Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

Bobik71

Ze začátku, mírný úsměv na rtu, který posléze zmizel. Silnej pocit hořkosti, zmaru po konci filmu. Slušný herecký výkony napříč. A jak tu bylo řečeno, komedie to není. O to je to zajímavější. ()

The_Sediknir

Parádní přehlídka lidské malosti, kdy se vám zaručeně bude chtít ze zobrazených charakterů zvracet. A nakonec stačí, když se situace chopí dva inteligentní a vychytralí diplomaté, kteří vás přesvědčí, že pro vás chtějí to nejlepší a že sami za sebe vlastně ani rozhodovat nechcete. Film není srdceryvným hollywoodským dramatem, ale skutečným zobrazením lidského jednání a neochoty si vyjít vstříc či dosáhnout kompromisu nebo racionálně uvažovat. Vlastníci jsou originálním nadprůměrem na současnou českou scénu, ale věřím, že v divadelní verzi jsou ještě o mnoho lepší - teatrálnost je z nich ve filmu stále cítit. ()

Tomulka

Tento film mi vtipný nepřišel ani trošku. Možná je to tím, že se účastním schůzí tohoto typu. Jsme velmi , ale velmi rád, že u nás toto probíhá v poněkud jiné atmosféře a doufám, že to hodně dlouho vydrží. Tento film mne donutil si poklidné atmošky vážit a již se nebudu čertit nad hodně věcmi a lidmi z našich schůzí. Jak je vidět ve filmu může to být i mnohem, mnohem horší. Tento film by měl mít nálepku komorní drama. ()

kotrlak

Jako 'Černí baroni' věrně zobrazují pakárnu bývalé soc. armády, tak jsou 'Vlastníci' věrným obrazem dnešního družstevního a "vlastnickojednotkovýho" schůzování. S tím rozdílem že u baronů je absurdita situace směšná, u vlastníků už to tak komediální není, protože vojenskou blbost omlouvá stupidita celýho minulýho režimu, zatímco vlastníci odhalují nitro dnešního českýho šulínka. ()

Pignon

Transpozice reality na druhou. Svině hraje blbou sviňku, vypitý hňup hraje hajzla zabejčeného atd. Nikde jinde na světě nejsou mezilidské vztahy tak v loji a poznamenané kraldeží všeho za Kurvikomunistů, majetků, důstojnosti, chování a úcty k sobě. ()

tribican

Skvělá česká komedie/drama o češství v jeho nejčistší podobě. Rád bych tvrdil, že takoví Češi nejsou, ale bohužel z doslechu mých známých, kteří tráví večery na schůzích SVJ, slýchám, že Vlastníci jsou poměrně přesnou karikaturou českého charakteru. Obzvláště přesný mi ve filmu přijde pohled Čechů na gaye. Snímek přes svou brilantnost obsahuje (z mého pohledu) několik slabších součástí, např. manželé Bernáškovi, jejichž smysl ve filmu jsem doteď nepochopil. 80 % ()

tulen

No nevím ... vtipný mi to nepřišlo a koukat se na hádající se partu blbců zavřených v jedné místnosti a poslouchat přehnaně vyhrocené dialogy je spíš unavující než zábavné. ()

soukyd33

No ty vole. Vidím to úplně živě. 😀 Tohle je jízda. Poznámka: Film neberu jako komedii, ale pouze jako drama. Další český film, na který se dá koukat. 😀 Mít nervy tohle přežít, je pak už přežít všechno. Herecké výkony vysoké. Vše se odehrává v jednom baráku. 🤔 Poznámka: Víte co, já bych tam být nechtěl. A bydlet už vůbec ne! 😀 Trošku to připomíná film Bůh masakru. 😀 Poznámka: Já mám takovou firmičku... 😂,nebo jiné nabídky. 😀 Poznámka: Tereza Voříšková (Ramba), i zde hraje výborně svoji roli. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

mia.com

Ja myslim, ze je film povedeny a verim, ze se inspiruje skutecnymi schuzemi. Ramba byla naprosto excelentni. Vsechny postavy maji svou roli cloveka, ktery se snad v kazdem baraku vyskytuje a nekoho takoveho kazdy zna, proto je to tak uveritelne. Akorat jsem nepochopila, proc ta Japonka na wc brecela a co si pak rikali s manzelem v posteli na konci. ()

Ajfist

Podle mě v kině ztracený čas.Dobré tak na odpoledne do televize.Ale celý film zasadit do jedné schůze SVJ a jen ukázat jací jsou lidi idioti a mnohdy nenažraní, vyčůraní a bezohlední sobci,to mi nepřijde jako moc vtipné,ale spíš k pláči. ()

Naby

Ta realita schuze byla bohuzel uveritelna. Me osobne vadilo to, ze to nema jasny finale. Ta neprijemna atmosfera filmu je sice spravna, ale nelibi se mi na to koukat. Jako majitel bytu bych po prvnich 5ti minutach odesel a zacal hledat kupce na byt ;-). Obcas me ta tragedie i rozesmala. Celkem 2,7*, pokud nemate radi konflinktni realisticke drama, tak film klidne muzete preskocit. ()

dogrose

Paráda! Kdo z nás zažil, ví, že jsou to skvěle odpozorované charaktery a situace včetně závěrečného předání republiky panu B. v podání bratrů Čermákových. Je to specialita Česka nebo jsou na tom podobně jinde ve světě? Ale abych byla spravedlivá, vnímala jsem poslední čtvrtinu jako mírně utahanou a chyběla výraznější pointa. Přesto dávám za pět *, za mě jednoznačně nejlepší počin za posledních několik let. ()

Cesty timem odpad!

Kdybych věděl, že ta schůze bude trvat věčně, celých 97 filmu, tak bych to nesledoval ani z té necelé jedné třetiny. Po celou dobu jsem snad našel jednu vtipnou poznámku. Nejen, že na takovou schůzi by mě nikdo nedostal (pokud bych byl vlastníkem dal bych plnou moc někomu kdo schůze rád) a nikdy bych nebydlel v bytě, ale přes tento můj odpor jsem v tom hledal něco zajímavého, vtipného. Nenašel. Po necelé třetině vypnul. No, jsem raději na samotě u lesa. Škoda mých oblíbených a dobrých herců. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)