• Česko 24 hodin (viac)
Ukážka z filmu
USA, (2001–2010), 140 h 48 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Elisha Cuthbert, James Morrison, Sarah Clarke, Leslie Hope, Sarah Wynter, Xander Berkeley (viac)

24 je jedinečný seriál a dej celej série sa odohráva v jediný deň. Každá z 24 epizód zobrazuje jednu hodinu dňa a je vyrozprávaná v reálnom čase. Sledujte agenta protiteroristickej jednotky CTU Jacka Bauera v podaní Keifera Sutherlanda, ako prekazí viaceré teroristické plány vrátane pokusu o atentát na prezidenta, kybernetického útoku, termonukleárneho výbuchu a aj vládnu a korporátnu korupciu. (Disney+)

da-a

Man, damn, aneb každý máme svého Bauera, na kterého nedáme dopustit. Hrdinové, Ztraceni, Invaze, Alias, Útěk z vězení (a další), vy všichni jste skvělí, ale pro mě budete vždy až druzí. První místo totiž šetřím právě pro tento "realtimeový" seriál z prostředí protiteroristické jednotky, který v roce 2001 společně s Aliasem a Kriminálkou Las Vegas v podstatě stvořil novou seriálovou vlnu, vyznačující se výborným vizuálním zpracováním, profesionální zkušeností žánru a schopností pohrát si s divákem tak, že nemůže vstát a jít dál. A pro "24" to platí bezezbytku. Má toho tolik co nabídnout. Akci, drama, politický thriller, a hlavně v rámci žánru neuvěřitelně detailní reflexi současného světa, který může být terorismem (a nejen jím) naprosto rozvrácen a přeměnen. Nenechte se zmýlit, tenhle seriál pod povrchem skrývá mnohem víc než jen najít, zastřelit a zvítězit. To ovšem někdo, kdo uvidí pár nesouvisle jdoucích epizod, nemůže nikdy objevit. 24 funguje jako jednolitý celek, její svět je zkřiveným zrcadlem, ve kterém je hlavní hrdina mnohdy nemilosrdnější než jeho nepřátelé a kde i pro Američany posvátný patriotismus je interpretován ve zvráceném slova smyslu. Nechtějte po mě, abych se rýpal v časových nepřesnostech či občasných logických lapsech. Cesta je jen prostředkem k dosažení cíle. Každá jednotlivá série má u mě zaručených pět hvězd s tím, že se přeci jen jedna od druhé dosti liší, a proto budu přesnější: 1. SÉRIE: Toto bude nejdelší den mého života. První den je nejdecentnější inkarnací fenoménu 24. Tvůrci jednotilivé segmenty děje opravdu pojí přes reálný čas a tato série má tak "pouze" dva akční vrcholy, v prostřed a na konci. Vše mezi tím se soustředí na rozvinutí charakterů a moralních dilemat, která dosahují fatálních vyústění. 90 %. 2. SÉRIE: Někdy jsou muži, kteří nás zapřísáhle chrání, ti nejnebezpečnější. Druhý den je špička. To, co první série zasela, druhá, v základech ještě silnější, s potěšením sklidila. Z žánru dramatu jsme se přenesli do plnohodnotného politicky - akčního thrilleru schopného šponovat jednotlivé zápletky do neuvěřitelných výšin. Poselství o zneužití americké hysterie kolem terorismu funguje perfektně. 100 %. 3. SÉRIE: Tentokrát je teror nakažlivý. Tvůrci si v první půli pohráli s divákem i dějem a na první pohled stagnující série ihned dostává nový impuls. Atmosféra Nového Mexika parádní, ale pravé šoky jsou připraveny v polovině druhé, která je doslova nabita památnými scénami. Leč sem tam se vyskytnou i slabší místa, když to Stephen Saunders odmítne napoprvé zabalit a jede dál. Poslední 3 epizody mají však ukázkový drive. 90 %. 4: SÉRIE: Pokud si myslel, že teď už bude mít klid, smrtelně se mýlil. Čtvrtý den může mít podtitul: Next level. Tentokrát to není o složitých zápletkách, tato série má schopnost vymyslet, udeřit a pokračovat dál a plně si s tímto schématem vystačit. Spousta nápadů, Bauer jako Marwanova nemesis hatí druhdy dokonalé teroristické plány a vše kulminuje osudným útokem na čínský konzulát. Kromě příliš častých útěkú hlavního antagonisty jsem plně spokojen. 90 %. 5. SÉRIE: Pro svět je mrtvý. Zanedlouho se však stane nejhledanějším živým mužem. Čekalo se hodně, ale nikdo nemohl být připraven na nářež, kterým je pátý den. Jack se jakoby ve spirále setkává s čím dál tím silnějšími nepřáteli, životy nejdůležitějších postav jsou devastovány v jediném okamžiku a kdo se ve složitém ději jednou ztratí, už se veze. Společně s druhým dnem naprostý vrchol všeho, co "24" doposud nabídla. 100 %. 6. SÉRIE: Aby Amerika mohla přežít, Jack Bauer musí zemřít. Šestý den je relativní pojem. Na jedné straně snaha vrátit příběh zpět k poklidnějším kořenům, místo důrazu na teroristickou linii se zabývá psychologií postav a dvojsečností všech učiněných rozhodnutí. Na straně druhé velmi dobře balancovaná příběhová stavba, která má akce (krom prvních a posledních epizod) poskrovnu, ale je přesně tam, kde být má. Její hodnota v kontextu seriálu je spíše v návaznosti na předchozí série, kde se pohrávalo s klišé akčního žánru, zatímco zde se už dostalo i na svá vlastní. 90 %. 7. SÉRIE: Nový den. Nový počátek. Nový Bauer. Sedmá řada nabízí mírně přeexponovaný děj výměnou za hutnost, komplexnost, morální přesahy, uhrančivé záporáky, poutavé zvraty a promyšlené zápletky, jež krystalizují v téměř nezdolném tempu od svěžího začátku po příjemně atypický závěrečný díl. Navíc je to vše vyprávěno s takovou energií a vitalitou, že těžko uvěřit, že již sedmým dnem plujeme ve známých vodách. Nemocný Jack nikdy nebyl zdravější. 90 %. 8. SÉRIE: Hodiny od míru. Vteřiny do války. Závěrečný "nejdelší den" zdařile rozvrací řadu zavedených pravidel s cíleným postupem od čistokrevného dramatu k nekompromisní tříáčkové akci na pozadí tragédie konfliktu vyšší odpovědnosti a vnitřního svědomí, při němž žádná z postav nedosáhne po čem touží a stane na netušených pozicích - včetně Jacka Bauera. Dokonale tak definuje chaotičnost doby, která se každou vteřinou blíží tíživé bezradnosti a kde není radno věřit komukoli, kdo neříka "damn it". V ultimátní sezóně, kterou se 24ka více než důstojně loučí. 100%. Ps: Zmínil jsem se o tom, že Kiefer Sutherland je herecký génius? Tak tady to je. () (menej) (viac)

