Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (21)

Série 1 (2019) (S01)

Jsem rád, že se pořád ještě točí záležitosti, které jsou pro mě jako za odměnu. Ricky Gervais mě tímto počinem opravdu dostal, jeho Tony je cynik podle mého gusta, jenž glosuje všechno (a všechny) s úžasným sarkasmem, navíc je ateista, takže bylo jasné, že si ho musím okamžitě oblíbit. U minisérie Fleabag jsem kritizoval to, že se tvůrcům nepodařilo dokonale sladit komedii s dramatem, tady to ale vyšlo dokonale, a tak jsem místo zběsilé legrace nebo uplakané tragédie dostal krajně lidský příběh, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. P. S. Hned v první epizodě byla parádní definice lidského druhu:-) ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Upřímně se divím tomu, že Netflix zaplatil za něco, co napsal Ricky Gervais, a dokonce ho to nechal i porežírovat; zajímalo by mě kolik strážců politické korektnosti na něho při natáčení dohlíželo. Postava Tonyho je mi extrémně sympatická, protože ten mrzout uvažuje stejně jako já:-) Ricky Gervais navíc seriál zalidnil skvělými figurkami, které už Netflix jen patřičně dokoloroval a po první epizodě jsem byl maximálně spokojen. / Poučení: Nevytáčej člověka, který nemá co ztratit. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Druhá epizoda navázala co do kvality a humoru na předchozí díl, takže jsem se opět skvěle bavil, navíc mě dostává, jak nechává Ricky Gervais tu a tam prosáknout na povrch tu člověčinu, které je tahle záležitost plná, ačkoliv to nevystavuje prvoplánově na odiv. Kromě dokonalých a přitom naprosto okrajových postav pošťáka a psychiatra (psychologa?), mě dostal souboj vůlí s personálem restaurace. / Poučení: Nenech se rozhodit od lidí, kteří nedokáží pochopit, že si člověk může depresi i užívat. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Pokud jde o mě, já jsem si i u třetí epizody chrochtal blahem, a i kdyby Tonyho nepotkala životní tragédie, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby ho k sebevražedným myšlenkám dohnala jeho práce. Ricky Gervais si opět vyhrál se scénářem a má bránice dostávala s každým dalším dialogem těžce pohulit. Ani tentokrát nešlo o nějakou prvoplánovou taškařici, protože tahle záležitost má vrstev jako Tiramisu. / Poučení: Nikdy nevíš, kdo tě obdaří životní moudrostí. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Čtvrtá epizoda jen potvrdila všechno, co jsem napsal v předchozích komentářích/recenzích. Ricky Gervais ve svém scénáři dokonale provázal humor s depresí a cynismus s empatií, a protože já takovou kombinaci můžu, způsobil mi kvalitní divácký zážitek, u něhož jsem se mohl i slušně zasmát. Znovu musím vypíchnout všechny ty skvělé dialogy, kterých jsem se tu dočkal a u nichž se můžu smát a zároveň naplno přemýšlet nad jejich obsahem. / Poučení: Když ti někdo řekne, že už to horší být nemůže, hanebně ti lže. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

I pátá epizoda byla stejně jako všechny předchozí díly charakteristická hlavně tím, že jsem na ní nenašel žádnou chybu. Možná bych na nějakou při důkladném pátrání přišel, ale scénář byl pro mě opět příliš dokonalý, než abych si kazil skvělou náladu zapšklým hnidopišstvím. Tentokrát mě navíc zaujalo, že se Ricky Gervais věnoval i problematice obnovitelných zdrojů. Moc bych si přál, aby tento seriál vidělo co možná nejvíc našich filmových a seriálových tvůrců; snad by jim to pomohlo psát smysluplné dialogy. / Poučení: Obloukem se vyhýbej všem školním pozemkům. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Poprvé v sérii jsem hodnotil "jen" čtyřmi kousky, protože mi v závěrečné epizodě velice chyběl Tonyho obvyklý, depresivní pohled na život. Nový Tony byl sice jistě pro své okolí mnohem přijatelnějším Tonym, mně ale původní Tony citelně chyběl, protože jsem si k němu vybudoval moc pěkný vztah. Ta odhalená lidskost mě už bez té krycí slupky tolik nebrala. / Poučení: Pokud po tobě půjdou nacisté, dobře se ukryj. ()

Série 2 (2020) (S02)

