se vydal do pouště splnit si turistický odznak 100 jarních kilometrů se zátěží a tahal mrtvolu na hřbetě jako nějaký soumar, v jeho případě spíš pořádný vůl. Teprve na pokraji sil (jeho i mých, diváckých) se konečně pokusil o kreativní řešení problému, ovšem s tristním výsledkem. Což jsme kvitovali oba, já i sup Lassie. ()

Willy Kufalt

Tak tomu říkám okamžité vtažení do děje! Od první sekundy strhující akce v dusném prostředí pouště, brutání auto-moto honička kombinovaná s přestřelkami, že jsem se ani nestačil vzpamatovat a už se udělo tolik věcí najednou... ani jsem si nestihl příliš postěžovat, že o postavách nic nevím, protože vše základní mi k pochopení celého souboje tvůrci brzy předostřeli a celý děj jednoduché povídky s opět talesovsky krutou pointou nesmírně napínal až do konce měl a hned několikrát překvapil. On už jenom ten motiv posmrtně vykonávané pomsty ze strany zastřeleného šerifa směrem k uprchlíkovi lze vnímat jako poměrně unikátní. Slídící divoký sup se pak uprostřed téhle strastiplné odysey s pokusem o útěk přes hranice stává velice působivým horrorovým prvkem, zacházející minimálně z pohledu hlavního antihrdiny až do roviny děsivé noční můry. Za mě hodně povedený díl! ()