M.A.S.H. - Season 8 (1979) (séria)

Pan a paní Kdo? (S08E09)

(epizóda)
  • USA Mr. and Mrs. Who?

Charles Winchester sa vracia do 4077 po dovolenke v Tokiu otrasený milostnou aférou. Medzitým sa nemocnica snaží zohnať lieky proti záchvatom smrteľnej krvácajúcej zimnice. (TV Markíza)

LEATHERFAC

Mám pocit, čeští herci namluvili seriál líp než v originále :-) Trávníček, Brabec, Potměšil, Krbová a hlavně Molčík jako Winchester kralují. Molčík je opravdu excelentní. Nikdo neumí tak dokonale syknout "mrcho!" jako on. Mimochodem patrně jediný český dabér starší nežli herec hrající jeho postavu - konkrétně o 3 roky, bohužel zřejmě i jediný který nás taky dřív opustil - tedy v roce 2014, zatímco Ogden Stiers ho přežil o čtyři roky. Vlastně ne - Ladislav Potměšil nás opustil v roce 2021, zatímco o deset let starší Jamie Farr (Klinger) stále žije.  PS: škoda, že paní Winchesterová lll. se už v seriálu dále neobjevila. ()

• Verše, které Charles (David Ogden Stiers) připomněl: „Pojďte se mnou žít a být mou láskou, a dokážeme všechna potěšení“, jsou z básně „Vášnivý pastýř o své lásce“ od Christophera Marloweho. (sator)
  • Obřad „nesvatby“ pro Charlese (David Ogden Stiers) se objevuje v komiksu „Beetle Bailey“, který vycházel od roku 1950. (sator)
  • Na večírku Margaret (Loretta Swit) drží svůj nápoj a nazývá ho „kyticí čtyř růží“. Four Roses je značka sladové whisky. (sator)