Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa noriaki k tomuto seriálu (169)

Pud sebezáchovy (1999) (S06E02)

Královna tvrdila, že Sedmá je jediný Borg který se kdy osvobodil od Společenstva. Od téhle epizody dál budou přibývat jeden za druhým. Scéna u táboráku s vypsychlou Sedmou a vzpomínajícími drony je perfektní. ()

Bárka mrtvých (1999) (S06E03)

Chtělo by to trochu tolerance, hoši. Klingoni mají zajímavé náboženství, které skýtá spoustu námětů na dobré příběhy. Tenhle se dá brát mysticky, nebo psychologicky. Já si s dovolením vyberu první variantu. ()

Břídil, tenor, doktor, špeh (1999) (S06E04)

Tahle epizoda snad ani nešla vyplepšit. V češtině je kupodivu ještě vtipnější než v angličtině. Chce to víc Doktora. ()

Alice (1999) (S06E05)

The hearts of men are easily corrupted. And Alice has a will of her own. Psychoidní, téměř hororová epizoda s děsivou Claire Rankin. Škoda že jsme se nedozvěděli, co je zač ta částicová fontána. ()

Hádanky (1999) (S06E06)

Tyhle díly s Vulkáncema kteří najednou začnou projevovat emoce kvůli úrazu, útoku, nehodě, nebo nemoci jsou tak strašně na jedno brdo. Za celou dobu franžízy se mi líbily jen dva. Spocků pon farr a Sarekovo splynutí mysli s Picardem. ()

Dračí zuby (1999) (S06E07)

Škoda že scenáristé neměli nápad s Vaadwaury trochu dřív. Mohli nahradit Kazony jako hlavní protivníky Voyageru během prvních dvou sezón. Jsou rozhodně víc Klingoni než ta omezená rasa s ukradenými loděmi a palčivým pocitem ublíženosti. ()

Malý krok (1999) (S06E08)

Odvážně se vydáváme tam, kde už před námi byli úplně všichni, díl 7. Ale jo, zápletka je fajn, lekce z historie taky. Upřímně řečeno, kdyby něco takového občas létalo Sluneční soustavou, tak byl vesmír mnohem zajímavějším místem než už je. ()

Spiknutí na Voyageru (1999) (S06E09)

Šlo to ještě víc vyhrotit a posádku rozdělit do dvou stihomanem nasáklých skupin, ale díky i za tohle. Slzopudný konec ovšem z hodnocení umazal hvězdičku. ()

Projekt Pathfinder (1999) (S06E10)

Reginald Barclay nebude nikdy normální. Ne že bych mu to vyčítal. Pathfinder je výborná epizoda, otevírající nové možnosti ve vyprávění příběhu ztracené - a znovu nalezené posádky. ()

Přístav v bouři (2000) (S06E11)

První epizoda o Fair Havenu je ještě fajn. Škoda že se v námětu scenáristé dál nimrali, až z něho udělali břečku. Nemůžu si pomoct, ale Michael Sullivan byl větší sympaťák v původní neotesané verzi. V té nové je to zaměnitelný umělý panák. ()

V jediném okamžiku (2000) (S06E12)

Ne že bych tuhle epizodu považoval za nějak zásadní pro vývoj postav či seriálu, ale ani já nemůžu popřít její kvality. Souhlasím s tím, že se měl děj roztáhnout na dvojdíl, protože příběh překotně se rozvíjející civilizace by si zasloužil víc prostoru. ()

Virtuoso (2000) (S06E13)

Ta rasa pidižvíků je tak otravná a samolibá, že si Doktora zaslouží. Robert Picardo ovšem svou postavu jedoucí na egotripu zahrál s takovou bravurou, že je i tak sympaťák. Á propos, Doktorův program očividně zkopírovat nejde. Kdyby to šlo, tak by si dávno vytvořili zdravotnický personál, a Tom Paris by nemusel otročit na ošetřovně. ()

Památník (2000) (S06E14)

Skvělý námět se slabším zpracováním, jak je pro Voyager typické. Jen nechápu ono trauma. V momentě kdy bylo jasné o co jde, tak z nich musí všechno spadnout, ne? ()

Tsunkatse (2000) (S06E15)

Recyklace herců z DS9 a role Rocka je opravdu to jediné zajímavé na celé epizodě. Dwayne Johnson stále ještě čekal na svou první filmovou roli, ale i v téhle maličké seriálové zanechal dobrý dojem. ()

Společenstvo (2000) (S06E16)

Představují se další (budoucí) členové posádky Voyageru. Nezájem Borgu o ztracené plavidlo je až zarážející. Minimálně by měli zachránit důležitou technologii. ()

Duchové (2000) (S06E17)

Oceňuju alespoň nějaký pokus o invenci, jenže ani tak se epizoda nevyhla klasickým "simulátorovým" klišé. Neříkejte mi, že se program nedá jednoduše vypnout kdyby strojovna přerušila zdroj energie. Ten je vůbec podivný. V některých epizodách není kompatibilní s ostatními systémy Voyageru, v jiných zase ano. Chtělo by to víc kontinuity. ()

Prach jsi a v prach se obrátíš (2000) (S06E18)

Fascinuje mě jak ostatní rasy cestují po vesmíru jedna radost, když Voyager se na každý světelný rok tak nadře. Dožene je obchodník s talaxianským kořením, divná rasa uctívající plazmatické bytosti i mrtvá členka posádky - to jenom abych zmínil případy z aktuální sezóny. Zápletka je celkově nic moc. Změny v biologii jsou jedna věc, ale osobnost jiná. Sedmá se osvobodila z větší hrůzy a nekleje borgsky. ()

Dětská hra (2000) (S06E19)

Mám rád epizody předestírající morální dilemata. Tahle to sice udělala jen tak mimochodem, ale protože VOY je na tyhle náměty skoupý, tak jsem si ho tam rád našel. Vývoj Sedmé mi dělá radost. ()

Dobrá pastýřka (2000) (S06E20)

Líbil se mi "průlet" lodí, koncept i ponaučení. Jen kdyby ten děj dával alespoň trochu smysl. Alespoň se část ztracené trojice časem vrátila v dalších epizodách, takže se dá říci, že se mise povedla. ()

Žij rychle a blaze (2000) (S06E21)

Zajímalo by mě, kolik takových partiček se na Voyageru zdatně přiživuje. On si o to totiž přímo říká. ()