Velmi jsem se na druhou sezónu těšil, ale Ricky Gervais mě tentokrát nemile překvapil. Jeho Tony výrazně ubral na svém cynismu a děsivě přidal na sebelítosti a patláním se v minulosti. Jasně, tyhle pasáže byly i v první řadě, ale nebyly tak časté. První sérii jsem chválil za výborný humor a lidský příběh, tady byl ale humor upozaděn ve prospěch častých uplakaných scén, takže jsem se občas příliš nebavil. 4*- ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Úvodní epizoda druhé řady mě nedokázala naplnit nadšením jako většina dílů první série, protože Tony ztratil část své osobnosti. Ten bezohledný cynik zmizel a zůstala jen jeho sebelítostivá, depresivní součást. Chybělo málo a hodnotil bych jen třemi hvězdičkami, situaci ale zachránila jóga, pošťák, psycholog, lovící Kath, ale hlavně nejstarší obyvatelka Tambury, která byla naprosto dokonalá. / Poučení: Nepouštěj pošťáka přes práh. 4*- ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Nejsem si jistý, jestli Ricky Gervais neměl původně v úmyslu napsat a natočit jen šestidílnou minisérii, kterou taky odpovídajícím způsobem zakončil. Mám za to, že se po úspěchu těchto šesti dílů Netflix rozhodl podojit kravku ještě jednou a došlo k prekérní situaci, kdy se napravený Tony musí snažit zaujmout diváka jen svou sebelítostí a depresí, takže veškerý humor generují vedlejší postavy. No, ještě že se jim to daří. / Poučení: Nenasytností k nekvalitě. 4*- ()

Epizoda 3 (2020) (S02E03)

Vůbec jsem nepočítal s tím, že bych mohl v průběhu druhé řady některý díl opětkovat, protože se Tony změnil způsobem, který mě zklamal, ale ve třetí epizodě mě několikrát oslovila i jeho nová osobnost (v jednom případě dokonce velmi výrazně). No, a protože ostatní postavy odvedly to své a nálada celého dílu mi sedla, je tady překvapivě plná palba. / Poučení: Někdy najdeš pochopení i tam, kde bys ho nečekal. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Jak mi předchozí díl po všech stránkách tak nějak sedl, tak mě čtvrtá epizoda zklamala. Jistě, i ona obsahovala několik momentů, které našly cestu k mému lidštějšímu já, ale byla to postava Tonyho, jež mě tentokrát už opravdu štvala. Velice dobře chápu, že může někdo vnitřně trpět, ale pro blaho ostatních se tváří, že je v pohodě, ale je pro mě strašně otravné sledovat, jak někdo obchází kolem a každému se v slzách svěřuje se svým krutým osudem. Vedlejší postavy ale i tentokrát odvedly dobrou práci. / Poučení: Nešiř kolem sebe chmury. Ti, které jsi tím otrávil, začnou otravovat tebe. ()

Epizoda 5 (2020) (S02E05)

Proti předchozímu dílu se rozhodně jednalo o zlepšení, ale cynická část Tonyho osobnosti mi opravdu velice chybí. I pro pátou epizodu tedy platilo, že se o naprostou většinu humorů staraly vedlejší (skvěle napsané) postavy. Mimochodem, po každé Mattově návštěvě u psychologa začínám toužit po sprše. Dramatická linka byla tentokrát opravdu výborně zpracovaná a k pátému kousku chybělo jen málo. / Poučení: Ne každá kulturní akce musí být kulturní. 4*+ ()

Epizoda 6 (2020) (S02E06)

Závěrečná epizoda druhé řady nebyla příliš o humoru, i když se ve své jemnější formě vyskytoval, tentokrát to bylo hlavně o dramatické linii. Ale možná ani to drama nebylo tím hlavním v tomto dílu; tahle pasáž byla asi nejvíc o takové té příjemné člověčině a moc dobře se mi na ni dívalo. Taky jsem si teprve teď uvědomil, že jsem dosud ani jednou nepochválil velkou hereckou hvězdu. Anti to dávala v obou sériích na pána a já pevně věřím tomu, že jí to vydrží i do třetí řady. / Poučení: Není nad důstojné rozloučení. ()

Série 3 (2022) (S03)

