Milénium

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
USA, (1996–1999), 66 h 27 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Lance Henriksen, Klea Scott, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Brittany Tiplady, Stephen E. Miller, Bill Smitrovich, Kristen Cloke, Peter Outerbridge (viac)

Seriál z pera Chrise Cartera. Bývalý agent a profilista FBI Frank Black (Lance Henriksen) se stěhuje se svou dcerou z Washingtonu DC do Seattlu. Frank má schopnost dostat se do myslí vrahů a vidět jejich očima. Ve Washingtonu se připojuje do tajné organizace-Millennium. Společnými silami bojují proti vrahům. Ve vedlejší linii také sledujeme osud Frankovi ženy, kdy se dozvídáme, že byla unesena neznámým únoscem...

Celkem 3 sezóny. (djtoko)

FOndra

Lance Henriksen, který dokáže vidět očima vraha a pracuje jako poradce v temných případech... Jeho obsazení do role Franka Blacka je trefou do černého. Pro někoho je to podobné jako Akta X. Pro mě vůbec. Žádný Mulder tu nehoní ufony. Je to o lidských démonech, o lidských zrůdách. Temný ale opravdu působivý seriál s velmi charismatickým hrdinou ! ()

PeteBuck

Veľmi zaujímavý seriál. Mal skvelý tajuplný nádych, ale v tretej sérii sa to všetko akosi pokazilo. Koniec bol trochu slabší. Celkom fajn, že v jednej časti Aktov X stretli Frank Black a Mulder a Scullyová, kde sa to všetko uzavrelo. Lance Henriksen ma veľmi príjemne prekvapil. Terry O´Quinn bol ako Krycek v Aktoch X. Niekedy na tej, inokedy na druhej strane a až do konca ste nevedeli, čo je zač. Nemôžem si pomôcť, najlepšie časti napísal Darin Morgan (Obrana soudného dne, Se satanem v zádech). ()

Birter

Seriál s charismatickým Lancem Henriksenem v hlavní roli (jakýsi předchůdce televizního Willa Grahama) je někdy více než přijatelným nadprůměrem a jindy tajemnou kriminálkou, kterou zapomenete do dvou dnů. Osobně mě však na seriálu uchvátilo něco co je u kteréhokoliv jiného seriálu nebo filmu, pouze podpěra. Je to vynikající atmosféra, která s nádechem devadesátek zachytila úžasný pochmurný tón. To mi víceméně pomohlo prokousat se 1. sérií, která ve mě díky absenci jakékoliv vedlejší dějové linky vyvolala pocit naprostého plýtvání potenciálem. Tento pocit přetrval i v sérii druhé, ve které se sice vedlejší příběh trochu rozvinul, ale když víte, že je to od člověka, který udělal, mimo jiné, paralelní příběh v Aktách X, tak je vám jasné, že má mnohem navíc. Že Carter a spol. měli jednoduše motýlky v břiše, při vytváření realističtějšího, temnějšího a vážnějšího seriálu, což bylo myslím zbytečné - měli na to. 2. série ale kvalitativně stoupla hodně vysoko a mrzelo mě když se série třetí odbočila jiným směrem, což bylo částečně pochopitelné kvůli příběhu, ale ani případy nebyly tak dobré, a víceméně tato série sloužila jako odpadkový koš pro scénáře, nepoužité pro Akta X. Finále seriálu a mnoho dalších fantastických epizod, však Milénium povznášejí v mých očích vysoko. ()

Whoossain

Nejsem seriálový fanatik, ba právě naopak. Seriály nemám rád. Existují jenom dva, které mně natolik zaujaly, že jsem je pravidelně sledoval. Jedním z nich jsou Akta X a druhým pochopitelně Milénium.... ()

numan

I tady se najde pár slabších dílů a do všech těch konspirací se můžete zamotat tak, že už nebudete vůbec vědět, která bije, ale Lance Henriksen je držák a tahle figura mu sedí jak ulitá. ()

zurivymlok

Ze začátku to působilo celkem slušně, ale pak to začalo být stejně jako Akta X čím dál víc ujeté a překombinované, že jsem o to ztratil zájem. Hold nesdílím Carterovo nadšení pro konspirace. ()

Dexies

Já si nemohu pomoci, ale pro mne je to další kvalitní seriál, kde je příběh, napětí, záhady, nadpřirozeno ... kvalitní obsazení, dokonalá hudba a excelující Lance Henriksen, o trochu slabší jak Akta X, ale ne o moc ... ()

Indominus

Podesáté louhovaný čajový sáček co zbyl z Akt X. Delší stopáž, méně napětí a konspirace tak pitomá, že nepřežila rok 1998... Horor? NE. Krimi? UBOHÉ. Mysteriózní. ANO (pokud to znamená že štáb neví co vlastně točí). Nepovedené. ()