To je vražda, napísala

• Česko To je vražda, napsala (viac)
Dráma / Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Scenár:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (viac)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (viac)

Úspešná spisovateľka Jessica Fletcherová pomáha riešiť kriminálne prípady vo svojom okolí. Bývalá učiteľka angličtiny žije sama v dome v malom mestečku Cabot Cove. Je na dôchodku a po smrti manžela Franka sa rozhodne písať detektívne romány. Hneď prvá kniha je úspešná a vydavateľ ju pozve na oslavu do New Yorku. Keď sa však na večierku odohrá vražda, Jessica dostane prvú príležitosť súkromne pátrať po vrahovi, v čom sa jej úspešne darí. Napokon rieši vraždy, ktoré sa odohrávajú v jej okolí či na cestách, keď navštevuje početné príbuzenstvo a spoločesnké akcie. Polícia zvyčajne nie je nadšená jej aktivitami, pretože ako amatérka je vždy aspoň o krok pred profesionálmi, a tiež ako prvá odhalí skutočného vraha. (TV JOJ)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (130)

Špatné spojení (1987) (S03E13)

Cabot cove - výborně. Fučivé, deštivé počasí - výborně. Jessica to vyřeší i z betle - o tom snad nikdo nepochyboval! Další z dílů, ve kterém je její synovec Grady. ()

Vražda v mollové tónině (1987) (S03E14)

Dnes se ke mně dostala zpráva, že je paní Lansbury už ve hvězdném nebi. :-( Vražda v mollové tónině je první zkouška Jessici bez Jessici (fakt nevím, jaký i/y tam dát). Tyhle díly prostě nejsou ono, protože To je vražda napsala stojí právě na postavě všetečné spisovatelky, na kterou se lepí vraždy jak mouchy na mucholapku, a dost diváků, včetně mě, baví hlavně ona. Úlohu Jess tu má na starosti Shaun Cassidy v roli Chada Singera, snaží se, ne že ne. Případ je zajímavý, ale nic z čeho by si člověk sedl na zadek. A prostě... stejně je na tom nejlepší, když tam střihnou Angelu, aby nám něco řekla. :D ()

Smrt podle dohody (1987) (S03E16)

Další díl z otcem Bab... s Harrym McGrawem. Ta postava je moc fajn, ne že ne. Ale jak mám většinou takový zajímavý prostředí ráda, tak mi moc nesedlo. Za to můj muž sedl... a neodtrhl se od toho až do konce. ;) A to je co říct. Takže asi dobrý! ()

Namaluj mi smrt (1987) (S03E17)

Cabot Cove. Diane Baker mi něčím připomíná Audrey Hepburn, nebo možná taky někoho jinýho. Ale je fakt krásná, i s tou řepou na hlavě. A šerif Amos Tupper je tu sympatičtější, než jindy. :-) ()

Na vražde nie je nič smiešne (1987) (S03E18)

Jestli něco tento díl fakt zazdilo, tak naprostá absence sympatie a šarmu dvou komiků. Štěk George Clooneyho je takové zpestření. 2,5* ()

Nevyúčtovaná vražda (1987) (S03E19)

Další z dílů, které jsem kupodivu ještě neviděla a líbil se mi moc! Zimní New York (škoda, že do něj nezakomponovali vánoční svátky! Co vím, tak vánoční díl je v seriálu jen jeden a to až v deváté sérii.), detektiv, co věří na skřítky a víly a zkouší to na Jess, tajemný duch. Občas bych si přála mít její nervy - já bych tam rozhodně sama nevlezla. Taky tu podruhé můžeme vidět Rona Masaka, ale v roli šerifa to ještě není. A poněkolikáté synovce Gradyho. ()

Volebný boj (1987) (S03E20)

Neurazí, nenadchne. Po delší době tu máme vyloženě nesympatického šerifa. ()

Stará história (1987) (S03E21)

Zajímavý díl, především tím pohledem do minulosti. To je nějaký starý film, který použili? ()

To je vražda, řekla (1987) (S03E22)

To by bylo, aby nedošlo na country! A já byla fakt (podle ksichtu :D) přesvědčená, že vím hned od začátku, kdo je vrah. No... byla jsem vedle jak ta jedle. A jako vyšetřující je tu šovinistický G.W. Bailey, další parťák z M.A.S.H. ()

Vražda na módní přehlídce (1987) (S04E01)

Paříž. Přiznám se, že když jsem na začátku viděla, že to bude příběh z modelingového prostředí a přehlídky na mole, tak jsem moc nadšená nebyla. Ale ukázalo se, že je to opravdu dobrá epizoda s až trochu na facku naivní kamarádkou Jess a za mě super narcistním detektivem, jehož poslední slova ve mě vyvolala opravdu pořádný záchvat smíchu. 3,5* ()

Zloděj musí z kola ven (1987) (S04E02)

Cabot Cove. Až mě překvapilo, jak mě ta epizoda bavila. Jedna stará křivda a Jess se musí popasovat s tím, že lidé které zná a má ráda, nemají tak úplně čisté svědomí. A je pravda, že to, jak se tu chová, mi k ní moc nesedí. Minimálně bych čekala trochu pochopení. Ostatně, co jiného dělá Andrew Durbin jinak, než ona ve chvíli, kdy ví, kdo je vrah, ale důkazy nejsou. 3,5* ()

Svědkyně obhajoby (1987) (S04E03)

Quebec. Tady mě ubíjelo, jak dlouho Jess trvalo, než jí došlo, kdo to udělal. Ta nápověda je tak jasná, až to hezký není. ()

Smrt řeholnice (1987) (S04E04)

Pravda je, že prostředí udělá hodně a mě tohle prostředí kláštera s jepťuldama, jejich schovankama a malým ošklivým tajemstvím bavilo. I když jsem celkem lehce a brzy uhodla vraha. Btw: Vážně se divím, ale čtvrtá řada tohoto seriálu mě několik let prostě míjela. Aneb čtvrtá epizoda ze čtyř a já neviděla ani jednu. ()

Cesta k žalostné smrti (1987) (S04E05)

Přiznávám, že jsem tento díl rozkoukávala víckrát a... nějak to u něj neseplo. Za mě průměr. ()

Rodinné zatížení (1987) (S04E06)

Kdo bude obětí vraždy je tu jasné od začátku. A mně to bylo až líto. Ema mi tu sedla víc, než v prvním dílu. ()

Sněhově bílá, krvavě rudá (1988) (S05E04)

Horská chata ve vánici měla atmosféru, i když bylo místy úsměvné, jak to vypadalo. Ale je to z roku 88, tak ať. Vraha jsem měla v merku od začátku, i když se tvůrcům podařilo mě na chvíli zvyklat. Za mě povedený díl, i se všemi nelogičnostmi. Navíc mě překvapila vražda ve sprše, na tento seriál mi to přišlo dost brutální. ()

Motel (1989) (S05E16)

Pokus o díl v noire stylu. Já osobně mám radši díly z Cabot Cove a tyhle experimenty mě moc neberou. Navíc zápletka zde byla průhledná až hrůza. ()

Hříchy Castle Cove (1989) (S05E17)

Cabot Cove. Ale proč ne. Já mám prostě tohle městečko a jejich obyvatele ráda. Zde opět v hlavní roli banda ženských z kadeřnictví a jedna ublížená holka. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)