Magický Island

(TV film)
  • Nemecko Magisches Island - Leben auf der größten Vulkaninsel der Welt (viac)
Nemecko, 2018, 44 min (Alternatívna 52 min)

Tento lávový ostrov, který povstal z moře, je zemí extrémů. Magickou krajinu Islandu tvoří sopky pokryté mechem i hory se zasněženými vrcholky, kouřící údolí, bublající horké prameny a jejich působivé erupce... Přírodovědný film Magický Island zachycuje, jak si nejpozoruhodnější místní zvířata dokážou poradit s překážkami. Díky tomuto dokumentu odhalíte, jak vypadají životy zvířat v islandských extrémech z úplně nové, mnohem intimnější perspektivy, a budete sledovat jejich celoroční zápolení s živly. Kromě toho získáte jedinečný přístup na mnoho míst z místní bizarní krajiny a uvidíte, jak postupně mění barvy – stejně, jako se mění roční období. Jak se zvířatům daří přežít v takovém nehostinném terénu? Co je zapotřebí k životu mezi ledovci, pouštěmi a sopkami? A jak se vypořádat s vodou, která je takřka zmrzlá, a zároveň vařící? (TV Prima)

Marze

Dokument se věnuje bizarní krajině a živočichům, kterým se zde podařilo na rozdíl od homo sapiens sapiens přežít a obyvatelům ledových moří, kterých zde také moc není. ()

SOLOM.

Opravdu nádherný dokument, který mě po dlouhé době upoutal k televizní obrazovce odnože slavné TV Prima. Island je dlouhodobě země, do které se chystám a jen kvůli COVIDU to prozatím nevyšlo. Platonicky tuto zem miluju už jen kvůli videím a fotkám a neskutečně se těším, až jí sám projedu. Ať už vulkanické „prameny“, výlet za velrybami, jezero Jökulsárlón, vodopád Goðafoss a spoustu dalších nádher. Líbilo se mi celkové zpracování tohoto dokumentu, nejen co se nádherné severské přírody týče, ale i spoustu informací o tamní fauně a flóře a jejich přežívání v tak nehostinné přírodě. ()

darkrobyk

Čarokrásný dokument o tajemném Islandu. Ostrov, který fascinuje kombinací bílé, hnědé, šedé a hráškově zelené, se zdá nehostinný, přeci ale zde nalezneme řadu živočichů. Z predátorů jen polární lišku, co zůstává po celý rok hnědá, zato má nejhustší kožešinu ze všech zvířat. Na nízké trávě se pasou zakrslí koně, připomínající poníky, a ovce. Hnízdí zde veliké množství ptáků - bělokur, koliha, bekasina, papuchalk nebo alka malá, co se dokáže potopit do 100 metrové hloubky a vydrží pod vodou 2 minuty. Ve zdejších vodách se lze setkat se pstruhy, siveny, treskami, smačky, sloužícími ptákům za potravu, se zvláštním hranáčem i zubatým vlkoušem. Při dně se prohání platýzi a rejnoci a za potravou se sem vydávají keporkakové. Arktika islandská je mlž dožívající se až 500 let, pokud ho tedy nesežerou hvězdice. Na Islandu se nachází více než sto sopek, mnohé jsou aktivní a také i na mořském dně. Když ledovce tají, naplňují vodou četná jezera. A jedna z nejpodivuhodnější pláží nese přiléhavý název Diamantová. Island je drsný a krásný zároveň. ()

giovanni3

Další z řady nádherných dokumentů o jedné z nejhezčích zemí světa - Islandu. Překrásná fauna i flora v jedinečné kombinaci, kterou tento dokument perfektně zachycuje. Krásná kamera i střih. Jako bonus kvalitní a hlavně poutavý komentář. 5z5 ()