Cestou na novou stanici je Enterprise postavena před soud za zločiny lidstva. (SkyShowtime)

filmmovier

Přiznám se hned. Seriál, naprostá klasika sci - fi žánru, který se postupně zlepšoval, mám hodně rád. Více v mém komentáři k seriálu. Vraťme se k pilotu. Tenhle pilot je sice zajímavý dost, ale dalším dílům se nevyrovná. Nabídne sice hodně dobrých akčních momentů a seznámí nás s celou posádkou, ale na druhou stranu tam je i dost míst slabých. Takže celkově dost průměr. Ale jako pilot je to fakt dost pěkné. ()

T-pack

Pilot tohodle pokračovatele legendárního Star Treku byl děsně slabý. Kdybych nevěděl, co má Star Trek za status, určitě bych se do něj po tomhle dvojdíle nikdy nepustil. Q, byť má charisma, je nepřesvědčivý padouch a kdyby chodil se mnou na školu, určitě bych ho musel šikanovat. Soud za zločiny lidstva je absurdní a posádky vybruslení z něj o nic lepší. Na kostýmy a celkový vzhled už si ani stěžovat nemůžu, protože u Star Treku nikdy nestály za mnoho. Jinak je Encounter at Farpoint klasickým příkladem podprůměrné epizody tohoto, místy dost dobrého, seriálu. ()

-ELFKA-

Veľmi obstojný začiatok, na ktorý nadväzuje snáď najlepší Star Trek. Dej by však stačil na klasickú epizódu, preto je stopáž priam vražedná.. Treba to prekusnuť. ()

Melios

Po ôsmych rokoch som si znovu rozpozeral Star Trek: Next Gen a je to presne také skvelé ako si pamätám. Originál nech sa ide strčiť so svojím Kirkom a Spockom! Ja mám lepšiu náhradu - Jeana Picarda v podaní Patricka Stewarta! Na pilotnú epizódu dosť veľkolepé. A taktiež efekty vyzerajú lepšie než som si ako decko pamätal :D ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to jednoducho medzi moje naj seriály a tým je povedané všetko... ()

DocBrown

Pilot k novému Star Treku, v době kdy byla po čtvrtém filmu Kirkova posádka na vrcholu. Na první pohled plně pod taktovkou Gena Roddenberryho. Ačkoli se posádka změnila jak nejvíc to šlo, základní schéma epizody se stále hodně podobá TOS, stejně jako papundeklové kulisy a pípavé zvuky, doplněné nekvalitními syntetizátory. Pokrok ale přece jen přinesl design lodí vytvořený počítačem. Minisukně se ještě podařilo udržet, ovšem pouze za cenu toho, že se v nich museli objevit i muži. Troi jí asi nemůže mít kratší a v posledním záběru se v ní mihne i Tasha, obě ale naposledy. V budoucnosti sice Troi zakryje spodek, ale odkryje vršek. Samozřejmě nemohl chybět nějaký cross-over s TOS, o který se postaral McCoy. Pilot samozřejmě představuje i spoustu novinek - Q, Betazoidy, zmínka o Ferengi, kteří měli být prvně hlavními nepřáteli Federace. A také simulátor, který se vlastně už objevil v TAS. Bohužel né všechny novinky jsou pozitivní. Kapitánu Picardovi šoupli na loď děti a nejen on z toho nemá vůbec radost. Střetnutí na Farpointu je jen takový můstek mezi TOS a TNG, který se postupně začne ubírat svojí vlastní cestou. ()

Paity

Na mě málo akce. Tak bych to shrnul. Asi se tady většině lidí líbí, když je to jen filosofování u "soudu", ale mě tohle tedy nestačí. Představuju si něco o hodně údernějšího, než takovéhle hledání pravdy... ()

derryl

Nová generace = výborná generace. Nová vesmírná loď USS Enterprise a nový kapitán Picard. Všichni mladí, Date na začátku své pouti "být člověkem" a objevování neprobádaných "koutů" vesmíru znovu startuje... ()

kwoky

Spoiler alert. Vynikající začátek. V průběhu prvního dílu je nám velmi přirozeným způsobem představena u každého podstatného člena posádky jedna osobní věc nebo vlastnost, čímž je dosaženo sžití s postavami. Také si užijeme rozdělení lodi při maximální rychlosti a demonstraci zbraní, což představí technickou stránku věci. A nakonec zajímavý příběh, který je krásně a citlivě zakončen. V tomto ohledu absolutní známka. Hodnocení jsem se rozhodl snížit hlavně proto, že celá zápletka stojí na pozdějším příletu jakési lodi, která je ještě navíc v jiné než své přirozené formě. Kdyby kroužila okolo Farpointu od samého začátku (což bych od zoufalé bytosti s uvězněným partnerem čekal), mohla by epizoda skončit mnohem dříve. ()

Mikino00

Jedná se o slušné seznámení s novou posádkou i typem seriálu, děj se spíše zaměřuje na představení nových postav a spíše existenčního děje, což je příjemná změna oproti tradiční akci. Jediné co mě zarazilo, je fakt, že efekty moc nepokročily od dob Original series. Na dobrodružství kapitána Pikarda bych si lehce zvykl. ()

KM Phoenix

Na dnešní poměry vtipný úvod do seriálu. Načrtne většinu hlavních postav i směr jakým se dále budou ubírat. Nicméně je vidět, že je to určitý přechod ze starého Star Treku do toho nového (novějšího), tudíž trpí některými neduhy a nedodělky. Někteří herci poměrně přehrávají (D. Crosby či W. Wheaton) a jiní teprve hledají správnou polohu pro svoji postavu (P. Stewart, J. de Lancie či M. Dorn). Příběh samotný také trpí některými nelogičnostmi, jako např. když se koná soudní přelíčení s lidstvem, tak ve skupině obžalovaných je kromě dvou lidských zástupců také android a kříženec člověka a betazoida a to je jen jedna z podivností. Nicméně celkově to rozhodně stojí za vidění už jen z toho důvodu aby divák uviděl tyto hrdiny v jejich nejmladší fázi v rámci seriálu. ()

sirien

em... Bordel? Křečovitě přehrávaný momenty (zjevně vina režije, opakuje se podobně u X herců), scény který sou čistá nudná expozice (postav, děje), scénář kde se dohromady patlá Q (všemocná s Enterprise si pohrávající bytost... už v TOS mě to znechutilo, narvat to hned do prvního dílu TNG je na přesdržku), jehož linka ale nedává v žádnym ohledu ani ten sebemenší smysl a do toho záplekta ve Farpoint, která... well... není z nejsilnějšího. Části scénáře jsou totálně samoúčelný a zbytečný (celá část se zachycením se v síti - ne moc dobrá reference jednoho TOS dílu - celá část s oddělením disku Enterprise - naprosto wtf pasáž...) Jakože považuju za velkej úspěch, že s timhle pilotem zvládla TNG neztroskotat už v přístavu. ()

Lamount

Jako malej jsem tenhle serial hltal (a skoro obrecel, ze se casem zacal kryt s Herkulem, ktery me take bavil:) Stretnuti na Farpointu bylo jako pilotni dil skvele stylove a pointa maleho divaka nadchla. Hodnotim proto z pozice nejakeho 10 leteho kluka, kterym jsem tenkrat byl. ()