Známy režisér Jean-Jacque Annaud, ktorého preslávil film Medveď, natočil výnimočný snímok, určený pre celú rodinu. Odohráva sa v nedávnej dobe, vo vzdialenej krajine. Dvaja bratia, je príbeh tigrých dvojčiat - jedno je plaché a nežné, druhé nebojácne a prudké - obidve sa narodili v ruinách chrámu v exotickej džungly, ale jedného dňa ich osud rozdelí. Odvážny brat je predaný do cirkusu, kde jeho povahu zmení život v klietke. Plaché mláďa sa najprv stane milovaným kamarátom osamelého guvernérovho syna, avšak nešťastie donúti rodinu, aby sa ho vzdala. Ďalším majiteľom je muž, ktorý chce zmeniť plachú povahu zvieraťa a vychovať z neho športového bojovníka.

Ako dospelí sa bratia opäť stretnú, ale teraz sú nútení bojovať spolu ako nepriatelia. Epický, dobrodružný snímok o sile priateľstva, pute medzi bratmi a nedefinovateľným citom, ktorý všetkých spája - to je film Dvaja bratia, v ktorom hrá Guy Pearce (Memento, L. A. Utajené skutočnosti), ako dobrodruh, ktorý zásadne zasiahne do idylického života tigrých bratov a navždy pretrhne ich spoločný osud. Film Dvaja bratia bol natáčaný v Kambodži a v Thajsku. Scenár napísal podľa svojho pôvodného námetu Jean-Jacque Annaud spolu s Alainom Godardom (Nepriateľ pred bránami). (oficiálny text distribútora)

Slarque

Režisérovi to kdysi vyšlo s medvědy, tak po letech zkusil tygry. Záběry přírody jsou sice nádherné, ale příběh (obzvlášť lidí) je o ničem. Takže pokud se chcete rozplývat nad roztomilými koťátky, která za celý film nic neuloví a stravují se spořádaně jim předhozenou stravou (div, že si nevezmou příbor!), je to film pro vás. Pokud chcete film o zvířatech z divočiny, zkuste se poohlédnout jinde. ()

Chrustyn

Poměrně slabý snímek. Už to nemá tu krásnou atmosféru jako měli Medvědi a chvílemi je to i nudné. Ale na druhou stranu to je přístupnější pro mladší publikum. ()

jojinecko

Súhlasím s tu prítomnými názormi, že je ťažké točiť film so zvieratami a o zvieratách aby to dopadlo dôstojne a nebol z toho prúser.Ale presne takto si predstavujem oddychový pohodový(a povedzme aj dobrodružný alebo "rodinný") filmík. Nádherná scenéria (filmované v Thajsku a Kambodži), ale najmä a predovšetkým úchvatné, takmer dokumentaristické zábery zvierat. Klobúk dole pred prácou Annauda, nechcem si ani radšej predstavit,kolko krát sa museli opakovat scény so zvieracími "hercami", ktoré tvoria velkú cast filmu, aby bol výsledok tak úchvatný, ako to môžeme vidiet. Dvom hlavným tigrým "hrdinom" by som dal bez mihnutia oka Oskarov, ak by ich táto trápna soška neurazila:))) Emocionálny, krásny a pre mňa dokonalý oddychový film, ktorý si v budúcnosti vždy rád znovu pozriem... ()

JohnCZ

Roztomilé? Tetelivé? Podbízivé? Pro nejmenší? Možná je se mnou něco špatně, ale já u toho teda dost trpěl. Předpokládám, i s ohledem na všechna ta upozornění na konci filmu, že veškeré scény byly opravdu simulované a se zvířaty bylo zacházeno při natáčení jako takovém dobře, ale stejně mi pohled na zápolícího tygra v řetězech nedělal fest dobře. A nebyla to jediná taková scéna, zvířata poměrně často působila cíleně vystresovaně. Ten film frustruje a nejsem si úplně jist, zda-li to dělá vždycky úplně vědomě a ze záměru tvůrců. Pokud ano, tak teda asi dobrá práce. Jenom těm dětem bych to asi úplně nedoporučil a to nejen z výše uvedených důvodů. Když pominu krev explicitně cákající na objektiv kamery, tak je i scénář esencí všeho, co na chování lidí vůči divokým zvířatům nemůžu vystát (cirkus incl.). Všichni do jednoho se až do poslední chvíle chovali jako naprosto sebestřední kreténi a to včetně toho malého smrada (sry, Freddie), co chtěl tygříka jako mazlika. Nepomáhají tomu ani herecké výkony, které dělají z postav karikatury a jenom zveličují demenci a ignorantství všech zúčastněných. Vizuálně i kamerou to vypadá jako takový postarší BBC dokument z ranku těch méně zajímavých, ale scény s tygry působí až obdivuhodně uvěřitelně ... a pak přijdou na scénu lidi a já mám zase chuť vraždit. Po skvělém a citlivém Medvědovi jsem čekal něco podobného, ale tygříci mi v tomto podání, při vší úctě k Annaudovi, tentokrát nesedli a tak celkově si nejsem jistý, pro koho to bylo vlastně vůbec určeno. ()

