Randall a Hopkirk

Samá práce, žádné peníze (E12)

(epizóda)
  • Česko Práce moc a peněz málo (viac)

Když znenadání začnou v bytě Jean poletovat předměty, dochází Jeannie k závěru, že se jí snaží kontaktovat zesnulý manžel Marty. Tím sedne na lep bratrům Fosterovým, kteří tvrdí, že jsou vědečtí spiritisté. Ve skutečnosti však připravují vraždu. (KaB Music)

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Tretia epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo dvanásť) nesie názov "Práce moc a peňazí málo" (All Work and No Pay). Režíroval ju Jeremy Summers. Premiéru mala piateho októbra roku 1969 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Jeannie, vdovu po Martym Hopkirkovi, kontaktujú dvaja falošní spiritisti, bratia Henry a George Fosterovci, ktorí ju chcú zmanipulovať. Súkromný detektív Jeff Randall a jej zosnulý manžel Marty Hopkirk jej však pomôžu vymaniť sa zo siete, ktorú zosnovali títo dvaja podvodníci. *** ()

muti

Zaujímavá časť kde dvaja podivini zatiahnu Jeannie do tajomnej hry s duchmi. Ich plán je však oveľa temnejši než sa na prvý pohľad zdá. Navyše, kancelária má momentálne finančné problémy a Jeannie podlieha vidine lepšieho zárobku v novej práci u high tech duchárov. Čo musím vytknúť je zvláštna riadiaca miestnosť ktorá funguje úplne naslepo, bez vizuálneho kontaktu s obeťou a celý high tech s Anam nikto neunúval l vysvetliť. Stačilo by Poirotovske odhalenie akéhosi magnetizmu a elektriky (or whatever) a bolo by. Navyše vo veľkom nestráženom zámku chýbajú aj obyčajné strážne psy l, takže celý plán úteku je príliš jednoduchý. Škoda, toto malo možno aj potenciál byť top časťou série so slasher prvkami. ()

DocBrown

Výborný díl Duch vašeho manžela je tu! Stojí hned vedle vás! ... Néé, já jsem tady (vedlě něho) ... Mám zprávu od vašeho manžela ... Já mám zprávu, nevěřím mu, řekni jí, že ti nevěřím. ()

sator

Ve scéně kdy dochází v bytě Jeannie (Annetta Andre) k telekinezi, tedy samovolnému pohybu předmětů, jsou vidět tenká lanka po kterých se předměty pohybují. Objekt připomínají hrad či zámek je památkově chráněný Stanmore Hall z roku 1850. Nachází se v okrese  Harrow ve Velkém Londýně. V roce 1979 vyhořel, dnes se jedná o rezidentní oblast do které se dá jen těžko dostat. Jediné vodítko která dává jakousi časovou souslednost v jakém že časovém období se seriál odehrává je tento díl, kde zazní že od smrti Martyho (Kenneth Cope) uplynulo 6-7 let. Za vtípek na závěr "nesmíš věřit všemu co je v novinách" * navíc :-) ()

• Ve scéně, kdy dochází v bytě Jeannie (Annetta Andre) k telekinezi, tedy samovolnému pohybu předmětů, jsou vidět tenká lanka, po kterých se předměty pohybují. (sator)
  • Spiklenci jezdí ve voze Bentley kabriolet z roku 1935. (sator)
  • Jediné vodítko, které dává jakousi časovou souslednost v jakém že časovém období se seriál odehrává, je tento díl, kde zazní, že od smrti Martyho (Kenneth Cope) uplynulo 6–7 let. (sator)