Randall a Hopkirk

Čtenář myšlenek (E11)

(epizóda)
  • Veľká Británia That's How Murder Snowballs

Kabaretní vystoupení s revolverem dvojice Fernandez a Abel končí smrtí jednoho z umělců přímo před zraky obecenstva. Jeff získává v souboru místo jako čtenář myšlenek a pokouší se zjistit, kdo je odpovědný za smrt Fernandeze. (KaB Music)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Piata epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo jedenásť) nesie názov "Čítač myšlienok" (That´s How Murder Snowballs). Režíroval ju Paul Dickson. Premiéru mala devätnásteho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Počas verejného vystúpenia je showman a kúzelník Fernandez zastrelený. Všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o zákernú, naplánovanú vraždu. Jeff Randall sa infiltruje do tejto kabaretnej spoločnosti ako čítač myšlienok, aby mohol vypátrať Fernandezovho vraha. **** ()

radektejkal

Snažím se dopátrat fenoménu české televize a občas (víceméně jen ze studijních důvodů) se ne něco podívám. Většinou jsou na programu nějaká opakování pořadů z bolševických dob. V poslední době jsem se díval na Hrbáče s Jean Maraisem, Album Supraphonu či zrovna na Randalla s Hopkirkem. K čemu jsem dospěl ani sdělovat nebudu; jednak je to očividné a jednak by se někomu mohlo udělat nevolno... V české televizi se dosud sjednocují celiny. ()

• Randall (Mike Pratt) diktuje novináři do telefonu, že byl kouzelník trefen do prsou, ten se ale při produkci chytil za břicho. (sator)