Zločinné úmysly

• Česko Zákon a pořádek: Zločinné úmysly (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf, Rene Balcer

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders, Waleed Zuaiter (viac)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiálny text distribútora)

Yardie

Slabších 80%. Musím říct, že jsem se docela dost tomuto seriálu "vyhýbal" a nikdy mě moc nelákal, ani nevím proč. Po práci jsem vždycky sledoval Kriminálky, které běžely po "Zprávách" na Nově. A teď mi dali toto. Budiž, kouknul jsem se jednou na to a musím uznat, že mě to velice zaujalo. Sice jsem už dost zmatený, kdo vlastně co vyšetřuje, protože těch detektivních oddělení a týmů je snad v Americe více než druhů zločinů, ale budiž. Každopádně případy jsou velice zajímavé a hlavně rozuzlení je nečekané a překvapující. Vždycky, když se zdá, že je to už jasné, vina padne na někoho jiného. K tomu se přičtou charismatičtí hlavní představitelé, zde tedy hlavně mužští a je z toho opravdu velice povedený seriál. K tomu ještě pár dobrých hlášek a je to. Překvapivě spokojen. Howgh! ()

Deywid

Stará dobrá poctivá kriminálka, ktorá tie novodobé sprostosti typu CSI nakope tam, kde im to aj patrí (teda do riti:-))....D´Onofrio je famózny.... ()

Heroine

Rozhodně nejlepší na tomhle seriálu, je Vincent D'Onofrio, a jeho netradiční styl hraní, a hlavně pohybu. Jinak je to jako v každém krimi seriálu. Občas je některý díl dobře napsaný, většina je ale přiblblých, a nelogických. ()

chrispe

Tento seriál má široký záběr a proto se od některých epizod nemůžu odtrhnout, zatímco u jiných zívám nudou, nebo to vzdám a vypínám. Řekla bych, že těch horších je ale míň. Co považuji za plus této odnože "zákonů a pořádků" je přítomnost Vincenta D´Onofria alias detektiva Roberta Gorena. Ten mě fascinuje... nejspíš tím, že mi sám připadá jako psychopat, který řešení případů považuje za určitou hru (když to přeženu). Mezi všemi kriminálkami, kterými nás televize denně krmí, a které jsou všechny jako přes kopírák, si asi vždycky vyberu tuhle nebo Útvar pro zvláštní oběti. ()

Shaleman

Další kriminálka "staré televizní školy". Některý díl graduje, jiný pohřbívá celou sérii. Někdy jsou herci luxusní, jindy asi vypili málo kafe než vyrazili do práce. Pro fanoušky kriminálek bez moderní techniky příjemné zpestření deštivého času, pro ty ostatní ten další seriál s vraždama... ()

FireTight

Nemůžu si pomoct, detektiv Robert Goren je pro mne prostě bůh! Geniální detektiv, kterého Vincent D'Onofrio hraje tak skvěle, že vám všechny ty jeho citace, hlášky a nápady nepřijdou ani trochu nereálné, nesmyslné a trapné a jen se těšíte na každý další okamžik, který Goren stráví na scéně. Když k tomu připočtete taktéž skvělou Eamesovou v podání Kathryn Erbe, musí vám být jasné, že je to jeden z mých nejzamilovanějších kriminálních seriálů současnosti... Nevím, asi jsem zas neobjektivní, ale čert to vem, tenhle seriál pro mne nemá chybu! ()

kaapaa

Gile Grisome, kam se hrabeš, i se svým platem nejlépe placené seriálové postavy dnešních dnů, na detektiva Gorena. To je mozkovna. ()

brzozin

Už asi tuším, jak vypadá nekonečno. Je to tento seriál. Jedná se v podstatě o prefabrikovanou zábavu, která sjíždí z výrobní linky v počtu několik kusů za den. Její konzumace je stejně výživná, jako konzumace obdobně masově prefabrikované potravy tělesné. ()

Maxwell28

Je naprosto jasný, kdo tenhle seriál táhne. Famózní Vincent D'Onofrio se pro tuhle roli narodil. Díly, kde je trapnej Chris Noth nebo ještě trapnější Goldblum jsou tak na 2 hvězdy, ale díly s D'Onofriem jsou na plnej počet. ()

maxnot

"První" díly, kde hrál Vincent D´Onofrio, byly skvělé. Pak se začali střídat party. I to mělo svůj půvab, ale více se mi líbily díly s Vincentem. Pak zmizel úplně... :-( Ne, že by Jeff Goldblum nebyl zajímavý, ale nějak už to není ono. ()

route60

Excelentní Vincent D'Onofrio v seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly který je mnohokrát lepší než všechny Kriminálky New York a Miami dohromady. ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)