Agenti Mulder a Scullyová pátrajú po svojom nezvestnom synovi Williamovi. Zisťujú však, že nie sú sami. Za každú cenu ho chce nájsť aj Muž s cigaretou, ktorý plánuje vyhladiť ľudstvo pomocou mimozemského patogénu. A ich syn je jediným možným protiliekom...  Po tom, čo sa od agenta Jeffreyho Spendera dozvedia meno rodiny, ktorá si adoptovala ich syna, Mulder a Scullyová sa vydávajú na cestu plnú prekážok, ktoré nie vždy pochádzajú z tohto sveta. (TV JOJ)

Nikolas__

Pečeť úžasu - 90 - 95% Tohle je logicky první epizoda série, začínáme klasicky mytologií, kterou pochopitelně napsal Chris Carter. A dokonce se třetí část jediného více dílu ze dvou nejnovějších revivalových sérí, stala asi tou nejvíce nenáviděnou z těch čtyř. A pro mě je kupodivu skoro i ta nejlepší, no to asi ne, ale je naprosto skvělá. Mě prostě Carterův nový styl kupodivu na rozdíl od většiny lidí dost sednul, a nevadilo mi skoro žádné rozhodnutí které tu učinil. Díl je famózně natočen, a zpracován. Já prostě miluji Kuřáka, a tak jsem si to vážně užil. Není sice už tak skvělý jako v sériích 2-7, každopádně i tak je dobrý. Nějaké to odhalení, je to sakra emocionální, napínavé, objeví se tu Spender, který už nevypadá jako monstrum, a Mulder si to zase krade dost pro sebe. Jde o velmi rozporuplný díl, hodně lidí tu sazí pět hvězd, další zase jednu. Pro mě jde určitě o parádní rozjezd sezóny, a dává to pocit že 11tá bude mnohem lepší, než desátá. A nakonec to byla pravda. A jaká! Čtyřdíl My Struggle se u mě tak překvapivě řadí k těm nejpovedenějším dílům na pokračování Akt X vůbec, přijde mi že hodně lidí tu dost ignoruje řemeslnou kvalitu. Intro část před znělkou neuvěřitelně kulervoucí a jedna z naprosto nejlepších co jsou v seriálu k vidění. ()

imaginer21

No to néééé, to fakt nééé. S prohlášením ukončit celý seriál má jít tahle série vstříc všem snům každého zarytého fanouška, zvláště když mytologické epizody se chystají poslední dvě. A tahle první z ních totálně rozbourá všecko, co mohlo někam vést, k důstojnému závěru. Už v 10. sérii jsem Cartera vinil za absolutní promarnění šance, kterou po tolika letech dostal. Člověk by čekal, že se někdejší mistr seriálové konspirace probudí a nastaví sám sobě zrcadlo, a on jej napak vyhodí z okna bez starosti, koho ty střepy na chodníku pořežou. Nemíním kritizovat styl vyprávění ani všechno to odpoutání se od toho, co X-Files dělalo dobré, to už vášnivě rozebral kdejaký kritik. Jsem jen totálně znechucen cestou, jakou se Carter vydal (všechno důmyslně budované za x let zbourat za pár minut, a ještě drsněji jak v pilotu předchozí minisérie). Ach jo. ()

scintilla

Říkám si, jestli tohle není díl už jen pro fanoušky, kteří znají celou mytologii a dovedou se tomu smát. Jsou tam neuvěřitelně vtipné scény, ale je potřeba se na to povznést a brát to spíš jen jako díl pro pamětníky. Rozhodně ne vážně, a to ani ve fantazii! Mě se to fakt líbilo :-) (Jinak je to samozřejmě hovadina; ten seriál měl dobré díly v prvních pár sezónách, počínaje 4 to začalo upadat, ačkoli perly se sem tam najdou skoro v každé sezóně; v tomhle duchu je tohle poměrně zdařilý díl, navíc se u něj dokážu pobavit, ačkoli to člověk musí brát spíš už jen jako sentimentální komedii :-) Podle mě konečně zdařilý comeback) ()

Ajfist

Na tohle se měli tvůrci opravdu raději vykašlat.I ta jedna hvězda je nakonec asi moc.Mulder a Scullyová si snad i v posteli říkají příjmením jak Mach a Šebestová a nakonec spolu mají dokonce dítě co je nejdůležitější na světě.To už je opravdu moc. ()

Horal.P

Hezky natočené, ale úplně o ničem jiném než byla původní AKTA X a konečně i celá  11. řada. Popřít vše co bylo, jsme zažili částečně už u 10. řady - teď mytologie nabrala opravdu hodně divný směr a myslím, že hodně fanoušků zklame. Šílený propletenec akčních scén a různých vizí... nevím , na mě to už bylo trošku moc silná káva. ()

SimcaJB

Myslím si, že celá desetidílná série bude hlavně o překombinovanosti zápletek a hlavně o hromadě cameí herců, které jsme mnoho řad seriálu neviděli. Bohužel je epizoda My Struggle III velkým zklamáním, a tak dávám pouze 60 %. ()

Macinkacz

Jsem fanynka mytologických dílů a za mě to bylo dostatečně dobrý. Naopak jsem ráda, že tam ti mimozemšťani pořád jsou, však se to nikdy pořádně nevyřešilo, takže co by ne 😁 za mě dobrých 70% - ještě mi tam něco chybělo... ()