Padouch odhalen. Loď z 29. století má počítačový magnát Henry Starling. S tím, co mají, ho musí zastavit. Jenže s jeho mozkem to nebude jen tak... (Varan)

noriaki

Vždy mi přišlo, že je Henry Starling sociopat. Bez mrknutí oka vraždí, mučí, terorizuje. Nezná soucit a nechápe altruismus. Ale dal Doktorovi holoemitor, takže se dá říci, že i taková lidská špína může výjimečně udělat něco dobrého. ()

sirien

hmh. Půlka dílu je natahovací samoúčelná odbočka (u dvoudílu - ok...), záporák je tuctovej kapitalistickej mega-egocentrik č. 237 bez jakékoliv invence, jeho ne/ovládnutí techu z 29. století je totálně random, zacházení s techem taky (stáhnu si program doktora... ale musim ho vyslíchat pro informace protože si to nemůžu přečíst v jeho vnitřní databázi? Uh-hm), konec a rozřešení sou totálně odfláklý, má to naprosto nezajímavý sázky (zemře B'Elanna a Checkotay? jaké hrozné napětí!), zvraty cucaný z prstu (bondovskej satelit, yay!). naprosto žádnou pointu nebo sdělení - a doktor dostane přenosnej holo-emitor kterej totálně zboří předchozí snahu několika postav a sebere jim tim všechen kredit a spotlight, super. Jako na 2* se to nějak vyškrábe, ale dost slabě. ()

RedRose

Je tady trochu chyb, jako že Starling dal světu technologie (chudáci Gates a Jobs) a když říkal, že z té lodi už nejde nic vytřískat, to byla taky dobrá hloupost. Doctor je tady naprosto skvělý, konečně má svůj osobní emitor, se kterým ještě bude legrace. Celkově hodně povedený dvoudíl! ()