Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

vince_c

Protože si Nolan předchozí tvorbou nasadil laťku neuvěřitelně vysoko, prvotní reakce byla 4*. Ale jak můžu dát méně než 5* tak brilatní cinematografii, film je natočený opravdu spektakulárně a nepoužívání greenscreenu je znát na celkovém dojmu. Do toho skvělý soundtrack, fantastický Kenneth Branagh, velmi Nolanovsky strukturovaný scénář, který zahanbí i Inception. Drobné nedostatky jako ne uplně šťastný mix hlasitostí zvukových stop se dají odpustit. Je to prostě paráda. I když to není 100%, tak to je pořád zatraceně blízko. ()

Foghorn

Nolanův Tenet je naprosto fascinující z několika důvodů. Soundtrack a celkové využití hudby a zvuku je ve filmu neuvěřitelně plastické a je naprosto plnohodnotnou částí příběhu do té míry, že kdyby člověk sledoval film se zavřenýma očima, užil by si ho jako málokterý jiný. Práce s kamerou a cyklicky propletený příběh se sice složitě vysvětlují, na pohled je to ale úchvatná podívaná. Tenet má spoustu vizuálně skvělých nápadů a finální sekvence na bitevním poli stojí za několikanásobné shlédnutí. Nejsem velký fanoušek Nolanova přístupu k příběhům, Tenet je ale geniální. ()

Silverstone

Práce s časem a ve vrstvách je něco, co Christopher Nolan umí. A ačkoliv děj ani zápletka nejsou nijak zajímavé, originalita se musí nechat. Už samotné slovo tenet je palindrom, což může mnohé napovědět o celém smyslu tohoto snímku. To, že čas "může" ubíhat oběma směry zároveň byla pro mne zcela nová zkušenost a při pohledu na paralelně probíhající činnosti se mi párkrát zatajil dech. ()

Karlito74

Špica, mám rád filmy, které člověku kladou otázky. Když pominu omáčku, která se v ničem neliší od jiných akčně střílecích filmů a je dosti vyčpělá, musím s Járou Cimrmanem podotknout že o myšlénku se jedná. A ta tu je. Přítomnost blond kudlanky mi nevadí i když mám slabost pro brunety, ale to jen na okraj. Časové scény jsou skvělé a rád se kouknu znovu bez snahy o logická vysvětlení, jen to na sebe nechám působit. Protože u filmů jde o tohle. Ne o realitu. ()

darius1706

Plný počet nedávám za to, že bych to pochopil (hlavně tedy ten závěr, to si budu muset celý film dát ještě jednou), ale že i když to byl fakt chaos, tak jsem ani na vteřinu nepocítil nudu. A ten téměř závěr, kdy jedna skupina běhala popředu a druhá pozadu, to byla fakt neskutečný masakr, přesto to bylo natočené tak, že se člověk tomu nesmál. Chápu, že tohle není film pro každého, i to, že ta zápletka jako taková není úplně top, já nicméně patřím k těm, kterým se to líbilo moc. ()

alesandro2 odpad!

Členem mensy nejsem a fakt nemám čas si to pouštět pětkrát, abych to pochopil a ocenil. Kupodivu jsem se dějem nudil už od začátku a hlavní hrdina s kolegou na mne působili tak nějak "divně". ()

tba4u

Pro mě první, zato fatální zklamání od Nolana. Inception i Interstellar vám při každém dalším shlédnutí dají nové roviny a doplnění, ale Tenet na první dobrou nepochopíte vůbec. Film, u kterého si fanoušci pouštějí vysvětlující videa na Youtube, aby jim bylo jasné, co viděli...sorry, ale to není film. Tenet je příběh, který po shlédnutí nedokážete odvyprávět. Scénář, který má díry až to bolí. Při cestování v čase se zmiňuje Dědečkův paradox, a protože tenhle fenomén nehraje scénáristům do not, prostě ho smáznou větou "v budoucnosti ho prostě neberou jako problém." Film má skvělou temnou atmosféru a hudbu, výbornou kameru (za to dávám dvě hvězdy), ale netěží z nich díky nevycizelovanému příběhu. Nebaví mě herci. John David Washington prostě není táta (Denzel), ve filmu je spíš figura bez výrazu, "upír" Pattinson mě nebavil nikdy, Femme Fatale vypadá jinak, a hlavně má duši, což Debicky opravdu nemá, alespoň ne na plátně. Když se hlavní hrdina, který zachraňuje svět najednou rozhodne, že na svět kašle, a jde riskovat život svůj i planety pro tuhle babu, vážně přemýšlíte proč. A do konce filmu se to nedozvíte. Mrzí mě to, ale fakt tenhle film považuju za ztracený čas. ()

xray0045

Představte si jak přichází Karel Janák do filmového studia v Hollywoodu a předkládá producentům scénář k Tenetu. Měl by kliku, že by ho nevyvedla ochranka. Rozdíl je v tom že Nolan může přijít s něčím těžko stravitelným až neuchopitelným a dovolí mu to vzhledem k jeho reputaci natočit. Hrátky s časem kdy vzniká paradox časového paradoxu jsou vymyšleny tak, že určitě nebude stačit 1 shlédnutí. Zde ale vyvstává ten největší problém celého filmu, na rozdíl od Počátku nebudete mít zájem se na Teneta dívat znova, je šedivý, studený, odtažitý a neosobní a to i přes to že tu máme náznak romanticky laděné linky. Nolan se po skvělém Dunkerku nepoučil a stále se divákovi vzdaluje. Nezajímá ho jak divák film vnímá, na celé nahlíží svýma očima. Filmařsky je to špička na míle vzdálené co ukazují ostatní. Možná za mnoho let Teneta ocením, ale pro tuto chvíli zklamání a žádná chuť vidět ho znova. ()

