Majster Tim

Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff (viac)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

SakyLand

JJ. Tim je můj vzor.. Vždy když doma potřebuji něco opravit, najdu si ten správný díl a kouknu "jak na to" :o). Nicméně těch dílů mohla být polovina, protože už mě moc nebere.. ()

Cycake

Tomuhle seriálu jsem nikdy nemohla nějak přijít na chuť, navíc mi teď přijde, že v podstatě všechny epizody byly o tom stejném. S odstupem, když sleduju jakýhokoliv chlapa, jak se snaží něco opravit, mu prostě ty dvě * dát musím. Jednu za přípravu nářadí a druhou za telefonát někomu, kdo přijde spravit původní problém, plus ten nový. ()

Naby

Taková klasická, vtipná seriálovka k večeři, která vás zakuckat nenechá. Dal ybch tak 2,5*, protoze jsou i lepsi. Do 3* se to ale dosplha. ()

Caesius S.

Jeden z mála skutečně vtipných sitcomů, Allen je sympaťák a jeho gagy na mě působí zcela přirozeně až improvizovaně, na rozdíl od současných seriálových herců, kteří pouze odříkávají scénář a humorní jsou jenom ve své vulgaritě. ()

Peenugirl

Earl Hindman je herec ktorého odsúdili na "poltvárového"... :) tento sitcom je v celku vtipný a rozosmeje aj po 20tich rokoch! Tim Allen je sympaťák ajkeď trochu nešika, čo sa u kutila nie vždy hodí, ale pobaví. ()

Eisenmann

Celkem vtipný rodinný sitcom, který vás ale časem už začně štvát tím, jak se velmi málo mění. Vtipy jsou s přibývajícími sériemi stále stejné a později už čím dál tím sušší a sušší. Tim se večně mýlí, jeho žena Jill má vždy pravdu a Al nosí stále flanelové košile. Akorát ty jejich děti rostou a mají aspoň částečně jiné problémy v průběhu dílů a sérií. Sympatická je přes všechny nudnosti postava sečtělého souseda Wilsona. ()

Otan

Přidávám se k těm,kterým se to moc nelíbí.Jednoduchej sitcom,který každým dílem padá a který je bohužel postavený jen na Timovi.Mimochodem,viděli jste někdy tu sousedovu tvář? ()

ZekiZeki

Sitcom, který si drží kvalitativní úroveň od první do poslední epizody. Co se dabingu týče, pak ten s Postráneckým a spol. je opravdu děsivý! 60% vtipů se ztratilo v překladu, zbytek nebyl pochopen. Nejodpudivější je pak smíchová stopa, kterou si na Barrandově dodávali svoji vlastní a v podstatě ji mají zapnutou neustále, jen tu a tam ji ztlumí a pak zase zesílí, a to i v místech, kde není žádný vtip. Hrůza. To dabing s Mahdalem a spol. je už opravdu na profi úrovni. ()

zekon

Jeden z mála seriálů co si udržel laťku až do poslední sezóny. Z počátku zábavnější a nejvíc seriál utrpěl výměnou mistra Postráneckého coby hlasu. Ale dá se zvyknout a příběhy rodinky nejsou vůbec špatné. Je síla sledovat jak u toho vyrostli a zestárli :) Stejně jako divák. ()

Ginnidlo

Myslím, že ne Time. Průměrný seriál s průměrným obsazením a otřepanost vtipů ani komentovat nebudu. Zásadní postavou je stejně záplotový Wilson. Seriál neurazí. Příjemná oddechovka k obědu či svačině, jako zvuková kulisa výborné. ()