Reklama

Reklama

Noc Oscarov

(relácia)
  • Česko Oscar 2019 (viac)
Publicistický
USA, 2019, 239 min (Alternatívna 90 min)

Réžia:

Glenn Weiss

Scenár:

Jon Macks, Mike Reiss

Účinkujú:

Alfonso Cuarón, Regina King, Mahershala Ali, Bradley Cooper, Lady Gaga, Ludwig Göransson, Amy Poehler, Maya Rudolph, Tina Fey, Helen Mirren, Jason Momoa (viac)
(ďalšie profesie)

Obsahy(1)

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov uprie na nadchádzajúce udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú. Milióny milovníkov filmu netrpezlivo sledujú očarujúci ceremoniál, pri ktorom sa rozdeľujú najprestížnejšie ocenenia vo svete kinematografie. Každoročné odovzdávanie Oscarov sa stalo najslávnejšou aktivitou Akadémie filmových umení a vied. Oscary sa udeľujú pravidelne od roku 1929, v roku 2019 budú teda vyhlásené výsledky 91. ročníka. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa aj tentokrát bude prihovárať moderátor Roman Juraško, ktorý v štúdiu privíta módnu stylistku Zuzanu Kanisovú a filmového kritika Petra Konečného. (TV Doma)

(viac)

Recenzie (54)

Pepinec 

všetky recenzie používateľa

Byl to parádní ročník. Živej přenos na velkým plátně, spolu s filmovejma fanouškama, dobrým pitím, pěknou holkou po boku a v rozumnej vysílací čas. Navíc jako zázrakem se mi letos nekřiví huba při pohledu na výsledky. No jo, jenže tady se nehodnotí Pepincův zážitek, nýbrž oscarovej večer. Nečetl jsem komentáře kolegů, ale předpokládám, že bych se jenom opakoval. Smutně vzpomínám na pompézní večery z před deseti let, se kterejma má tahle šaškárna společnou leda znělku. Mně nevaděj kecy o politice, feminismu nebo rasismu, pokud se koukám třeba na Otázky Vency Moravce. Když jsou tohle ovšem jediný témata, který spojujou poslední čtyři ročníky předávání největších filmovejch cen, začínám si říkat, jestli není pomalu na čase poslat jim tam Chocholouška. P.S. Snad si taky všimli, že bez moderátora se špatně uvádí večer. ()

Lacike odpad!

všetky recenzie používateľa

Totalny odpad. Nemyslim to, kto ziskal ocenenia. To mi je viacmenej jedno a s vysledkami som spokojny fifty-fifty. Mam na mysli samotny galavecer. Oscary sledujem pravidelne v priamom prenose tak od roku 1998 a vzdy ma bavili. Tentoraz to ale bola taka nuda, ze som ich po pol hodine vypol a s pretacanim ich prebehol az na druhy den. V snahe byt absolutne politicky korektny a nikoho neurazit sa z galavecera stala totalne sterilita. Je to smutna ukazka toho, co nas caka aj v ostatnych sferach, ked nadobro zvitazi politicka korektnost. Snad skôr znicime planetu ako sa dozit takej vyprazdnenosti emocii a nazorov. 0/10. ()

Reklama

corpsy 

všetky recenzie používateľa

Ak sa pozriem na tento ročník, je jedno či by to bolo z hosťom, alebo bez neho. Ide o technické a produkčné fiasko, ktoré malo viac trápnych momentov, ako tých svižných a strhujúcich ( vďaka akurát tak za odovzdané ďakovné reči Alfonsa Cuaróna, Olivie Colman a aj takého Spika Lee ). Ináč veľké nezábavné faux pas. Ak je toto progres ku navráteniu diváka k obrazovkám, tak by sa Akadémia mala radšej uchýliť k rádiu, ako vo svojich začiatkoch a nezaťažovať nás s takýmito zaspatými prenosmi. Alebo, pretože dnes je to v Hollywoode v móde, zrebootovať niektorý zo starších ročníkov ( 2009 a nižšie ). ()

luka4615 

všetky recenzie používateľa

Ano, stalo se to, co bylo každému už předem jasné. Z ceremonie předávání Oscarů se stala přihlouplá, etnické a politické otázky řešící agitka, kde už kvalitní film či herecký talent nemá téměř žádné místo. Pomyslným hřebíčkem do rakve celeho přímého přenosu je pak nepochopitelné rozhodnutí nepoužít žádného moderátora. Je vážně hodně smutné, kam až tato prestižní událost klesla. ()

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

2019 bol filmovo jeden z vôbec najslabších ročníkov čo pamätám a myslel som, že také Green Book sa do nominácií dostalo práve preto, a on je to hrozne príjemný filmík, ktorý prináša pekné myšlienky pre obyčajných ľudí, ale keď každý dejový a charakterový posun prebieha formou otvorenej exploitácie, aby to pochopilo aj deväťročné decko, také niečo školácky jednoduché a nesofistikované predsa nemôže dostať oscara za najlepší scenár. Rovnako ako celé Bohemian Rhapsody, toto sú míľové kroky dozadu, naspäť. Tieto dva filmy spolu vytvorili tak bizarnú situáciu, že som bol nakoniec šťastný, že kategóriu najlepší film vyhral najhorší nominovaný. A ďalej chápem v Trumpovej Amerike zosilnené tlaky na diverzitu každého druhu a súhlasím s tým, ale tá hromada ocenení pre Black Panthera už začína smrdieť nespravodlivosťou. Pritom Terence Blanchard je tiež černoch. :) Trochu mi nevyšiel môj tip na vedľajšiu mužskú rolu, kde som celkom s istotou tipoval Sama Elliotta. BlacKKKlansman v druhej scenárovej kategórii je príjemným prekvapením (porovnajte si to s Green Book) a Cuaron ďaleko pred ostatnými si svoje tri ocenenia našťastie odniesol. Tento rok žiadnu konkurenciu vlastne ani nemal. K show niečo dopíšem, keď uvidím celý záznam. Zatiaľ predovšetkým rozčarovanie. —————- A show tiež za moc nestála. Vlastne celá prvá hodina-hodina a štvrť nepriniesla jediný zaujímavý moment, jedinú zapamätaniahodnú ďakovaciu reč, ani čo i len jeden naozaj vtipný vtip, a ja už som chcel hovoriť o najhorších oscaroch. Potom sa to trošinku rozbehlo, prišli Myers s Carveym za potlesku kapely Queen, Samuel a Brie, silný moment bolo uvedenie Green Book a samozrejme Shallows. Bradleyho Coopera dole čakala jedna z najkrajších modeliek sveta a oni s Gagou i tak vykúzlili parádnu atmosféru a naozaj uveriteľnú chémiu (ten záverečný úsmev!). Gaga mala tiež peknú ďakovačku. Tvorcovia Period ma rozosmiali z celého večera asi najviac. In memoriam podľa mojho dostalo dosť nevýrazný hudobný podkres a tak slzička neukápla ani keď prišli na rad Miloš Forman, Stan Lee, či Margot Kidder (spomeňte si na minulý rok s Carrie Fisher, to bolo iné kafe). A komplet všetkých aj celý večer totálne zatienila milá, vtipná a úprimná ďakovacia reč Olivie Coleman. Pamätným momentom bude aj Cuaron odchádzajúci zo scény s oscarom v ruke, podoprený do Del Tora. Bohužiaľ, tento už i tak slabý ročník bez moderátora a humoru, vystihuje skôr na pódiu stojaci, za najlepší film ocenenie preberajúci Peter Farelly. Smutné. ()

Galéria (16)

Reklama

Reklama