Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (séria)

Dobrý lov (S01E08)

(epizóda)
  • USA Good Hunting

Syn lovce duchů si vytvoří pouto s měňavkou chu-li ťing. (Netflix)

kenkaku

Přesto, že jde prakticky o nejhnusnější animaci co jsem zatím viděl, děj má tolik nápadů, že by utáhl 10x delší stopáž. Na cenzuru si autoři opravdu nehrají. Konečně jsem měl možnost si zhmotnit představu co znamená “má jí motorovou”... ()

Esgalnor

Příběhy z asijské kultury s animací připomínající japonské anime dvakrát nemusím, o to víc mě osmá epizoda překvapila. Smutný a osudový příběh ze světa steampunku, z nějž čiší emoce v každé sekundě. Vynikající. ()

Martinius

steampunk mam rad, anime ani trochu. mam rad steampunk s naznakom pribehu. anime-steampunk bez naznaku pribehu vsak prilis nie. a ceresnicka na torte - cele to deformovane podprahove ideologicke posolstvo. zli zli zli kolonizatori, ktori si dovolili spravit z diery po granate akou bol kedysi hong kong prosperujucu mocnu metropolu. odporucam idiotom, ktori tento diel natocili, aby sa sli pozriet do hong kongu a pricuchli si masovym protestom proti cine, pocas ktorych cinska policia i armada striela do davu ostrymi nabojmi a demonstranti mavaju britskymi vlajkami. ()

laserr

2/10, 14. nejlepší díl. Kdo by nemiloval anime? Kdo by nemiloval cyberpunk? Bohužel tady jinak není vůbec nic zajímavého. Na takhle nezajímavý nápad mi přijde 17 minut prostě moc, čili ke konci už jsem se docela nudil, ale stále příjemná podívaná. ()

Naushika.

Steampunk nesnáším, ale steampunk na Tchai-wanu a s koloniálním tématem je aspoň neotřelý. Dějově i esteticky mi to ale přišlo přeplácané, navíc ZASE TY KOZY, tedy lépe řečeno male gaze utržený ze řetězu (sexuální násilí není sexy, násilné zmasakrování ženského těla v kyborga není sexy, pomsta za znásilnění není sexy... takže proč je to všechno nakreslené a natočené tak, aby to bylo sexy?!). Pár bodů k dobru za ten politický rozměr s robo-démonem jako ztělesněním asijské fúze tradice a modernity, která nakonec kolonizátorům vytře zrak. Ale celkově opět smíšené pocity. ()

FeriusParfax

Za co má prosím tento díl 81 %? Líbil se mi začátek. Kdyby byl v tomto duchu celý díl, tak by měl u mě větší úspěch. Animace se mi moc nelíbila. Za to se ale snažím hvězdy nestrhávat. Je to extrémně subjektivní dojem a navíc i takto, pro mě, škaredá animace musela dát jistě spoustu práce. Tady jsem se už nějaké klády dočkala…. ale… Líbilo se mi ťamánkovo strojírenství a konstrukce, které vymyslel a vyrobil. Jinak mi tento díl nic moc neříkal. ()

KillHurt

Od východního zaklínače (nic nového v mytologii ani popkultuře - z komiksů třeba Usagi Yojimbo a nebo Okko) přes Lady Mechaniku až ke Ghost in the Shell. Zajímavé a kupodivu to dává smysl. Propojení mystiky s techniku je vždycky fajn a myšlenka, že nejsou úplně nepřátelé, mě vždycky přitahovala. ()

Rayen1

Nikdy jsem neměl rád samuraje, co lítají po střechách, hází příběhy o nadpřirozenu ze staré říše jako ninja hvězdice a nepřirozeně skáčou ze střechy na střechu jako kdyby byla gravitace jen pro smích a neexistovala... všechno se ale přetočilo v momentě, kdy nastoupil stylový steampunk - teprve tady mě to začalo bavit... ()

Nathaniell

Patrně nejlepší díl celé série. Pro milovníky sci-fi, steampunku, Číny nebo nějakých těch legend... Dobrý bože, nevěřil bych, že se dá za tak krátkou chvilku sdělit tolik. CELOVEČERÁK !!! PROOOSÍÍÍM !!! NĚJAK !!! JAKKOLIV !!! 5* ()