Star Trek: Vesmírna stanica DS9

• Česko Star Trek: Hluboký vesmír devět (viac)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (viac)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (41)

Průnik (1994) (S02E23)

V podstatě ´´volné´´ pokr. jednoho z nejkultovnějších dílů TOS vůbec. ()

Tribunál (1994) (S02E25)

Ti Karďáci jsou ale banda sviní, co? Já to ostatně věděl již dávno. Přeceňovaní Klingouni jsou vedle nich jako vzor ctnosti, haha. Tak hurá na dovolenou, pane Ou Brajene.;-) A madan Archon bude míti asi něco společného s Archonci, checht. TOSka je prostě fšude.:) ()

Jem'Hadarové (1994) (S02E26)

Kulervoucí nářez,kde po1.! v historii Star Treku uvidíte zničení tehdy nejsilnější třídu lodi flotily...Galaxy. Mě to tenkráte dost šokovalo,páč ani Borgové si nějak moc u picardovy lodi v Best of Both Worlds, neškrtli. ()

Civilní obrana (1994) (S03E07)

Od zač. plynoucí v podstatě bez větších zádrhelů. Neplatí samoz. pro vystupující postavy (ty si zádrhelů užijí až až) ale pro diváka.;-) ()

Defiant (1994) (S03E09)

O několik tříd promakanější volné(?) pokr. TNG dílu Second Chances. Dukatovy slovní přestřelky mezi ním a pozorovatelkou (haha, no jasně) Korinas z Obsidiánského řádu jsou TOP. ()

Okouzlení (1994) (S03E10)

To už bylo mnohem zajímavější to, co dělo v TNG díle, Naked Now. :-/ ()

Věštecké schopnosti (1995) (S03E17)

Bacha na tu Delta radiaci. cpt. Pike varuje. P.s. ta Romulanka je fakt hnusná. To nemohli vybrati nějakou hezčí? ()

Hlasy v hlavě (1995) (S03E18)

Delta radiace zmizela a teď nastupují pro změnu...Delta vlny. Sexy a přitom smrtící.;-) Old Bashir vypadá jako scvrklá plumka. Nevím proč, ale díl s O´Brianem a pak tento mi příjdou podobné, jako vejce vejci. It´s mystery. ()

Unáhlené rozhodnutí (1996) (S04E17)

Od jisté doby, jsem si velmi oblíbil ST díly tohoto typu. Vychozí bod jest samoz. v TOS díle, Court Martial. ()

Dotek múzy (1996) (S04E20)

Zase ta Lwaxana. Zachraň se, kdo můžeš! ()

Z přesvědčení (1996) (S04E21)

Eddingtonova příběhová linka...začíná. Byť se s jeho postavou pracuje již dříve. ()

Další trable s Tribbly (1996) (S05E06)

Pokud jste nevyrůstali na TOSce, nejspíše vám to příjde jako nebetyčná chujovina.;-) Později překonáno zrcadlovým dvojdílem z STE. ()

Záblesk slávy (1997) (S05E23)

M. Eddington naposledy. A dovíte se jak dopadl Calvin Hudson z Maquis I+II. No jak asi? Blbě. ()

Jedna malá loď (1998) (S06E14)

Neuvěřitelně se zmenšující...(muž)loď:-))) ()

Vezmi mě do simulátoru (1998) (S07E04)

Baseball mě sice na reálné praktické úrovni baví, leč dívati se na něj, už tak moc ne. Na 2.str. viděl jsem už pár filmů, kde hrál tento sport hl. roli a nenudil jsem se. Takže to bude asi jen tento př. ()

Úmluva (1998) (S07E09)

Alien:covenant vs STDS9 Covenant.Kdo zvítězí?:-))) ()

Marnotratná dcera (1999) (S07E11)

Jeden z mála dílů, věnující se hlavně Ezri. Z těchto důvodů, pak pochopitelně často pouštěný v rámci DS9 vs. Ezri Tigan/Dax. ()

Pohled skrz (1999) (S07E13)

V podstatě jediná episoda s Ezri v hl. roli, kde se jede na plné koule. Díky aspoň za to málo co s ní v této posl. sérii je. Plný počet za tu amosphéru, která postupně houstne. Jako noir detektivní thriller alá 40.léta by to bylo kulervoucí.;-) ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (viac)