Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (viac)

Klasický televízny seriál v hlavnej úlohe s Jeremy Brettom, Davidom Burkom a Edwardom Hardwickom, je úspešnou adaptáciou pôvodných poviedok a noviel Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi. Sherlock Holmes a doktor John Watson riešia 36 rôznych prípadov ako napríklad aj prípad Škandálu v Čechách, Modrého drahokamu, Nezvestnej šľachtičnej i Záhady údolia Boscomb. (STV)

Recenzie používateľa Nut k tomuto seriálu (14)

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa (1984)

Dobrodružství SH je stopro nejlepší z celé série (btw český překlad odkazuje až na poslední řadu, tohle je 1.!), Jeremy Brett ve vrcholné formě a David Burke jako poněkud přitroublý, ale sympatický Watson. Pustit si Sherločka už patří k mému odpočinkovému rituálu a právě dvd s příběhy z první řady jsou nejohranější. ()

Škandál v Čechách (1984) (S01E01)

To je ale žena, jaká by z ní byla královna! Škoda, že není na mé úrovni.....Jak jsem poznal, je skutečně docela jiné úrovně než Vaše Veličenstvo!!!.........To nemá chybu. ()

Tancujúci muži (1984) (S01E02)

Jeden z nejlepších dílů, zajímavý příběh, Brett ve skvělé kondici, prostě supr. Vždycky mě rozesměje, jak ze sebe Watson dělá chytrolína potom, co mu Holmes všechno vysvětlí:) ()

Námorná zmluva (1984) (S01E03)

"Podezříváte někoho?...Podezřívám...sebe" ()

Osamelá cyklistka (1984) (S01E04)

Totální holmesolog (jako např. já) má tu výhodu (ano, výhodu), že dokonale zná každý příběh a může se tak soustředit na filmové zpracování, které s geniálním JB prostě nemá chybu. ()

Zhrbený muž (1984) (S01E05)

Ani mě nenapadá případ SH, který by byl ve své podstatě tragičtější. A Holmes se opět ukazuje jako gentleman se srdcem na pravém místě (to, že Sherlock nemá srdce, je nehorázná fáma!) ()

Škvrnitá páska (1984) (S01E06)

"Poskok Scotland Yardu" řeší další kuriózní případ. Báječné! ()

Modrý drahokam (1984) (S01E07)

Vánoce Sherlocka Holmese se vším, co k nim patří, s Watsonem, husou, ztraceným drahokamem a napraveným hříšníkem. ()

Krvavá bučina (1985) (S02E01)

"Vždycky, když se chcete hádat, tak kouříte tuto dýmku." Tak tomu říkám perfektní dedukce, Watsone:) ()

Grécky tlmočník (1985) (S02E02)

Mycroft je skvěle zahranej, lepšího herce vybrat nemohli, přesně takhle jsem si ho představovala! ()

Staviteľ z Norwoodu (1985) (S02E03)

Žeru ty momenty, kdy ze sebe Lestrade dělá vševěda a ponižuje Holmese a detektiv z něj pak tak dokonale nenuceně udělá debila:) a kór, když ho hraje Brett, tak to stojí za to ()

Domáci pacient (1985) (S02E04)

Skvělá ukázka Holmesova logického myšlení....a Brettova hereckého umění. ()

Spolok ryšavcov (1985) (S02E05)

Další perfektně zpracovaná detektivka dle A.C. Doyla. Spolek ryšavců jsem měla vždycky moc ráda, především díky dokonalé ukázce Holmesova dedukčního umění, vždy udivenému Watsonovi a poněkud natvrdlému klientovi. ()

Konečný problém (1985) (S02E06)

!SPOILER! Ne každý pád do Reichenbašských vodopádů musí znamenat smrt. Ještě štěstí, že se nechal Doyle ukecat k napsání dalších příběhů, jinak by tento díl asi nebyl moc oblíbený. ()