Star Trek: Vesmírná loď Voyager

USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (viac)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (130)

Spojenectví (1996) (S02E14)

It's a trap! Jak zničit potencionálně dobrou epizodu nesmyslnými chybami. To ještě některým Makistům nedošlo, že Seska byla kardassianský zvěd (jejich úhlavní nepřítel)? Jak se tam ta loď na konci nepozorovaně dostala, aniž by si toho všiml jak Voager tak Kazoni? A ta zbraň kterou stříleli, to byl nějaký lehký kulomet? Přemýšlení tak bolí. ()

Překročit práh (1996) (S02E15) odpad!

V TOS, TAS i TNG vesele lítali přes warp 10 a tady si vymyslí takovou kravinu. Odmítám tohle počítat do kanonu. Kdyby to nazvali třeba ... absurdní rychlostí, aspoň by se tomu dalo zasmát. A to je teprve začátek jedné z nejhorších epizod celého Star Treku (nenapadá mě teď žádná horší), úplné popření evoluce. Seznam blbostí by vydal na hodně dlouhý list a za to mi můj čas nestojí ## Dodatek: epizody z Holoirska byly snad ještě horší. ()

Splynutí mysli (1996) (S02E16)

Nejen výborný Brad Dourif, ale i Tuvok, tohle je asi jeho nejlepší epizoda. Komorní, ale velice působivé. Jen vůbec nechápu, proč tam nacpali tu vatu s kulečníkem v simulátoru. (z odpadu do 5* během jedné epizody) ()

Démon (1996) (S02E17)

Nejen Kirk umí ukecat počítač, i když ten by to asi zvládl rychleji než B'Ellana ()

Přání smrti (1996) (S02E18)

Oh, well, I guess that's what we get for having a woman in the Captain's seat. S Q byla doposud vždy sranda a tohle je asi nejvtipnější díl Voyageru, tedy aspoň první polovina. V té druhé už začíná pomalu docházet, že námět, tedy že by Q nechal o osudu rozhodovat kapitánku, není až taková bomba. ()

Známky života (1996) (S02E19)

Už chybělo jen to Háčko na čele do úplného kopírování RD ()

Siamská dvojčata (1996) (S02E21)

Dobrý námět, škoda, že je půlku stráví technoblábolením. Kima si mohli nechat, a poslat třeba druhou B'Ellanu ()

Nevinnost (1996) (S02E22)

Pultanela patří do pohádek a ne do Star Treku. Tam se aspoň snažili chovat jako dospělí. Druhá hvězda horko těžko jen za doktora. ()

Strach (1996) (S02E23)

Dal bych býval plný počet, ale to řešení bylo hodně naivní. U Doktora poznal hned, že to není normální člověk. ()

Tuvix (1996) (S02E24)

Měli ho tak nechat, pro seriál by to bylo jedině dobře. A nebo aspoň Neelixe skřížit s tím kulečníkovým stolem. ()

Rozhodnutí (1996) (S02E25)

Kdyby je Tuvok načapal společně v posteli, tak bych hvězdičku přidal. Ale né, oni radši stráví polovinu dílu kecáním. ()

Série 3 (1996) (S03)

Při mém prvním sledování jsem už třetí nevydržel a na čas přestal. To byla ale chyba, protože závěr třetí série je velmi dobrý. ()

Základy, část druhá (1996) (S03E01)

Seska ani Culluh nejsou schopní poznat, že otec dítěte je úplně jiný druh z jiného kvadrantu galaxie. A to umí lítat vesmírem. ()

Vzpomínka (1996) (S03E02)

Roku 1996 oslavil Star Trek své 30. výročí. Na počest všechny tři následující posádky natočili něco "extra". Seriál TNG už skončil, takže natočili s Picardovou posádkou The First Contact, jakýsi prequel TOSky. DS9 natočili famózní díl Trials and Tribble-ations, kde se nakvartýrovali přímo do původních scén. VOY natočil tuhle vložku do The Undiscovered Country, ale ačkoli scény se Sulu na Excelsioru působí nostalgicky, celý děj epizody působí vyloženě účelově. Tuvokovi to vytahování jak je všechny znal nežeru, v tom původním filmu na Excelsioru prostě nebyl (naproti tomu byl Russ hned v následujícím filmu se Scottym). Sakra, a loni to bylo už 50 let. ()

Skluzavka (1996) (S03E03)

Don McManus herecky hodně převyšuje všechny ostatní. Chtěl jsem dát tři, ale ten konec byl hodně odfláknutý, vše zachraňuje magický střih. ()

Roj (1996) (S03E04)

Lahodná italština ve Star Treku Piu cretino non esiste, lmbecille! Zase epizoda, která stojí pouze na Doktorovi, a je to skutečně jeho (Picardův) zpěv. Tu patnáctiměsíční zajíždku (když je to zkratkou několik hodin až dnů) bych chtěl teda v 3D vesmíru vidět. ()

Nepoctivé zisky (1996) (S03E05)

Příjemné zpestření Voyageru Ferengy, bohužel tady jsou schopní scénáristi zpackat cokoli. Ačkoli to prvně vypadalo, že ti dva jsou úplně vygumovaní a předají svůj zisk prvnímu kdo přijde. Nakonec dostanou rozum, co už se ale nedá říct o Janeway, kterou by měla správně rozzuřená posádka dát na tu hranici místo Ferengů. Chápu, že ta epizoda vzhledem k seriálu musela skončit tak jak skončila, ale jak to scenáristi vymysleli (nebo spíše nevymysleli) byla fakt hrůza. Ve Voyageru ne poprvé. ()

Konec budoucnosti, část první (1996) (S03E08)

Slušný remake čtvrtého filmu. A také dost vtipný. Podobnost trojce Tuvok-Paris-domorodkyně s tou z filmu je zcela evidentní. Stejně jako podoba Braxtona s Emmetem Brownem. ()

Konec budoucnosti, část druhá (1996) (S03E09)

Druhá část už je vtipná spíš jen kvůli Doktorovi. Ten výmysl že za rozvojem elektroniky může Starling si mohli odpustit, to by bývalo změnilo časovou osu. ()