Infalín

Drze si dovolím tvrdit, že tohle je matka všech seriálů a otec napínavé podívané. Čtyřiadvacítka má bohužel tu smůlu, že ji jednou provždy poznamenala dryáčnická promo kampaň na Nově. Její scenáristé se postupně propracovali ke skvostným dramatickým zápletkách, ve kterých se jde z překvapení do překvapení. Tenhle seriál není zdaleka jen o síle a asertivních agentech, nese s sebou i spoustu emocí a poselství. Na samotném vrcholu se pak vyjímá statečný a neohrožený Jack Bauer, ze kterého ještě nevymlátili duši. 1. série: **** 2. série: ***** 3. série: ***** 4. série: ***** 5. série: ***** 6. série: **** 7. série: **** 8. série: ***** ()

georgiino

Kieferovi Jack Bauer sedí jak moucha na hovnu. Jeho charizma, drsňáckej hlas, badass ksicht a s ničím a s nikým se neseroucí jednání je fakt cool. Série seřazené podle oblíbenosti... 3 série, 1 série, 5 série, 2 série, 4 série, 7 série, 8 série, 6 série. ()

wesker

Celkem průměrná podívaná o nesmrtelném Josefovi z Ameriky. Politické intriky a teroristické hrozby spíše z říše pohádek. Seriál spíše pro průměrného diváka co moc nepřemýšlí na dlouhé zimní večery. ()

