Voyager je vtažen do magnetického pole právě vyvíjející se planety. Magnetické pole loď uvězní, a tak je posádka Voyageru svědkem vývoje jedné civilizace. Žádný pokus o vyproštění nevyjde. Doctor je tak poslán na průzkum planety. Jenže čas ubíhá na planetě jinak... (Varan)

DocBrown

Dle IMDB nejlepší epizoda a pro mě jedna z těch nejpamátnějších z prvního sledování. Ačkoli rozdíl plynutí času byl ve Star Treku už dvakrát, ten vliv Voyageru na vývoj celé civilizace je hodně originální a zajímavý. Škoda omezeného rozpočtu, tohle by vydalo na celý film. Ačkoli je tam několik chyb a Naomi a politická korektnost začínají být už hodně otravné, i tak musím dát za nápad plný počet. ()

RedRose

Přesně jak napsal DocBrown. Tuhle epizodu si pamatuju jako jednu z nejjasnějších! Skvěle napsaná i zahraná, do jisté míry i originální a celkově to mohl být spíše dvoudíl, materiálu by se našlo dost. Špičková epizoda! ()

sirien

Tohle byl jeden z těch dílů, kde je Star trek skutečné SF a předkládá povídku s cool námětem a zajímavým provedením. Ten díl neni perfektní (kdykoliv mohli komunikovat přes Doktora, závěrečný drama je laciný a špatně udělaný, Doktorova návštěva mohla být trochu rozvedenější, to potkávání časových zón lehce WTF...), ale má to něco navíc, co dělá Star trek něčím speciálním (...a čeho má Voyager jinak bohužel zoufale málo). Téma epizody později zrecykloval a v mnohém vybrousil The Orville s01e12 Mad Idoltary. ()

noriaki

Ne že bych tuhle epizodu považoval za nějak zásadní pro vývoj postav či seriálu, ale ani já nemůžu popřít její kvality. Souhlasím s tím, že se měl děj roztáhnout na dvojdíl, protože příběh překotně se rozvíjející civilizace by si zasloužil víc prostoru. ()