Depresivní Tony se potřetí vrátil na místo činu, a přes mé velké obavy se mu i tento pokus poměrně vydařil. Druhá sezóna mě připravila na značné úbytky v oblasti humoru (proto ty obavy), ale přestože třetí řada ani náhodou nedosáhla kvalit té první, nemám důvod pro to, abych ji nějak ošklivě ztrhal. K mému vlastnímu překvapení jsem se v závěru dokázal naladit i na ty vážnější tóny a vcelku jsem si to užil. / Poučení: Jo, jo, život je pořád svině. ()

Epizoda 1 (2022) (S03E01)

Úvodní epizoda třetí sezóny se nedotáhla na nejkvalitnější díly tohoto seriálu, ale musím se přiznat k tomu, že jsem čekal horší výsledek. Tony mě totiž dokázal několikrát spolehlivě rozesmát, ale zároveň se mi trefil do názoru, protože i já si myslím, že lidé, kteří se neustále snaží člověku pomáhat (i přes jeho aktivní odpor), jsou k nesnesení. Ovšem perlou celé epizody byla spisovatelka, vydavatelka a vědma v jedné osobě; úryvky z jejího díla mi téměř natrhly bránici. / Poučení: Nepřelévej kaktus. ()

Epizoda 2 (2022) (S03E02)

Kdo by čekal, že mi, jakožto velkému odpůrci politické korektnosti, bude chybět Sandy? Já tedy ne, a přesto je to tak. Druhá epizoda si mě příliš nezískala, tvůrci totiž vsadili vše na melancholickou atmosféru, a i když se i přes tuto skutečnost dostalo na slušné humory, bylo jich tu na mě příliš málo. Jsem taky nespokojen s tím, jak se nenápadně vytrácejí postavy, protože Sandy není jedinou pohřešovanou. Pokud to takhle půjde dál, obávám se, že budu muset oprášit jeden svůj starší názor, a sice ten, že měl seriál skončit po první sezóně (stejně si myslím, že to měl Ricky Gervais původně v plánu). / Poučení: Pokud se chystáš na swingers párty, měl bys být připraven na všechno. Na všechno!! ()

Epizoda 3 (2022) (S03E03)

Tentokrát to pro mě byl záživný díl, a tak jsem šel do plných. Třetí epizoda na mě nepůsobila tak odevzdaně jako ta předchozí, tvůrci se totiž opět soustředili více na humory. Minule jsem si stěžoval na odchod Sandy, zapomněl jsem se ale zmínit o tom, že její náhradu vybrali skvěle. Coleen mě fakt baví a svou povahou mi velmi připomíná Marvina ze Stopařova průvodce. Hlavním důvodem, proč jsem tomuto dílu přihodil i pátou pěticípou, byla scéna v restauraci. Ne ta s popelem, ta s dítětem. V ní mi Ricky Gervais (nebo Tony, chcete-li) mluvil z duše. V té chvíli jsem se fakt cítil krásně a za to jsem se musel patřičně odvděčit. / Poučení: Největší problém s lidskou bezohledností mívají paradoxně bezohlední lidé. ()

Epizoda 4 (2022) (S03E04)

Tohle byl zvláštní díl; klidný, bez nějakých obzvláště výrazných poryvů humoru, které mě tak často baví, a přesto jsem nebyl zklamán, protože jsem dostal pořádnou porci poctivé člověčiny, kterou jsem si mohl v pohodě užít. Vidím, že už to přede mnou vypíchl uživatel fabecc1222, ale přesto se k němu přidám; od té doby, co už není Kath postavou bez hloubky, se z ní stala má oblíbená figura a Diane Morgan ji hraje parádně. / Poučení: Pozor na lokty. ()

Epizoda 5 (2022) (S03E05)

No, to byla zase pořádná dávka melancholie, naštěstí byla ale naředěna solidní dávkou mnou oblíbeného druhu humoru. Kath sice tentokrát nedostala mnoho prostoru, ale i tu malou část využila naplno a já jsem se u Parkinsona málem poprskal. Pátá epizoda mi opět potvrdila pravidlo o tom, že se člověk sportem propracovává k trvalé invaliditě, a dialog v nemocničním pokoji mě málem odrovnal. Jo, jo, Ricky Gervais ještě pořád dokáže napsat scénář k epizodě, ale je mi jasné, že takové jako v první sezóně už to nebude. / Poučení: Člověk si musí užívat každý jeden den. I ten depresivní. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů