Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (viac)

Klasický televízny seriál v hlavnej úlohe s Jeremy Brettom, Davidom Burkom a Edwardom Hardwickom, je úspešnou adaptáciou pôvodných poviedok a noviel Sira Arthura Conana Doyla o Sherlockovi Holmesovi. Sherlock Holmes a doktor John Watson riešia 36 rôznych prípadov ako napríklad aj prípad Škandálu v Čechách, Modrého drahokamu, Nezvestnej šľachtičnej i Záhady údolia Boscomb. (STV)

Recenzie používateľa klúčik k tomuto seriálu (9)

Osamelá cyklistka (1984) (S01E04)

Osamelá cyklistka -  troška slabší diel  60%.. ()

Zhrbený muž (1984) (S01E05)

Mrzák -  je výborný príbeh.   Perfektná atmosféra.  Hodnotím  75%. ()

Škvrnitá páska (1984) (S01E06)

Strakatý pás  - pamätám sa keď som ako chlapec po prvý krát  čítal tento príbeh.  Dlho som musel na to myslieť.   V tomto seriálovom príbehu sa mi moc páčil výkon Jeremyho Kempa.  Hodnotím  80%. ()

Modrý drahokam (1984) (S01E07)

Tento príbeh mám rád.  Rád som ho čítal , rád som ho počúval ( V. Preiss, O.Brousek, V.Vojta ) a aj táto verzia sa mi páčila.  Hodnotím  75%.. ()

Krvavá bučina (1985) (S02E01)

Dom pri medenných bukoch -  výborný príbeh.  Skvelá atmosféra.  Hodnotím  75%. ()

Grécky tlmočník (1985) (S02E02)

Holmes -  Grécky  tlmočník ..    Zaujímavý príbeh.  Výborne spracovaný , napínavý..  Dávam  75%.. ()

Staviteľ z Norwoodu (1985) (S02E03)

Stavitel z Norwoodu -   solídny diel.  Dobre natočený , zaujímavý..  Hodnotím  75%. ()

Domáci pacient (1985) (S02E04)

Domáci  pacient  -   Začiatok dielu ako z hororu.  Tento diel je tiež spomienka na výborného herca Nicholasa  Claya.     Hodnotím  75%. ()

Konečný problém (1985) (S02E06)

Posledný prípad -  veľmi známi príbeh .  Pekne natočený , zaujímavý , naozaj dobrý diel.  Krásna príroda. Diel hodnotím  80%... ()