Rian_witcher

Hodnocení po všech sériích: originální, napínavé a hlavně drsné, jistě že kvalita má někdy klesající a jindy stoupající tendenci díky protahování na 24 dílů v každé sérii. Ale tvrdohlavé hledání pravdy s velkým počtem osobních obětí, to je prostě Jack Bauer a nikdo jiný. Zvraty působivé a ani politici a presidenti nesmí lidem lhát beztrestně... Tedy bohužel jen v USA :-) ()

dthwinter

Ukažte mi vydařenější seriál s podobnou tematikou (kromě snad nedávného Homeland) a možná, že to hodnocení o jednu hvězdu snížím. Real-time je velkým plus, třebaže není vždy uvěřitelným prvkem. O "nahoněné" situace není nouze, ale lze to scénáristům odpustit. Jak jinak byste chtěli zachovávat napětí po celých 24 dílů? Rozhodně nechybí akce a napětí. Dějová linka je u některých sérií poněkud slabší, ale o tom to přece není. Vyzdvihl bych druhou, čtvrtou, pátou a osmou sérii. Konec poslední série je opravdu jaksepatří. Celkem 90 % ()

forseti

Jojojo..výplach, výplach, výplach. Ale setsakramentsky pořádný :). No kua, kdo jiný zachránil tolikrát Ameriku před výbuchem atomovky (nejmíň 5x), zabránil vraždě prezidenta (tak 2x), rozdal si to s drogovými kartely, odvrátil útok biologickou zbraní a navíc postřílel tak 1000 teroristů a ještě navíc to všechno zvládl, když ho zrazovali kolegové, spolupracovníci umírali po tuctech, každý den ho čekal jiný operační tým, stal se závislým na drogách a superrychle se z toho dostal (protože ho opět potřeboval prezident, aby mu už zase zachránil tu jeho politickou pr*del), zamiloval se a oni ji vypláchli mozek, utekl od toho pryč, vrátil se, znovu se zamiloval (do někoho jiného) a oni ji zabili (sv*ně) a jako by to nestačilo, tak i to vedení mu házelo klacky pod nohy a co už je fakt úplně na po*rání i ten prezident ho zradil???!!! A k tomu všemu mu stačilo jenom 8 dní !!!!! :) (viděno 8 sérií po sobě) ()

Eeve

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov a jeden z mála, ktoré som vydržala pozerať až do konca. 1. séria - je trocha komornejšieho a uzavretejšieho rázu, zoznamujeme sa s hlavnými protagonistami, dá sa povedať, že je to taká skúšobná séria, hlavne zo scenáristickej stránky, kde-tu by trebalo čosi podoťahovať, zaujímavosťou je ale fakt, že už žiadna ďalšia séria nemala takýto...ani neviem aký feeling:) je to proste rozjezd do sveta 24 Hours - 3 hviezdičky 2. séria - tak tomuto sa už říká nářez :) séria ako má byť, akčná, nepredvídateľná, plná obratov že by sa vám oči skrížili, uvedomíte si, že Kim a problémy proste patria k sebe:), vynikajúco herecky obsadená, včetne malých roličiek, a napätie až do konca + vynikajúce finále. Čo viac si priať - 4,5 hviezdičky 3. séria - chvalabohu zostávame v rovnakom šialenom, prekombinovanom a akčne parádnom tempe, ako v dvojke. Opäť vedľajšie postavy skvele vybrané, akčné napätie nechýba, takisto ako časté prekvapenia v zápletkách deja. Hodnotím rovnako ako dvojku - 4,5 hviezdičky. 4. séria - na týchto sériach vo všeobecnosti milujem, že na začiatku začneme s jednou udalosťou, resp problémom, a kým dôjde séria na koniec, vyjde z toho niečo absolútne iné a neočakávané :) tak sa stalo aj vo štvrtej sérii, kde nechýbal ani jeden prvok jackbauerovskej šou, obľúbené staré aj veľmi dobré nové postavy. Celkový fíling mi ale nejako pokulháva po výbornej dvojke a trojke, bolo tu akosi viac hluchých a nudných miest. Hodnotím 4 hviezdičky. ()

Ervum

Inovativní myšlenka která provází celý seriál "Real time" je prostě dokonalá. Napětí,akce, skvělé herecké obsazení v hlavní roli Kiefer Sutherland. Neznám druhý stejný seriál, který by mně dokázal tak pohltit a vtáhnout do děje. Nejvíce jsem obdivoval, že jsem nikdy nevěděl dopředu co se stane, kdo přežije. Vybuchne atomovka, přežije prezident, umře herec co tam hrál několik serii a byl jeden z hlavních postav několik sezón, tohohle i více se dočkáte pokud tento už kultovní seriál nevynecháte. Za mně 100% (viděl jsem všech 8x24) a Kiefer Sutherland pokračuje ve své roli i v jiných filmech/seriálech a to je dokonalé v seriálu "Touch" taky nevypadl z role a tak muže závislost která začala pokračovat a můžu hltat nadále. Za to děkuji! ()

