Príbehy zo záhrobia - Season 2 (1990) (séria)

Three's a Crowd (S02E05)

(epizóda)

Mr.Apache

(1.5.1990) Konečně zase jednou díl, na který se (na rozdíl od několika předchozích) určitě nezapomíná. Psychonářez s hudbou Jana Hammera a přesvědčivým výkonem prakticky neznámého Gavana O'Herlihyho, jenž exceluje v roli žárlivého manžela, ocení zejména skuteční labužníci a veteráni psychických válek. Hodně kontroverzní epizoda. Snad žádný jiný díl se nesetkal s tak protichůdnými reakcemi a rozdílným přijetím. Ale to se týká spíše tuzemské divácké obce - na IMDb má tenhle kousek rating pěkných 7.3. Úplný závěr je sice okopírovaný z povídky "Jak se zbavit George" (česky v antologii Alfred Hitchcock uvádí), ale to mu pranic neubírá na síle. (Tady se omlouvám za spoiler, ale když tolikrát slyšíte, jak je to celé předvídatelné, tak by to snad nemělo ničemu škodit. ;-) A jako by onen závěrečný úder nestačil, Crypt Keeper ho musí okamžitě přebít hláškou z nejtotálnějších („Tomu říkám dotáhnout manželku na mejdan!"). Z mé strany plná spokojenost a pochvala za další highlight seriálu. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí piata epizóda z druhej série nesie názov "Three´s a Crowd" (Traja sú už dav). V roku 1990 ju natočil režisér David Burton Morris. Pozvanie na výročnú oslavu posvätne mŕtvolného vražedného zväzku. V láske i v nenávisti, v chudobe i v strachu, v chorobe i šialenstve, pokiaľ nás smrť nerozdelí. Na toto výročie manžel nikdy nezabudne. Richardovi jeho žiarlivosť a predstavivosť prerastie cez hlavu. ***** ()

Omnibus

"Depresí se protlouká, kdo parohy otlouká." Myslivosti i podezíravosti zdar! Funkční loveckou kuš do každé (zatím) bezdětné rodiny aneb když paroháč loví, jak to skončí? Kdo ví? Já už to vím. Bezva trefou, prima trofejí na zdi a slovy roštáka v rozkladu jménem Crypt Keeper: "Tak tomu říkám dotáhnout manželku na mejdan!" A taky Omnibuse k seriálu. ()

Willy Kufalt

Více méně všední romance nejdříve ve dvou, potom ve třech, kde jeden přebývá a nakonec dojde k tragedii, se mi i během půlhodinové stopáže dokázala táhnout a přes to perfektní překvapení v závěru mi přinesla spíše jen průměrný zážitek. Atmosféra se záblesky blížícího se „černého“ vyvrcholení je včetně hudby správně efektní, ale možná že právě tyhle ingredience měly na svědomí předvídatelnost ohledně většiny vyvrcholení. Z této povídky si tudíž asi nejvíc budu pamatovat tu poslední tečku, klidně i dvojitou, s přidaným vtípkem z úst Strážce Krypty navíc. :o) ()