Recenzie používateľa Dan9K k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2019) (S01)

Očekávaný oblouk se dostavil. Poslední díl je takový smířlivý a možná až moc. Přijde mi, že celý seriál Ricky Gervais využívá především k tomu, aby světu řekl své názory a svůj pohled na svět a do děje dává tato témata dost na sílu jako začínající spisovatel. Na druhou stranu, já s ním v podstatě ve všem souhlasím, takže jsem si to i dost užíval. 3. a 4. díl je vynikající. Seriál je klasická Gervaisovina, čili je to silně depresivní komedie a podobně jako Derek to může být docela nebezpečné sledovat, pokud zrovna nejste na pozitivní vlně. Dávám hvězdičku navíc, protože je mi to celkově sympatické a mám rád Rickyho a jeho pohled na svět, ale trochu se divím té všeobecné chvále. Jinak je to totiž jen lehký nadprůměr. ()

Série 2 (2020) (S02)

Lepší jak první řada. V té první jsem pořád viděl hlavně Rickyho Gervaise. V té druhé už je to Tony. Možná byla první série větší sranda, druhá řada má větší hloubku. Jak co se týče vedlejších postav, tak zejména emocionálním vývojem Tonyho, který už jen nedělá klukovské provokace a naschvály, ale bojuje se svým osudem jinak a je to docela uvěřitelný proces. Závěr řady je velmi silný. ()

Série 3 (2022) (S03)

Moc nechápu, proč tohle vzniklo. Druhá řada měla ještě ten smysl, že reálně posouvala děj i psychiku hlavního protagonisty dál. Změnil se i celkový přístup k humoru i dramatu. Ve třetí sérii se nestane vůbec nic a a není tam žádná změna oproti druhé sérii. Jediné, čím seriál nadále boduje, jsou ony víceméně samostatné scénky, kdy se Ricky obvykle dělá srandu z něčeho, co ho sere. Ricky Gervais je jeden z mála lidí, kteří uvažují prakticky stejně jako já, v podstatě takřka ve všem, takže pro mě je to stále příjemné sledovat, ale mnohem radši bych byl, kdyby Ricky rozjel spíše zase něco nového, než abych se znovu po roce vracel k příběhu, který vnímám už jako dávno uzavřený. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů