Milénium - Série 2

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
USA, (1997–1998), 23 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Lance Henriksen, Tamsin Kelsey, Colleen Rennison, Jeff Gulka, Greg Michaels, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Brittany Tiplady, Doug Hutchison, Brent Butt (viac)

Blazkowicz

Konečně mi někdo ušetřil práci a to podstatné napsal za mě. VanTom vystihl to podstatné a důležité. Ale právě pro to, touto sérií začala zkáza solidně rozjetého seriálu. Řešení vražd bylo možná monotónní, jenže přesně to bylo na tom nejzajímavější. Konec světa, Milénium a pozadí jednotlivých členů, zázračné artefakty, epidemie, s tím běžtě někam. Nezájem. U některých dílů bych viděl přesah do Akt X, ale tam by to byly hodně slabé epizody. Takové věci by Frank neměl vůbec řešit. Podle Akt X vytvářeli i humorné díly (dva myslím). "Somehow, Satan Got Behind Me" je opravdu hodný zapamatování, naprostý unikát. Ale stejně by tam ty díly neměly co dělat. 3+* ()

VanTom

Z jednotlivých, temně depresivních kriminálních vražd se uhýbá k příznakům nadcházejícího konce světa – zbývá 500+ dní. Hodně se řeší pozadí skupiny Milénium (resp. rozpoložení členů Petera Wattse a Lary Meansové), u Franka (tč. odloučeného od manželky) klíčí ze všech jejích tajností a polopravd (a rozštěpení na frakce) nedůvěra, přestože zjevně vědí. Autoři si již (podobně jako v Aktech X) dovolují (sebe)parodické díly (sraz démonů v bistru 2x21) a závěrečnou apokalyptickou epidemií zasazují silnou ránu (= těším se na S3). ()

• Fiktivní náboženství selphosofy (česky egosofie), ze které si v této epizodě dělají srandu, je přímou parodií scientologie. (Radiq)
  • Když Peter Watts (Terry O'Quinn) vstoupí do sklepení, je na zemi vidět nedopalek cigarety značky Morley. To je jasný odkaz na postavu Kuřáka (Smoking Man) ze seriálu Akta X (od r. 1993), se kterým je také spojen tvůrce Chris Carter. (Radiq)
  • Scéna pitvy mimozemšťana si utahuje ze seriálu Akta X (od r. 1993), se kterým je také spojen tvůrce Chris Carter. Jsou zde vidět herci nápadně podobní Mulderovi a Scullyové a zároveň lze slyšet verzi úvodní znělky tohoto seriálu. (Radiq)