Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa sirien k tomuto seriálu (176)

Minuta před půlnocí (1999) (S05E22) odpad!

kdybych to proklikal jen o málo rychlejc ani nevim o čem to je. Škoda, že sem to neudělal. ()

Relativita (1999) (S05E23)

Jeden z dílů, jehož YouTube klipové sestřihy působí značně líp, než díl samotný. Efektivně trvá třetinu času, než se vůbec rozjede, následně další třetinu se řešej zbytečný nesmysly, co nic neříkaj, protože už všechno víme a který nemaj žádnej dopad a nejsou nijak zajímavý a celá zábavná akce je až v poslední třetině, která to zachraňuje. Mohla to bejt velmi silná 4*, nakonec to sotva vydrápe 3*. Dva zajímavé postřehy: 1) fragmenty zdánlivě konzistentní logiky se kterou pracuje posádka Relativity tvoří úspěšnou iluzi zakrývající logické paradoxy vlastní cestování v čase a 2) 7/9 v uniformě vypadá pořád dost sexy, zato značně míň lacině. ()

Bomba (1999) (S05E24)

To repetetivní řvaní bylo po chvíli už dost monotónně otravný. Jinak to je dost copy-pasta s02e17 Dreadnoughtu, kterej byl ale vlastně udělanej tak nějak líp - bez cucprst problémů na všechna řešení, kolovrátkovejch dialogů, s uvěřitelnějšíma sázkama, smysluplnější úrovní AI... ironie je že ten díl centruje Picarda jako herce, ale vlastně mu nedává nijak moc na hraní. ()

Equinox, část první (1999) (S05E25)

Překvapivě dobrý zpracování velmi dobrýho námětu. Přemýšlím, co tomu chybí že nemám "pětihvězdičkovej" pocit - možná vic prokreslení stavu Equinoxí posádky a jejího rozpoložení při setkání s Voyagerem? Nebo nějaká sebereflexivní polemika při té příležitosti, popř. víc detailu na to jak se Starfleet kapitán propadne takhle hluboko? Trochu víc hloubky u těch postav? Nevim - nějaká jiskra navíc tomu pro mě prostě chybí. Ale i tak je to fakt dobrej díl. ()

Série 6 (1999) (S06)

V podstatě totéž co s05 - průměr 1,80 (proti 1,84), 7 odpadů (proti 5), 3x4* a jedna slabá 5* (proti 5x4*)... místy bolestivě skřípe kontinuita a vrátí se shit toho jak "Voyager někdo doletěl" nebo "Voyager má okolo pověst" - neni to tak děsivý jako v s01-04, ale. Celkově to osciluje mezi utrpenim a nudnou šedí, pořád se to neodvažuje do žádnýho zajímavýho nápadu nebo konceptu, postavy pořád stojej na místě, vztahy sou už vyčerpaný tak moc že tam skoro ani nejsou (ani statický) a pokud se někde objeví dobrej nápad nebo zápletka, tak sou tradičně promarněný, nevyužitý nebo nedotažený. Musim říct, že DS9 jakkoliv je špatnej a jeho závěr příšernej u mě vzbuzoval nějaké emoce, byť třeba vztek nebo smutek nad promarněností - Voyager je... nezajímavej a sérii od série nudnější, nebejt to posledních pár desítek dílů co mi zbejvá k doukání celýho klasickýho Star treku, tak se na to vybodnu. ()

Equinox, část druhá (1999) (S06E01)

WOW - Janeway se poprvé chová jako skutečná a dobrá velitelka! Cool. Škoda, že jí to skoro určitě nevydrží. Bohužel, ten ničim nepředeslanej morální obrat od kapitána Ramsaye to dost kazil. Jinak to je výbornej akční díl. ()

Pud sebezáchovy (1999) (S06E02)

Bez vysvětlení toho, co drží Kolektiv pohromadě - dobrovolně nebo násilně - všem těmhle zápletkám něco chybí. A, popravdě, i Borgům jako takovejm. Zvlášť od doby, co někdo vymyslel tu zhovadilou královnu. Jinak je to ale super námět, škoda, že mu chybí ten potřebnej kontext. ()

Bárka mrtvých (1999) (S06E03) odpad!

Jeden z TĚCH dílů. Kde má postava WTF halušky (s volitelně přidaným nádechem náboženskýho bullshitu) a ve vizích prozkoumává svůj kulturní odkaz, aby se navzdory jeho debilitě obohatila jeho přijetím. Btw. repetetivnost B'Elanninejch dílů co jí nechávaj už šest sérií přešlapovat na místě a kolovrátkovat pořád totéž je už taky krajně otravná. ()

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04) odpad!

Nápad to byl fakt dobrej. Škoda že se topil v trapnosti (a lacinosti s nahou 7/9 k tomu) ()

Alice (1999) (S06E05)

Předvídatelný... a rozředěně rozvleklý. Ta zápletka je taková klasika, ale zpracování je až moc tuctově prázdný. ()

Hádanky (1999) (S06E06) odpad!