Scaevola

Hodnotit Jacka Bauera je jako poměřovat moderní svět. Americká nátura je nekompromisně liberární, z Východu jde strach a ti ve všemožných hávech by měli zlevnit ropu. A přece tu nalézám napětí, akci a touhu po řádu, který nám všem tak urputně chybí... Omlouvám se, nechal jsem se trochu unést, leč tohle všechno mi hlavou probíhá při každé minutě každého z osmi dní (z nichž ten první byl subjektivně nejnudnější a ten třetí snad nejlepší, ač vysoce cením i dvou tak často kritisovaných washingtonských řad). ()

Kenji

Hodnotil by som to po sériách. 1 séria - bavilo ma to asi 10 častí potom nuda. 2* 2 Séria - pár dielov strašná otrava. 1* 3 séria - lepšie ale tiež max. 2* 4 séria - niečo sa deje, tento seriál začal mať šťavu a Jack Bauer má štýl 5* 5 séria - Jack Bauer je ťahúňom seriálu, chcem byť ako on 5* 6 séria - Chvíľu mám pocit, že je to trochu o tom istom, no Jack Bauer sa po mučení Číňanov nepára s níčím 4* 7 séria - Znovu vysoká latka - rozhodujem sa či je väčší frajer Bauer alebo Bourne 5* :D 8 séria - posledná - miestami mám pocit že to scenáristi trochu silia, Jack je až zbytočne brutálny, no po poslednom pohľade do špionážneho satelitu berem do ruky google a zisťujem či je aj dalšia séria. Nie je. Som smutný. Ale viem, že Jack je niekde tam vonku a bdie :D ()

Legie

Hrdý agent který všechno vyřeší a občas musí překročit i zákon aby ubránil zemi a svět... Copak mi to připomíná... ()

v.indruchova

Už vím, proč jsem ten seriál nedokoukala, ano, díky první nejslabší řadě. Ale teď jsem tomu dala druhou šanci a jsem moc ráda. Sice nechápu, kde občas berou ty nesympatický herce, ale Jack to vždy zachrání. Je to násilné a nekompromisní, ale naštěstí tam není ta úplná syrovost dnešní doby. ()

bmx6

Pro mě zcela jeden z nejlepších i mých nejoblíbenějších seriálů.Tohle miluju.Kiefer Sutherland je můj velký oblíbenec,ale když jsem ho prvně spatřil ve 24,tak jsem jásal blahem.Jack Bauer se tak stal jednou z nejoblíbenějších seriálových postav.Seriál,který má spousty sérií,dílů,který mě jednou za čas pobaví,nekolikrát rozbrečí,tolik akce,zvratů,skvělých postav,spousty známých tváří,spousty výborných hereckých výkonů,moc dobré hudby,přiznávám,že někdy jsem také nevěřícně koukal,co to zas nevymysleli,ale když vás ten seriál baví,tak nějakou tu drobnost prominete.Za mě je to absolutní PECKA!! ()

Xylobalsam

Jednoznačně nejlepší akční seriál všech dob. Od první série je laťka nasazena hrozně vysoko a seriál ji neustále dokáže přeskakovat. Po trochu slabší 4.sérii teď jede pátá, která je zatím asi vůbec nejlepší, opravdu už nechybí vůbec nic. Klobouk dolu. ()

X_B_D

Seriál zajímavý, ale s přílišnou snahou o realistično, což šlo někdy docela těžkopádně a několika přestřelenými dějovými obraty. ()

xcomex

...tomuto jsem opravdu neprisel na chut...a misty by se dalo rici, ze mam i nekolik vyhrad, spise ale osobnich nez filmovych...cas od casu to pripomina cilenou propagacni akci s cilem ukazat, jak se amerika a v americe vyporadava s nevhodnymi zivly a ukazuje tak svetu, ze to dela dobre...podotykam, ze toto je silne ovlivneno mnou a taktez to v sobe zavrhuje i druhou serii tohoto serialu, ktery teda konkretne zda se mi jeste slbsi a to na ** ()

gabo

Veľmi príjemná akčno-thrillerovská náplň. Skvele to odsýpa, aj po niekoľkých sériách (napriek v podstate viacerým variáciám na to isté) to má "drajv" a zatiaľ som sa pri ňom ešte nikdy nenudil. Kvalitná réžia, výborní herci, jeden z naj seriálov. (pozn.: Otrasný marketing zo strany STV a absolútne nevyťaženie jeho potenciálu.) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (viac)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (viac)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (viac)