Recenzie používateľa anatheman k tomuto seriálu (2)

Série 2 (2020) (S02)

Druhá série se dle mého názoru drží kvalitativní úrovně série první. Je třeba podotknout, že prakticky u všech linií došlo k restartu. Až na pár odkazů k minulosti se mi zdá, že by druhá série mohla fungovat zcela samostatně. To je v podstatě moje jediná výtka. Tímto způsobem by seriál mohl mít každý rok novou sérii. Tomu napomáhá i skutečnost, že After Life není příliš dějový, spíše je organizován do schématu: video se zesnulou manželkou - pošťák / štětka - reportáž s nějakým podivínem (asi nejlepší náplň celého seriálu) - noviny - psychiatr (další plodivé momenty) - divadelní kroužek - návštěva otce s Alzheimerem - rozhovor na hřbitově - depka při koukání se na video se zesnulou manželkou. Možná působí můj komentář příliš kriticky, ale právě tato schematičnost představuje jednu z předností seriálu, jelikož se tímto způsobem efektivně buduje vývoj postav. Spíše kritizuji to, že když děj na začátku další série restartujete, můžete tak pokračovat prakticky do nekonečna. Jinak tedy musím uznat, že zde máme opět typicky gervaisovský humor, který snad nemůže zklamat. Seriál opět dobře balancuje mezi černou komediálností a všudypřítomnou depkou. Myslím si však, že v této sérii poněkud zesílila druhá hodnota. Což rozhodně není na škodu, neboť je tu přítomno několik vskutku silných momentů. Za mě tedy poctivě 4 hvězdy. ()

Série 3 (2022) (S03)

Zcela jistě úctyhodné zakončení série, která se však veze ve stejném tónu jako sezóny předcházející. Není to zápor, pouze konstatování, že nedochází k nějakým závratným změnám. Ricky je zkrátka borec a servírování devastujícího humoru, který je často kombinován dřeňovými, až depresivními pasážemi, mu jde jako nikomu jinému. Jsem moc rád, že zde byl kladen důraz na některé dříve přehlížené charaktery, přesto trochu - co trochu, dosti! - zamrzí, že zde nebyl přítomný terapeut. To jako ne Ricky... Jinak tedy ano - musím říct, že se mi celý seriál velice líbil a zanechal ve mně spousty melancholických a černohumorných pocitů. A tuto kombinaci prostě miluji. Takže tedy velmi pěkné 4 hvězdy. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů