Randall a Hopkirk

Potíže se ženami (E09)

(epizóda)
  • USA The Trouble with Women

Je užitečné mít po ruce ducha, který vám pomáhá, když hrajete karty, ale tohle je hra, ve které má být Randall zavražděn. (KaB Music)

Tai_K_B

Dnešní večer byl pro mě vpravdě extraordinární. Toto je epizoda, která, když jsem ji viděla ještě jako dítě poprvé, mi utkvěla slovo od slova, včetně intonací dabérů, těch nejdrobnějších (tehdy ještě černobílých) detailů, toho povznášejícího napětí, které jsem při sledování bez dechu prožívala, a i konkrétních věcí, na které jsem při jednotlivých scénkách myslela. Takových zážitků nebývá moc, ale každý je má a občas znenadání vyplavou. Z nějakého záhadného důvodu se nám zavrtaly hluboko do podvědomí a čekají na vhodný okamžik, aby nám mohly zprostředkovat zase ten samý intenzivní zážitek jako tenkrát. Já věřím, že tyhle střípky do nás matka příroda nechala zarůst proto, aby nás mohla tu a tam nenásilně vyrvat neúprosnému zubu času a na vzácnou chviličku nás z šednoucí rezignované reality nechat nahlédnout zase do oněch dob, kdy všechno vonělo výrazněji, motivovalo osudověji, rozechvívalo nezapomenutelněji, kdy chuť byla plnější, barvy jasnější a představivost a širý svět nekonečnější. Určitě to znáte. Déjà vu se vším všudy. Já, jakožto správný televizní maniak, ho mívám dost často navázán právě na filmy. A zatím jsem měla vždycky kliku (nebo možná je to nedílná součást toho záhadného fluidum, nevím), že to byla díla scénářově i po všech ostatních řemeslných stránkách dokonalá. Jako tahle epizoda. Inteligentní, napínavá, originální, elegantní, vtipná, lidská, klasicky duchařská, echt detektivní, gangsterská, skvěle zahraná. Je v ní femme fatale, karban, léčka, převleky, úkladná vražda… i záchrana na poslední chvíli. A kouzlo šedesátých (vlastně v tomto případě o pár dní už sedmdesátých) let. I po těch 32 letech od prvního shlédnutí dnes můžu tuhle epizodu směle označit za nejlepší, jakou tvůrci Randalla a Hopkirka natočili. A to mluvím o seriálu, který má všeho všudy jen tři slabší chvilky, jednu epizodu průměrnou, přes dvacet dokonalých… no a na tuhletu, mou nejmilejší, mi místní hodnotící škála nestačí. (10/5) Tak. Tohle jsem k tomu zkrátka potřebovala říct. ()

DocBrown

Výborná epizoda, smysluplná a vtipná. Ty karty by člověka napadly asi dřív. A vrcholem Marthy čekající ve frontě na seanci. Paul Maxwell i Denise Buckley mají krásný hlas, podle něj bych jí asi poznal. ()

MM_Ramone

V priebehu rokov 1969 až 1970 bol vyprodukovaný anglický televízny seriál "Randall a Hopkirk". Bolo natočených dvadsať šesť častí. Seriál je zameraný na kriminálne príbehy, ktoré vyšetrujú súkromní detektívovia Jeff Randall a Marty Hopkirk. Originálny nápad je v tom, že Hopkirk je duch, s ktorým dokáže komunikovať len jeho kolega Randall. Dvadsiata tretia epizóda (v Česko-Slovensku uvedená ako diel číslo deväť) nesie názov "Potiaže so ženami" (The Trouble with Women). Režíroval ju Cyril Frankel. Premiéru mala dvadsiateho februára roku 1970 na obrazovkách britskej televíznej siete ITV. Suzan Langová si najmä Jeffa Randalla, aby potvrdil alebo vyvrátil jej podozrenie, že ju jej manžel podvádza. Jeff túto prácu prijme. Zapletie sa však do nebezpečných intríg a zákerných nástrah, ktoré zosnovala tajomná pani Langová. **** ()