V tábore zavládne horúčkovitá nálada - hlavný stan nariadil, aby sa pre vojakov vypísala kvízová súťaž. A ten, kto ju vyhrá, nestane sa len Vojakom mesiaca, ale súčasne získa aj úžasnú cenu - šesť dní dovolenky v Tokiu. Je jasné, že vyhrať chce každý, a tak sa hlásia takmer všetci. Kto by nechcel na týždeň opustiť poľnú nemocnicu? (TV Markíza)

Cheeter

Frankův krysí problém stál za to, řešení "rovný s rovným" a jeho závěť, kde vypeče Margaret, jeho odchod seriálu hodně ublížil. Akce "Vojín měsíce" už byla jaksi vedlejší. ()

sator

Mě by se líbilo být doktorem, jen kdybych se nemusel stýkat s pacienty...(Frank) Můžete společně pracovat v památníku Franka Burnse...Jediné situace kdy je Frank roztomilý, když je bezbranný z nemoci...😇 ()

• Hemoragická horečka přenášená hlodavci v této epizodě je pravděpodobně kmenem Hantaviru. Tento eurasijský kmen nemoci způsobuje symptomy zobrazené v epizodě – horečku, šok, zarudnutí očí, selhání ledvin a přetížení tekutinami. Hantavirus infikoval během korejské války více než 3 000 korejských a amerických vojáků a více než 300 obětí zemřelo. V této epizodě je hemoragická horečka přenášena z roztočů a blech, které se živily krysami; dnes vědci vědí, že oběti se nakazí tímto kmenem Hantaviru kousnutím infikovaným hlodavcem nebo vdechnutím aerosolizovaných hlodavčích slin, moči nebo výkalů, které tento virus obsahují. Téma nemoci se opakuje v epizodě Pan a paní Kdo? (1979). (sator)