Dr.Miku

Videne trikrat (Nolan, no ved viete …) a po kazdom vzhliadnuti sa objavia nove a nove skutocnosti. Prvykrat v kine pri soundtracku som myslela, ze mi ‘vybije šiby’, tak neskutocne prepaleny zvuk, ze som asi stratila docasne sluch, a to ze kvalitne. Pattinson mohol byt kludne hlavna postava, Debicki proste pre mna od Widows jasny herecky objav. Niezeby to bol pre mna najlepsi Nolanov film, ale urcite hanbu nerobi. Nekompromisne 4*. ()

stuj

Očekával jsem scifárnu a ona je to spíš špiónská akčňárna se sci-fi prvkem. Takže škoda. Sci-fi prvek byl ze začátku zajímavý a originální, ale když se začne během děje víc a víc rozvíjet, tak začíná být překombinovaný a hlavně dost nepředstavitelně aplikovaný do běhu věcí. O časových paradoxech nemluvě. Čekal jsem mnohem víc. :( ()

eliza56

Nevím, co dodat. Asi začnu tím, že nemám ráda žádné verze Batmana až na tu 3 dílnou od Nolana. Jediný batman, kterého jsem kdy chtěla vidět a dokoukala. Dokonce vícekrát.  Veděla jsem, že jdu do filmu, kterej není úplně na odreágování minimálně ne mozkových závitů. Líbí se mi, že jeho filmy musíte sledovat. Musíte poslouchat a musíte vnímat opravdu všechno, protože jakmile si jen hačnete do židle a chcete si užít pití kafe, občas prohodit něco k někomu, kdo sleduje s vámi -> pak se budete ztrácet. Budete se ztrácet i při 100% pozornosti a to při prvním shlédnutí. Má to tak vlastně u všech filmů, co jsem měla tu čest vidět. Mám dojem, že proto jich tolik netočí neboť vymyslet něco tak složitého dá určitě zabrat nehledě na všechny ty efekty atd.  Každopádně na první shlédnutí to ve mně zanechalo velký dojem. Je fakt, že jako velký příznivce cestování v čase a dalších "nadpřirozených věcí" (spíš preferuji termín: věcí, kterými se zabývá kvantová fyzika) jsem měla tak nějak... inu dejme tomu docela "předtucha" jak co je, pozor spoiler: například, že bojuje sám se sebou mi tak nějak došlo, pak i to, že tu, kterou viděla vyskočit z lodi byla vlastně ona sama. Jo tohle mi cvakalo ale stejně koukat na to a snažit se to vlastně pochopit tj. proč... no to byla jiná. Časové paradoxy mám poměrně zmáknuté tj. efekt motýlích křídel i to s tím, co nazývali "děděčkův paradox" ač já to znám jako babičky paradox, kdy pokud se vrátíte v čase a potkáte svou babičku jako mladou ženu ještě předtím, než stihla porodit vaši matku a zabijete jí... nemohli jste se narodit a tudíž jste ani nemohli cestovat zpátky v čase. Nicméně tohle bylo zase tak trochu... jak to říct? Mimo paradoxy.  Jedno vím jistě a to, že si film pustím časem znova. ()

Paolina.Proc

Film, na který jsem se podívala v březnu 2022 a nejdříve mě polilo horko, protože začal útokem v divadle na Ukrajině... film ve kterém se nezapomene, že jsme stvořeni jako human a láska ( mateřská nebo spříznění duší ) by mělo být silnější než peníze a časoprostor jinak nám nic nezůstane...a film na který nezapomenu a budu se na něj ještě několikrát s chutí a napětím dívat, je to prostě bomba a koncert, i když mi po něm zůstalo v hlavě pár sci-fi otazníků, ale- kdo vlastně ví?? :) ()

Elektro

Film som si musel púšťať niekoľko krát aby som ho pochopil. Herci boli výborní a podávali super herecké výkony. Sledovať ako sa Nolan zahráva s časom bolo mega, no mohlo to byť trochu viac vysvetlené. Technická stránka filmu je perfektná. Hoyte van Hoytema je veľmi dobrý kameraman a to čo predviedol pri car chase scéne bolo úžasné. Akčné scény boli taktiež bombové a hudba od Ludwiga Goranssona vyvolávala zimomriavky. 85% ()

Osemhodin

Pre mňa zatial najslabší Nolan vôbec som to nepobral. Ale to neznamená že to je zlý film všetko okrem narrative mu ide suprovo ale u Nolana som čakal viac. 7/10 ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů