Červený trpaslík

• Veľká Británia Red Dwarf
Veľká Británia, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Tvorcovia:

Rob Grant, Doug Naylor

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Stuart6

Seriál všech seriálů, moje klasika (hlavně např. po odpolední směně). Pivko, Rimmer, Lister Kocour,Kryťák, Kočanská, nohy nahoře a vedle sebe nějakou pěknou Psirénu ..... pohodička :o) Všimli jste si, že jsou všude počítačové klávesnice ? Jak z mála udělat naprostou bombu. ()

ethel91

bez jediného zaváhání řadím právě Červeného Trpaslíka na úplný vrchol mezi veškerými seriály. je samozřejmé, že vkus ve vztahu k umění obecně (ať už k muzice či filmu) je čistě osobní, nicméně si doufám tvrdit, že kdo Trpaslíka opravdu zcela odsoudí, nemohl pohlížet na tuto skutečně kultovní záležitost objektivně. a kdo má alespoň malý smysl pro inteligentní humor, musí shledat na Red Dwarf alespoň malé pozitivum. stručně a jasně - výborné, výborné a ještě jednou výborné! humor - deset hvězdiček z pěti, vynikající herecké výkony, a jako jedna z mála zahraničních produkcí i se skutečně dobrým českým dabingem!...btw, Craig Charles a Martin Sobotka mají až neuvěřitelně podobný hlasy! :) ()

Czexx

"Připravte uzenáče, na snídani jsem zpátky." Červený trpaslík je legenda. Nejlepšími postavami ságy jsou pro mě rozhodně: Eso Rimmer a Dwayne Dibley. I když ty kulisy vypadají jak z pravěku, stále mají i po těch letech něco do sebe. Nemám co vytknout. Jo, a k dabingu - český dabing je velmi povedený. ()

Elvis1994

Serial ktery ovlinil moje chovaní a humor . Serial natolik brilanti ze clovek se na nej muze koukat porad dokola a dokola ze vas neomrzi. Vsem doporucuji protoze takovyhle serial uz dneska neni. Jeden z nejlepšich serialu vubec . ()

Bornd

Rozhodně nejlepší hraný seriál jaký jsem kdy viděl. Tenhle seriál jsem si prostě zamiloval a na každý díl se můžu dívat klidně stokrát a nepřestane mně bavit. Skvělé herecké výkony všech hlavních rolí. Nejlepší díly Fotostroj času, Trosečníci a Polymorf. Dávám 9/10 a to jen za 7 sérii ,která byla sice trochu slabší ,ale pořád skvělá. Jediné co mi seriál znechutilo byli poslední tři díly na které ani nemělo cenu se dívat. ()

Al Gajda

,, Zemřel tiše ve svém jeepu... ve spánku" Naprosto dokonale zvládnutá balance mezi debilitou a genialitou, s usměvnými triky 80. let. Originální a orgiálně podané. ()

icare

Tomuto fenoménu jsem prostě neporozuměla. Hlavní postavy jsou pro mě vzhledově i povahově odpudivé, vtípkům jsem se nezasmála snad ani jednou (a to mám britský humor docela ráda, např. „Jistě, pane ministře“ atd.) a po pár dílech jsem to s tímto seriálem vzdala. Na popud svého bratra jsem se začetla i do knížní podoby seriálu - ale zase žádný úspěch. Tajemství Červeného trpaslíka mi tak zůstává asi navždy zahaleno. ()

SNCF

Pokud zaujme, tak navždy. Neuvěřitelné spojení naprosto nesourodých charakterů ztracených ve vesmíru... Nasel by kdy někdo prostší zápletku? Ale překvapivě vše funguje a v každém dílu se divák baví... ()

Nixdorfie

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší sitcom, založený na konverzačním humoru. Přesně tak to mám ráda! Navíc s vynikajícím českým dabingem - to se jen tak nevidí! ()

R_Dwarf

Naprosto dokonalý seriál. Koukám se na něj pořád a do zblbnutí, nikdy si nenechám ujít jediný díl a možnost citovat nějakou tu hlášku.. "To je můj soukromý, osobní, soukromý deník plný mých osobních, soukromých, osobních věcí." ()

sokor3

Seriál patří mezi ty, které můžete shlédnout několikrát a přesto vás neomrzí. Skvěle ztvárněný příběh opravdu nemá chybu a vždy když se na něj koukám, tak se popapadám smíchy za břicho. ()

Kudykam

Král komediálních sitcomů, kterému prakticky není co vytknout. Suchý anglický humor, skvělé postavy, nezapomenutelné hlášky, narážky na Star Trek apod, k tomu český dabing, který je snad lepší než ten originální. Téměř každý večer si pouštím "Trpaslíka" před spaním, a díky tomu jsem schopen všechny díly téměř přepovídat zpaměti. S podobně postiženým kamarádem často vedeme konverzaci v hospodě pouze pomocí replik ze seriálu, díky čemuž si vyslechneme od spolusedících něco o bláznech a magorech. Troufnu si tvrdit, že komu se Red Dwarf nelíbí, ten ho prostě jen nepochopil. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019