Když se v první vteřině ozve Neelix: "Ambasador's log, stardate...", -1* letí ihned dolu a člověk jen přemejšlí, jestli to bude sračka nebo strašná sračka. ... hmh. Tak díky dobrý background zápletce to je jen sračka, což je škoda, protože to kurví tu jinak dobrou zápletku (která by navíc mohla bejt i fun take na konspirační UFO teoretiky - nebo dobrej horor nebo špionážní drama...). Tuvok tu je degradovanej na level že to už v ničem neni původní postava, ale v podstatě nová osobnost, takže ani to nemá zajímavost. ()

Dračí zuby (1999) (S06E07)

Mizerná kapitánka Janeway si zas jednou seděla na vedení. Stejně jako scénáristi - "co bych teď dala za betazoida" - naposled co sem slyšel byli na palubě jenom tři. "Máme 900 let zastaralou technologii" - oproti komu? "Jsem 900 let pozadu" - jasně, to je ten největší problém při práci s emzáckou technologií co vidim poprvé v životě. Záznamy z doby před 900 lety mají Borgové degradované - u-hm, tak určitě.  Plus celý to je jak naprosto průhledný tak nudně předvídatelný. Vizuálně a akčně to je udělaný dobře a nějak to drží pohromadě, takže to sou silný 2*, ale nic víc (chvíli sem váhal nad 3*, pak mi došlo že to neni kvalitou dílu ale tim že mi shitovost Voyageru obecně podrejvá standardy). ()

Malý krok (1999) (S06E08)

Hmh. Asi mě ten americkej patos nějak nebere. Epizoda ok, z konceptu tý anomálie šlo určitě vytěžit mnohem zajímavější díl. Neustálá snaha do Voyageru roubovat kusy Země a Alpha kvadrantu dost kazí celkovej feeling toho seriálu - ale příležitost k "jsme někde úplně jinde kde to je fakt cizí" už byla promarněná dávno, takže to je asi jedno. A odignorování Checkotayova veliteslkýho failu je dost nespravedlnost seriálu k chudáku Parisovi. ()

Spiknutí na Voyageru (1999) (S06E09)

Nápad hezkej, ale to by to konspirační blábolení muselo znít aspoň trochu uvěřitelně (a závěr by nesměl bejt tak laciná tuctovka). A ten díl by se tomu musel věnovat místo toho aby ho byla půlka zabitá blbostma. ()

Projekt Pathfinder (1999) (S06E10)

Tohle je hrozně zlej díl - v jedinym momentě připomene, jak vedlejší postava v TNG prošla v pár dílech hlubší, rozsáhlejší a zajímavější vývoj, než kdokoliv na Voyageru za pět a půl série - co víc, jak se k tomu vyjma Sedmý nikdo ani neblíží. Ano, je příjemné strávit díl se starými známými postavami, ano, je to dobrej díl na silný 4* - ale bohužel to v důsledku působí mnohem víc jako injectnutej díl TNG než jako díl Voyageru nebo jako cross-over (o kterej se to ne moc úspěšně snaží skrz holodeck) a tvůrci víc připomínají o kolik horší Voyager je, než co jinýho (podobně jako v závěrečnym dílu ENT). Btw. tu je rozbitá kontinuita, Voyager v minulym díle udělal neplánovanej skok o 200 světelných let, takže hodně štěstí s jeho hledánim v delta kvadrantu. ()

Přístav v bouři (2000) (S06E11) odpad!

Nope. Kompletní ztráta času "filler" naprosto o ničem (kromě na holomachra samoúčelně nadržený Janeway). ()

V jediném okamžiku (2000) (S06E12)

Tohle byl jeden z těch dílů, kde je Star trek skutečné SF a předkládá povídku s cool námětem a zajímavým provedením. Ten díl neni perfektní (kdykoliv mohli komunikovat přes Doktora, závěrečný drama je laciný a špatně udělaný, Doktorova návštěva mohla být trochu rozvedenější, to potkávání časových zón lehce WTF...), ale má to něco navíc, co dělá Star trek něčím speciálním (...a čeho má Voyager jinak bohužel zoufale málo). Téma epizody později zrecykloval a v mnohém vybrousil The Orville s01e12 Mad Idoltary. ()

Virtuoso (2000) (S06E13) odpad!

Nesmyslnost a nekonzistence Doktora tu je vytočená přes konec ciferníku, stranou Doktora je epizoda totálně o ničem, resp. se snaží bejt trapně vtipná, ale vlastně neni ani vtipná, zato je narvaná otravnejma emzákama co nevim jestli sou příšernějc napsaný nebo zahraný a co by byli totální cringe i v TOSce. ()

Památník (2000) (S06E14)

Hodně zoufalá 1* - možná by to fungovalo líp (aspoň trochu), kdyby název dílu nevyspoiloval úplně všechno hned z kraje. I tak ale - ta background story byla naprosto nezajímavej bullshit, ten patos v závěru dost křeč - nápad tam byl, ale zpracování je tristní (resp. ještě tristnější, než je u Voyageru zvykem). (btw. s03e06 Remember má podobnej nápad a i když sama nezáří, tak jako proti tomuhle...) ()

Tsunkatse (2000) (S06E15) odpad!

Jedna z těch tuctovejch recyklačních zápletek co je vždycky lepší nepoužít. Totálně předvídatelná, totálně nenápaditě nudná a ničim nezajímavá. Třetí díl v řadě kde mezi odpadem a 1* rozhoduju hodem mince. ()