Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

Stanix

Nevím co si mám o tomhle myslet ?! Snad slepá ulička tvůrcova, či pokus o co nejkontroverznější "půlsezónu"? Těžko říct, každopádně obdivuju, že to chlapi ještě po tolika letech zkusili. ()

ramislav

Konečně je to tady, Červený trpaslík je zpět se stejnými herci jako dříve! Co se týče vtipné stránky, musím říct, že jsem byl překvapeně nadšen. Kvalitní, inteligentní vtípky sem tam byly, ale už toho nebylo tolik, jako za "starých časů". Co se týče dějové stránky, byl jsem ještě více překvapeně nadšen, vůbec jsem nečekal konec 3. části, ***SPOILER***-_- ve které se vše vyjasnilo a vrátilo do starých kolejí. Pro fanoušky nostalgická vzpomínka. Zaslouženě 90%! ()

Křepi

Tak konečně je to tady! Od konce poslední epizody jsem se těšil na nějaké pokračování. Už jsem ztratil naději, ale nakonec nezklamali. A jak to dopadlo? Rozhodně trochu jinak, než jsem čekal. Seriál, herci i humor za těch 10 let zestárli. Jednotlivé díly jsou mnohem melancholičtější, vtípků ubylo. Možná jsem se tolik nesmál,ale na druhou stranu jsem si celý Návrat na Zem užil i z trochu jiného pohledu. Doufám, že bude ve vytváření dalších dílů pokračovat. A nakonec k dabingu . Angličtina je suprová, v Trpaslíkovi spousta vtipů vyzní jinak než česky, na druhou stranu já jsem vyrostl na českém dabingu a proto se na něj hrozně těším. ()

zly.dvojce

Pějme Haleluja. Trpaslík nám nadělil dárek, kterému můžeme koukat na zuby, ale bude bez kazu. -In my country, we have word for people like you. - In our country, we have several. S prvním výbuchem smíchu a slzičkami v očích jsem byl ujištěn, že tyto tři díly, jsou dělány opravdu s láskou a radostí ze strany tvůrců i herců. -She didnt see it coming, did she? I did. PS: Při hodnocení zohledňovat dabing může fakt jen idiot. ()

Quendi

Chviku jsem na to koukala dost divně, ale pak to zničehož nic byl zase starý dobrý trpaslík a já se parádně bavila. A tři díly mi rozhodně nestačí:) ()

hackstolle

Puvodni serie byly dokonale a tak precizne nadabovane, ze mne tyto dily s titulkami prijdou takove "jine". Ikdyz Zpatky na Zemi nedosahuje kvality puvodnich dilu, hodnotim bez vahani *****. Cerveny trpaslik ovlivnil a ovlivnuje cely muj zivot. A jinak tomu uz asi nikdy nebude. ()

Mes-siah

Je to niečo iné ako originalna séria. Ale herecké schopnosti sa diametrálne zlepšili. Hlavne v prípade Listra, ktorý 2x plakal. Z toho posledný krát, to bolo režijne výborne spracované. Niesom zvyknutý na takéto zábery od červeného trpaslíka, ale toto sa mi páčilo. Škoda absencie húmoru. Ale ako skalný fanúšik to zožeriem aj s chlpami. ()

boombang

Celkově nic moc, spíše zklamání a průměrnost sama, ale z nostalgie po původním seriálu a také za skvělou scénu s psacím strojem jednu hvězdičku přidávám. Herci pekelně zestárli, tj. je to na nich vidět, ale dá se na to zvyknout a nevnímat to. Ovšem - jestli toto mělo někdy vzniknout, tak k tomu mělo dojít radši už před deseti lety. ()

JackO.

Já, jako fanoušek tohoto kultovního seriálu, jsem byl nadšen, když jsem se dozvěděl, že se natáčí nové díly a s napětím čekal, až se ke mě dostanou a mohl nostalgicky zavzpomínat, mno stalo se tak a můžu říci, že jsem očekával trochu něco jiného, má na to vliv i to, že jsem to viděl v originále, což je pro mě naprostý nezvyk a scény mi nepřišli tak vtipné, takže své hodnocení upravím, až se podívám na dabovanou verzi. ()

Aildrin

Efekt téhle melancholické jízdy ještě posílila absence smíchu z obecenstva. Ono celkově bylo málo čemu se smát a nebýt natočena další řada, zůstalo by Back to Earth jen smutným mementem původních sérií. ()

maoc

Je to jiné. Devátá série se v celé trpasličí tvorbě, a píšu to v roce 2022, dost vymyká. Nejsou to sitcomové střípky. Operuje s kompaktním příběhem, který je vyklenut a uzavřen. První shlédnutí, když to bylo čerstvé, se mi moc nelíbilo. Ale další v pozdějším věku jsem si užil už mnohem víc. Pro českého diváka má série plus i minus. V ČR je Blade Runner myslím dost oblíben, takže plus. Ti, co ho nemají rádi, mají smůlu. Minus je, že většině mimobritských diváků nic neříká britská obdoba Ulice, na kterou je navázána jedna pasáž, takže pro ně ztrácí kouzlo, vtipnost, cokoliv. ()