Vojcl

Řekl bych, že určitě jeden ze slabších filmů mého velmi oblíbeného režiséra, ale i tak se jedná o poctivý kus dobré filmařiny za čtyři hvězdičky. Annaud opět předvedl jak brilantně dokáže pracovat s kamerou a zvířecími "herci", které si musí zamilovat i ten největší cynik. Scénář je narozdíl od staršího a dosti podobného Annaudova filmu Medvědi, daleko průhlednější a více zaměřený na mladší diváky, i tak jsem mu to ale zase sežral i s navijákem :-) jako dobrodružný příběh pro celou rodinu můžu jen doporučit a milovníci zvířat si klidně můžou hodnocení ještě zvednout :-) ()

ABLABLABLA

Nádherný příběh. Ze začátku sem se na film něchtěla ani dodívat, protože mi to přišlo trochu nudné. Furt jen jak si tam tygři někde v divočině hrají, ale nakonec jsem se dívala dál a byla jsem ráda. Vážně krásní tygříci, jak jako malí, tak i jako velcí. Úžasná příroda a vše je tak krásné a miloučké. A velmi hezký konec. Kdy se opět tygříci setkávají a vrací k mámě. ()

blackrain

Filmy o zvířatech mě dokáží dostat do kolen. Od začátku do konce jsem tenhle příběh probrečela a vůbec se za to nestydím. Byly tu samozřejmě i humorné momenty.Tygřata byla nádherná a dospělé kočky také. Nad některými záběry jsem dlouho přemyšlela jak bylo možné je natočit bez použití digitálních zvířátek. Vždyť nikdo nemůže vytušit, co se takové šelmě zrovna honí hlavou. Kolikrát to neví ani jejich ošetřovatel nebo majitel. Neustále se utvrzuju v tom, že zvířata jsou nejlepšími herci a filmy s nimi jsou úplně jiné než ty "klasické". Opravdu krásný příběh, který člověka dokáže naplnit úžasnými pocity. Guye Pearce moc nemusím, ale tady byl dobrý. ()

Katarine

Čtyři hvězdy za ty tygry (podle mě nejkrásnější a nejneuvěřitelnější zvíře planety). I kdyby to byla sebevětší hovadina, tak by se mi to prostě líbilo. Ale hovadina to naštěstí nebyla, spíš hezké zpestření vánočních svátků něčím jiným než trapnými novodobými českými pohádkami a americkými dojemnými slátaninami se Santa Clausem. ()

laik_60

Pán Annaud !!! Zase trafil u mňa do čierneho, aj keď Medveď to nie je, ale príbeh dvoch tigrov osadený v zaujímavej scenérii akéhosi indicko - thaisko - kambodžského vidieka a džungle. Tento krát viac tlačil na pílu rodín a ich mladších príslušníkov. Napriek tomu s pokojom dávam 4 b. Nouž sa predsa len teším na troška (vraj) "akčnejší" Annaudov Talizman vlkov. ()

C0r0ner

Asi hlavní problém je, že to bylo určené tak pro desetileté děti. To jsem nevěděl, i když jsem to mohl tak nějak tušit... Každopádně se to u mě nesetkalo s přílišným pochopením, protože to občas sklouzávalo až do hloupoučké grotesky, o nějakém ději nemluvě, no prostě mi to dost nesedlo. 30% ()

Kempe

Tohle je přesně ten film, co mě provázel mým dětstvím a budu na něj s láskou vzpomínat. Nevím, co bych k němu měl říct. Snad jen: it's a pure perfection. ()

pakobylka

Pohádka, v níž jsou hrdinové z říše zvířat polidštěni jen do té míry, aby na nás mohli ukázat prstem ... jako na původce téměř všeho zla ... jako na nejmocnější a nejkrutější predátory, kteří kdy chodili po planetě Zemi. Budiž jim přáno, mnoho jiných možností jim nezbývá. A tak po chvilce váhání přihazuju i poslední, pátou *. Pro zvířátka, která NEJSOU digitální - a pro excelentního vypravěče, který dokázal jejich příběh zpracovat, aniž by jim vkládal slova do úst ... přesto je nechal promluvit. ()

Flyer

Docela by mě zajímalo, pro koho má být tento film určen. Jako nenáročná rodinná podívaná je to nezáživné až hrůza a náročnější diváky může pro změnu odradit povrchní líbivost a hra na city. Za povšimnutí tak stojí jen vynikající kamera a příjemný hudební doprovod. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (viac)